اسرائيل نماينده اي به مذاكرات مي فرستدیک رسانه صهیونیستی روز سه شنبه مدعی شد که رژیم صهیونیستی برای اولین بار اقدام به لغو تحریم ها علیه نمایندگان خود در وین کرده است.

به گزارش فارس، بر اساس گزارش رژیم صهیونیستی، جاشوا زارکا معاون مدیر امور راهبردی رژیم صهیونیستی در وزارت امور خارجه با رئیس تیم مذاکره کننده آمریکا و سایر کشورها با رژیم صهیونیستی دیدار و گفتگو کرد. در مذاکرات در حال انجام است.

بر اساس این گزارش، زرقاء با رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی دیدار کرد و قرار است روز سه شنبه با هم تیمی های خود دیدار کند.

یک مقام رژیم صهیونیستی در گفتگو با والانیوز مدعی شد که زرقاء با هیئتی از ایران و تمامی طرف های حاضر در این مذاکرات دیدار خواهد کرد.

بر اساس این گزارش، تصمیم برای اعزام این مقام صهیونیست هفته گذشته در وزارت خارجه اسرائیل و پس از ارزیابی انجام شد. یایر لاپید وزیر خارجه رژیم صهیونیستی با این پیشنهاد موافقت کرد.

این اولین باری است که رژیم صهیونیستی از زمان آغاز مذاکرات برای لغو تحریم ها به دنبال نمایندگانی می گردد.

کشورهای غربی به رهبری آمریکا و رژیم صهیونیستی در سال های گذشته ایران را به دنبال اهداف نظامی در برنامه هسته ای خود متهم کرده اند. ایران به شدت این اتهامات را رد کرده است.

ایران به عنوان یکی از امضاکنندگان، اصرار دارد که معاهده منع گسترش تسلیحات هسته ای (NPT) و اعضای آژانس بین المللی انرژی اتمی (IAEA) حق دسترسی به فناوری هسته ای برای مقاصد صلح آمیز را دارند.

علاوه بر این، آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بارها از تاسیسات هسته‌ای ایران بازدید کرده است، اما هرگز مدرکی مبنی بر انحراف نظامی برنامه انرژی هسته‌ای این کشور در راستای اهداف خود نیافته است.

علاوه بر این، ایران در سال جاری با گروه موسوم به 1+5 برای حل اختلاف بر سر برنامه هسته‌ای خود به توافق رسیده است.

آژانس بین المللی انرژی اتمی در بیانیه ای اعلام کرد که آمریکا به تعهدات خود در قبال آژانس بین المللی انرژی اتمی پایبند خواهد بود.

از سوی دیگر، رژیم صهیونیستی تنها در منطقه غرب آسیا دارای تسلیحات هسته ای است و با حمایت آمریکا برنامه خلع سلاح هسته ای خود را زیر نظر بین المللی زیر نظر دارد.

دولت جو بایدن مدعی است که از طریق مذاکرات جاری در وین، پایتخت اتریش زمینه های لازم را برای بازگشت این کشور به توافق هسته ای فراهم می کند.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم