آخرین فناوری اپل؛ به جای بلوتوث از سیگنال های نور استفاده کنید


در رفتنبلوتوث یکی از مهم ترین قطعات در تکنولوژی گوشی است و بسیار مورد استفاده قرار می گیرد اما مشکلات و محدودیت هایی نیز دارد.

طبق گزارشات فرارو، در دسامبر سال گذشته، گری گیز، رئیس بخش آکوستیک اپل، در مصاحبه ای با HiFi به طور خاص در مورد دستگاه های اپل و تأثیر بلوتوث صحبت کرد. وی گفت: بدیهی است که فناوری بی سیم برای ارائه محتوایی که در مورد آن صحبت می کنیم بسیار مهم است، اما در برخی موارد تاخیرهایی از این دست می تواند اثرات ناخواسته ای ایجاد کند. فناوری بلوتوث و قابلیت ارزیابی بلوتوث بسیار مهم است. حداقل از نظر تاخیر یا حذف محدودیت ها.

اخیراً یک پتنت کاملاً جدید توسط اپل معرفی شده است که این حق اختراع نشان می دهد که این فناوری غول پیکر با محدودیت های پهنای باند بلوتوث مبارزه می کند و در عین حال انتقال صوتی نور را در یکی از نسخه های آینده خود AR / VR بررسی می کند.

انتقال صدا چیست؟

انتقال نور به نور، انتقال صدا از طریق نور سیگنال است. این فناوری در نور جدیدی استفاده می شود که اطلاعات را از منبع به گیرنده منتقل می کند. اپل قصد دارد از این فناوری به صورت بی سیم استفاده کند. این سیگنال ها بین AR / VR و یک جفت آی پد اپل حرکت می کنند. با این حال، بدون قطع حفاظت کابل در سطح سیگنال، انجام این کار دشوار خواهد بود. یک پرتو لیزر را تصور کنید که اتاق را از یک طرف به طرف دیگر روشن می کند. در این حالت لیزر یک ساطع کننده است، نور قرمزی که از آن خارج می شود اطلاعات صوتی است و دیوار طرف دیگر رو به آن است. اگر دست رو به لیزر باشد، اطلاعات دریافت نمی شود.

وقتی فاصله بین گیرنده و گیرنده کمتر باشد، همه چیز آسان تر خواهد شد، اما ممکن است محدودیت هایی نیز وجود داشته باشد. برای حذف این محدودیت‌ها، اپل بلوتوث و همچنین پتنت‌های خود را اضافه کرده است، که ممکن است به بلوتوث در شرایطی که ارتباط توسط سیگنال‌های نوری قطع می‌شود، کمک کند. پتنت های جدید اپل بسیار جالب و کارآمد به نظر می رسند، اما به خاطر داشته باشید که کمتر پتنت را می توان به یک محصول واقعی تبدیل کرد. با این حال، دیدن ایده های خلاقانه مانند این هیجان انگیز خواهد بود.

منبع: phonearena


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم