آیا خانه ارزان می شود؟رئیس اتحادیه مشاوران املاک به دلیل تاثیر منفی مذاکرات هسته ای بر بازار مسکن که نخواست نامش فاش شود، گفت: شدید بود.

به گزارش ایسنا مصطفی قالی خسروی بیان کرد: میانگین قیمت مسکن در تهران بر اساس آمارهای رسمی حدود متری یک میلیون تومان است اما میانگین قیمت ارائه شده در سایت های فروش بیش از یک میلیون تومان است. این بدان معناست که همه می خواهند خانه خود را راه اندازی کنند و مدیران هیچ نظارتی بر این موارد ندارند. 12 بار به دلیل ایجاد تنش در بازار اعلام کرده‌ایم که قیمت‌ها مطلوب است، اما در کالاهای غیرنظامی شاهد قیمت‌های کاذب هستیم.

نیم درصد قیمت مسکن در دو هفته اخیر

وی افزود: خوشبختانه در ماه های اخیر بازار مسکن به ثبات رسیده است. حجم بیش از حد این آرامش به دلیل جست و جوی سیزدهمین دولت در جنبش ملی مسکن و کاندیدای امیدوار مذاکرات هسته ای است. قیمت دلار، قیمت طلا، خودرو و مسکن و همچنین آمد و شد ما حدود دو و نیم درصد قیمت خانه دو هفته پیش در تهران است.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک گفت: بازار فعلی بازار مسکن باید با همدلی مردم و مسئولان حفظ شود. خواسته ما این است که افراد غیرحرفه ای از انجام مصاحبه در رسانه ها خودداری کنند. برخی از فروشندگان نیز تنها به چند برابر شدن نفوذ و سود فکر می کنند و برایشان مهم نیست که با قیمت اعلام شده نجوم به بازار بیایند.

قیمت مسکن کاهش یافته است. آنها سایت ایجاد نمی کنند

خسروی تاکید کرد: فروش کالا به یکی از کالاها را ممنوع کرده ایم. حدود 4 نفر به دلایل مختلف از این سایت شکایت کردند. به عنوان مثال گفته می شود در صورت حذف مشاوران املاک، صاحبان املاک قراردادی منعقد می کنند که ضریب امنیتی را بسیار افزایش می دهد. البته این سایت تکذیب می شود، اما در هر صورت این شکایات برای ما ارسال شده است. ما تعامل کردیم و اعلام کردیم که مذاکره می کنند. اما آنچه مردم را با این اقلام خوشحال می کند، اعلام برچسب قیمتی است که قیمت تمام شده مسکن را افزایش می دهد.

وی گفت: برخی از سایت ها باعث ایجاد رقابت کاذب در بازار شده اند. فردی که به موبایل می رسد و همسایه و قیمت خانه را تعیین می کند از متری 2 میلیون تومان گذشته است و متری 2 میلیون تومان را هم تعیین می کند. نفر سوم پیاده رو 2 میلیون تومان می گیرد و این افزایش همچنان ادامه دارد. این موضوع باید رسیدگی شود.

سطوح شدید مسکن بسیار دور است

رئیس اتحادیه مشاوران املاک در پاسخ به این سوال که چقدر توان خرید مسکن را دارد، توضیح داد: با تثبیت بازار مسکن، چشم انداز افزایش قدرت خرید در آینده نیز افزایش می یابد. با نهضت ملی مسکن امیدواریم عرضه و تقاضا متعادل شود و قیمت ها معقول شود.

ما به نهضت مسکن ملی خوشبین هستیم

خسروی گفت: قیمت تمام شده واحدهای مسکونی متناسب با ظرفیت مردم برای دولت کافی نیست. اکنون هر 2 میلیون تومان از متقاضیان مطالبه می شود. اگر مردم چنین سیاست هایی داشتند که واقعاً نیازی به ورود به این شکل نبودند.

وی گفت: در عین حال به حمایت رئیس جمهور اعتقاد دارم و اطمینان دارم اگر دولت موعود سالانه یک میلیون خانه بسازد به این وعده عمل خواهد کرد. آشنایی بنده با آقای رئیس جمهور سال هاست که ادامه دارد و می دانم که در تمام سطوح حوزه مسکن با آئین نامه رفتاری برای افزایش بازار و ساخت و ساز ساختمان و برنامه پیش رفته است. .


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم