افزایش 3 درصدی قیمت برنج ایرانی در یک ماهبررسی قیمت کالاهای اساسی در ابتدای اسفندماه نسبت به ماه قبل حاکی از آن است که سیب زمینی، پیاز و دو نوع برنج ایرانی به ترتیب 2، 3، 4 و 5 درصد قیمت گذاری شده است.

به گزارش ایسنا، بر اساس گزارش کارگروه رصد و جریان سازی قیمت ها و هزینه های بازار در اسفند ماه خام، پنیر، کره، انواع روغن ها، ماکارونی، لوبیا، عدس، سیب، انگور فرنگی، سیمان خاکستری، گچ، نوک پیکان، روغن موتور، دستمال پودری و دستمال کاغذی از ماه گذشته تغییری نکرده است.

اما در این زمان قیمت گوشت گاو و بره، بره و بره زنده، کم چرب، شکر، شکر، چای، برنج هندی، برنج پاکستانی، نخود پاکستانی، نخود، عدس، صدف، نخل خرما، آژدر آسیاب شده و کاغذ یک تا 5 درصد افزایش یافته است. بر این اساس قیمت هر کیلوگرم گوسفند و بز نسبت به سه و نیم هزار تومان در ماه گذشته چهار و پنج درصد افزایش و قیمت گوسفند و گوسفند زنده نیز دو و سه درصد افزایش یافته است. حدود دو و سه هزار تومان.

در عین حال قیمت هر کیلوگرم شکر با 3 درصد افزایش نسبت به 3 هزار و 6 هزار و 2 تومان در ماه گذشته و چای نیز با 2 درصد افزایش به 3 تا 4 هزار تومان رسید. قیمت هر کیلوگرم نخود و عدسی با شش و هفت درصد افزایش به حدود دو و نیم هزار تومان و برنج هندی و پاکستانی با شش و هفت درصد افزایش بین دو تا سه هزار تومان رسید.

این در حالی است که قیمت انواع برنج ایرانی، سیب زمینی، موز، پیاز و تخمه رازیانه بیش از 3 درصد نسبت به ماه قبل افزایش یافته است که این افزایش نسبت به اوایل بهمن ماه به نسبت 3 به 4 هزار تومان بوده است. در عین حال قیمت هر کیلوگرم سیب آسیاب شده با 2 عدد، پیاز با 2 عدد، رازیانه با 2 عدد و موز با 2 عدد درصد افزایش در یک ماه به 2 هزار و 2 و 3 و 4 هزار و 1 هزار و 2 تومان رسیده است. .

در مجموع امسال بازار برنج در وضعیت نابسامانی قرار داشت و حتی گزارش هایی از قیمت 5000 تومانی منتشر شده است. دلایل مختلفی از جمله خشکسالی، احتکار و دلالان در بازار برای این قیمت مطرح شده و برخی از آنها نیز با سوءمدیریت اقدام به واردات برنج می کنند.

قیمت اقلام چقدر است؟

البته بر اساس مشاهدات کارگروه و قیمت های پایداری در اولین ماه اسفندماه، قیمت آب بسته بندی، آب بسته بندی، ورق فولادی، انواع لاستیک و ماشین لباسشویی پودری نسبت به ماه قبل یک تا سه درصد افزایش یافته است. .

حداکثر تلفات معادل 4 درصد مربوط به پدر بطری بوده که به گفته مسئولان بر اساس نتایج قیمت تولیدکننده به مصرف کننده بوده است.

انجمن ملی حقوق مصرف کنندگان همچنین در این گزارش تاکید کرد که ارزش انواع برنج ایرانی، نخود فرنگی، سیب زمینی، آب بطری و انگور فرنگی طی سال گذشته بیش از 3 درصد افزایش داشته است.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم