افزایش فروش نفت ایراننماینده سابق ایران در اوپک گفت: در صورت عدم رفع تحریم های ایران، احتمال دارد کشورهای آسیایی با ایران قراردادهای نفتی بخصوص برای خرید نفت داشته باشند، احتمال حضور خریداران نفت ایران بیشتر است.

محمد خطیبی که نخواست نامش فاش شود، گفت: وضعیت بازار به قدری بد است که تقاضا قبل از کرون شتاب گرفته و رشد داشته است، اما به همان دلیل که بازار با افزایش قیمت مواجه است، عرضه به همان نسبت افزایش پیدا نکرد. وی گفت: با وجود اینکه مصرف کنندگان بزرگ ذخایر خود را تحمل می کنند، شرایط بازار متعادل نیست.

وی با تاکید بر اینکه با توجه به شرایط کنونی بازار، شرایط نامناسب بازار و عرضه ناکافی، گفت: در این زمینه برخی از کشورها از جمله هند، ژاپن و کره در حال آماده سازی برای خرید ذخایر نفتی خود از ایران هستند که اقداماتی را برای آماده سازی انجام داده اند. برای انتخابات بدون لغو تحریم ها.

نماینده سابق ایران در اوپک با بیان اینکه احتمال دارد دو کشور با آمریکا مذاکره نکرده و حاضر به خرید نفت از ایران شوند، گفت: در بازار کمبود وجود دارد.

خطیبی افزود: هر چه زمان می گذرد این کمبود در بازار بیشتر می شود زیرا سالانه با رشد و تقاضا نیز مواجه هستیم و همچنین پیش بینی می کنند که در برخی موارد قیمت بهار در بهار ذکر شده است که بهترین کار است. به جای تعدیل قیمت استفاده می شود.

ایران منبع قابل اعتماد نفت در بازار است
وی تصریح کرد: با توجه به اینکه تولیدکنندگان با حداکثر ظرفیت کار می کنند، تامین مازاد تقاضا مشکل خواهد بود، در این شرایط منبع موثقی به نام ایران وجود دارد که از همه پتانسیل خود برای توجیه تحریم های خود استفاده نمی کند. شما از این پتانسیل استفاده نکنید، هر کشوری می تواند سریع تصمیم بگیرد، ممکن است اگر دیر شود، پتانسیل ایران هم افزایش پیدا کند و فضایی برای پاسخگویی به تقاضا وجود نداشته باشد.

نماینده سابق ایران در اوپک که به دلیل شرایط بازار و نیاز به کشورها نخواست نامش فاش شود، گفت: تحریم روسیه معنای دیگری ندارد و در حوزه انرژی هیچ اقدامی انجام نشده است، در حالی که تحولات با اوکراین و روسیه بسیار جدی هستند.

خطیبی به شرط ناشناس ماندن به دلیل عدم صلاحیت صحبت به شرط ناشناس ماندن، گفت: حساس و پاسخ دیگری نیست.

به گفته وی، کشورهای اروپایی قصد دارند تا آخرین نفس با آمریکایی‌ها همکاری کنند، اما کشورهای آسیایی به همین دلیل خود را راهی برای پاسخگویی به تقاضا می‌دانند و برای آماده‌سازی واردات نفت خود از این کشور نیز گام برداشته‌اند. ایران.

قیمت ها بالا نیست
نماینده سابق ایران در اوپک با اشاره به وضعیت قیمت نفت در بازار در صورت شکست توافق و عدم رعایت، گفت: و بازار نیاز به عرضه جدید دارد.

خطیبی با بیان اینکه عرضه جدید به دلیل عدم سرمایه گذاری کاهش یافته و در برخی موارد سرمایه گذاری صورت نگرفته است، افزود: ناامنی در بازار نفت وجود دارد، بازار نیز واکنش خود را به این موضوع نشان داده و دور نیست. قیمت ۱۰۰۵ از مرز عبور کرده و در سطح بالا باقی خواهد ماند.

گفته می شود، اگر وضعیت در اوکراین، روسیه و ایالات متحده در حال حاضر بدتر شود، وضعیت بازار نفت می تواند بدتر شود.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم