آنفولانزای روسی 130 سال پیش امروز هم همینطور است!


در رفتندر سال سوم، یک بیماری تنفسی عجیب در روسیه ظاهر شد و در سراسر جهان گسترش یافت. این بیماری حداقل سه سال است که مسری بوده است. این بیماری که “آنفولانزای روسی” نامیده می شود، توسط برخی از دانشمندان تصور می شود که با بیماری رایجی به نام کرونا ویروس SARS-CoV-2 مرتبط است، ویروسی که باعث کووید 19 می شود.

طبق گزارشات فرارو، تاج روسیه و آنفلوانزا نیز شباهت هایی دارند. در سراسر روسیه، مدارس و مدارس به دلیل شیوع این بیماری تعطیل شده است. افراد اغلب از گزگز و بی حسی حواس رنج می برند و برخی از افراد نیز علائم طولانی مدتی دارند که ماه ها ادامه می یابد.

به طور کلی آنفولانزای روسی بر خلاف ویروس آنفلوانزا که در همه گروه های سنی خطرناک و کشنده است، عامل اصلی مرگ و میر در سالمندان است. پیتر پالز، محقق آنفولانزا و استاد پزشکی در دانشگاه نیویورک، می گوید: این یک حدس است.

دکتر جفری تاوبنبرگر، مدیر مؤسسه پاتوژنز و تکامل ویروس های ویروسی، به همراه جان آکسفورد، استاد ویروس شناسی در دانشگاه کوئین مری لندن، به دنبال شواهدی برای حمایت از این دیدگاه هستند. این نمونه‌های باستان‌شناسی که به ویروس آنفلوآنزا مرتبط هستند، حاوی ویروس‌های باقی‌مانده آنفولانزا و کرونا هستند و امیدواریم از طریق این بقایای، بتوانند به اطلاعاتی به‌ویژه ویروس کرونای روسیه دست یابند. دکتر اسکات پودولسکی، استاد بهداشت جهانی و پزشکی در دانشگاه پزشکی هاروارد، و دومینیک دبلیو هال، مدیر موزه روایت وارن هاروارد نیز از همان دوره نگهداری می شوند.

اگر مواد ژنتیکی از ویروس آنفولانزای روسی در این مناطق یافت شود، می توان در مورد چگونگی همکاری آنها با یکدیگر صحبت کرد، زیرا پوشش خبری در این زمان اطلاعات کمی ارائه می دهد. برخی از دانشمندان بر این باورند که در صورتی که کروناویروس روسی توسط ویروس کرونا ایجاد شود، این حشره ممکن است به عنوان یکی از چهار کروناویروس عامل اپیدمی و شیوع بیماری نیز شناخته شود.

منبع: Sciencealert


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم