انتقال پایگاه داده شما به فضای ابری پنج خطر دارد


تمام عصبانیتی که به ابرها می رود. بر اساس نظرسنجی IDC، انتقال پایگاه داده به ابر را تجربه کنید، 63 درصد از شرکت ها به طور فعال پایگاه های داده خود را به فضای ابری منتقل می کنند و 29 درصد دیگر نیز در نظر دارند این کار را در سه سال آینده انجام دهند.

این مقاله برخی از خطراتی را که مشتریان ممکن است به طور ناخواسته در هنگام انتقال پایگاه داده خود به پایگاه داده به عنوان سرویس (DBaaS) با آن مواجه شوند، مورد بحث قرار می دهد، به خصوص هنگام استفاده از نرم افزار پایگاه داده منبع باز DBaaS مانند Apache Cassandra، MariaDB، MySQL، Postgres یا. . در EDB، ما این خطرات را به پنج دسته تقسیم می‌کنیم: پشتیبانی، خدمات، رکود فناوری، هزینه‌ها و قفل‌ها. حرکت به سمت فضای ابری بدون کار کافی و کاهش ریسک می‌تواند منجر به افزایش قابل توجه هزینه و تاخیر در پروژه شود و مهمتر از آن، ممکن است به این معنی باشد که شرکت‌ها از مزایای تجاری مورد انتظار از مهاجرت ابری بهره نمی‌برند.

از آنجایی که EDB بر پایگاه داده های postgrass تمرکز می کند، من نکات خاصی را از تجربه خود در مورد خدمات postgrass می گیرم، اما تصمیمات برای سایر سرویس های پایگاه داده منبع باز به همان اندازه معتبر هستند.

ریسک حمایت برنامه های تولیدی برای اجرای نرم افزار به پشتیبانی مشتری نیاز دارند، چه در فضای ابری و چه در محل اجرا شوند. پشتیبانی از نرم افزار در سطح سازمانی باید دو حوزه را پوشش دهد: مشاوره تخصصی در مورد نحوه استفاده صحیح از محصول، به ویژه در شرایط چالش برانگیز و رفع سریع باگ ها و خطاهایی که بر تولید یا تولید تأثیر می گذارد.

برای نرم افزارهای تجاری، حداقل سطح پشتیبانی با مجوز همراه است. با مجوز پایگاه داده منبع باز ارائه نمی شود. این در را برای ارائه‌دهنده پایگاه داده ابری باز می‌کند تا یک سرویس پایگاه داده را بدون نیاز به سرمایه‌گذاری هنگفت در جامعه منبع باز برای مقابله با اشکالات و ارائه پشتیبانی ایجاد و راه اندازی کند.

مشتریان می توانند با بررسی یادداشت های انتشار نرم افزار منبع باز و شناسایی اعضای تیمی که فعالانه در پروژه شرکت می کنند، توانایی ارائه دهنده پایگاه داده ابری را برای پشتیبانی از مهاجرت ابری خود ارزیابی کنند. به عنوان مثال، برای PostGrace، یادداشت‌های انتشار به صورت رایگان در دسترس هستند و هر فردی را که در یک ویژگی جدید یا رفع اشکال مشارکت کرده است نام می‌برد. سایر جوامع منبع باز از شیوه های مشابه پیروی می کنند

ارائه دهندگان پایگاه داده ابری منبع باز که به طور فعال در فرآیند توسعه و رفع اشکال درگیر نیستند، نمی توانند هم پشتیبانی পরামর্শ مشاوره و هم پاسخ سریع به مشکلات را ارائه دهند.

ریسک خدمات پایگاه داده محصولات نرم افزاری پیچیده بسیاری از کاربران برای پیکربندی صحیح پایگاه داده برای دستیابی به عملکرد بهینه و در دسترس بودن بالا، مخصوصاً هنگام انتقال از یک نصب آشنا در محل به فضای ابری، به مشاوره تخصصی و کمک عملی نیاز دارند. ارائه دهندگان پایگاه داده ابری که برای تسهیل این حرکت خدمات مشاوره ای و تخصصی ارائه نمی دهند، خطرات را در این فرآیند شناسایی می کنند. چنین ارائه دهندگانی از مشتری می خواهند که مسئولیت یک پیمانکار عمومی را به عهده بگیرد و بین ارائه دهندگان DBaaS و ارائه دهندگان خدمات حرفه ای بالقوه هماهنگ شود. به جای یک نهاد واحد که می توانند برای کمک به نصب یکپارچه با عملکرد و سطح در دسترس بودن مورد نیاز توصیه کنند، در وسط قرار می گیرند، مشکلات بین فروشندگان را هماهنگ می کنند و کاهش می دهند.

مشتریان می توانند با اطمینان از اینکه به وضوح متوجه می شوند چه کسی مسئول موفقیت کلی نصب آنهاست و اینکه این نهاد در واقع در موقعیتی است که کل پروژه را با موفقیت به پایان برساند، این خطر را کاهش دهند.

خطر رکود فناوری مدل مسئولیت مشترک جزء کلیدی یک DBaaS است. هنگامی که کاربر تعریف طرحواره و تنظیم پرس و جو را انجام می دهد، ارائه دهنده پایگاه داده ابری به روز رسانی نسخه های کوچک و ارتقاء نسخه های بزرگ را اعمال می کند. همه ارائه دهندگان متعهد به ارتقاء به موقع نیستند – و برخی ممکن است به طور قابل توجهی به تاخیر بیفتند. در زمان نگارش مقاله، Postgrass، یک نسخه اصلی postgrace در میان ارائه دهندگان DBAAAS، ​​جامعه منبع باز را نزدیک به سه سال برای استقرار تحت فشار قرار داده است. در حالی که ارائه دهندگان DBaaS می توانند به طور انتخابی از اصلاحات امنیتی نسخه پشتیبان تهیه کنند، اجرای تاخیری نسخه های جدید می تواند مشتریان را در موقعیت هایی قرار دهد که ممکن است گاهی اوقات سال به سال از قابلیت های جدید پایگاه داده محروم شوند. برای ارزیابی این مواجهه، مشتریان باید سوابق سابقه ارائه‌دهنده را بررسی کنند تا برای ارتقا درخواست دهند.

زمانی که یک ارائه‌دهنده پایگاه داده ابری اختصاصی تلاش می‌کند تا فورک یا نسخه‌ای از نرم‌افزار منبع باز معروف خود را ایجاد کند، خطر مشابهی به وجود می‌آید. گاهی اوقات این کار برای بهینه سازی نرم افزار برای محیط ابری یا رفع محدودیت های مجوز انجام می شود. نسخه های فورکی ممکن است به طور قابل توجهی از محافظ معروف منحرف شوند یا از نسخه منبع باز عقب بمانند. نمونه های شناخته شده ای از این فورک ها یا نسخه های اختصاصی عبارتند از Aurora Postgrass (مشتق شده postgrass)، Amazon DocumentDB (با سازگاری MongodB)، و سرویس جستجوی باز آمازون (برگرفته از ElasticSearch).

کاربران باید هنگام استفاده از نسخه‌های اختصاصی ابر یا نرم‌افزار منبع باز مراقب باشند. قابلیت ها ممکن است در طول زمان منحرف شوند و ارائه دهندگان پایگاه داده ابری ممکن است قابلیت های جدید نسخه منبع باز را بپذیرند یا نپذیرند.

ریسک هزینه. خدمات پایگاه داده ابری پیشرو افزایش قیمت مستقیم قابل توجهی را تجربه نکرده اند با این حال، درک فزاینده ای وجود دارد که ماهیت خدمات ابری می تواند منجر به خطرات هزینه قابل توجهی شود، به ویژه زمانی که با یک مدل هزینه شفاف برای سلف سرویس و انعطاف پذیری سریع ترکیب شود. در یک محیط داخلی، مدیران پایگاه داده (DBA) و توسعه دهندگان باید کد را برای دستیابی به عملکرد با سخت افزار موجود بهینه کنند. در فضای ابری، ممکن است مصلحت‌تر باشد که از ارائه‌دهنده ابر بخواهیم عملیات ورودی/خروجی ارائه (IOPS) را در ثانیه انجام دهد، عملکرد را افزایش دهد یا حافظه را افزایش دهد. از آنجایی که هر نمونه از رشد هزینه ها را افزایش می دهد، چنین اصلاح کوتاه مدتی می تواند اثر هزینه منفی بلند مدت داشته باشد.

کاربران ریسک هزینه را به دو طریق کاهش می دهند: (1) IOPS، CPU و نظارت دقیق بر رشد حافظه برای اطمینان از متعادل بودن آنها در برابر هزینه بهینه سازی برنامه. (2) بررسی مدل های هزینه از ارائه دهندگان DBaaS برای شناسایی و اجتناب از فروشندگان با مدل های قیمت گذاری پیچیده و غیرقابل پیش بینی.

خطر قفل شدن سرویس‌های پایگاه داده ابری می‌توانند جلوه «هتل کالیفرنیا» را ایجاد کنند، جایی که داده‌ها به روش‌های مختلف به راحتی نمی‌توانند دوباره از ابر خارج شوند. اگرچه هزینه‌های تهاجم به داده‌ها اغلب ذکر می‌شود، ادغام با گرانش داده‌های عمومی و سایر ابزارهای اختصاصی ابر برای مدیریت و تجزیه و تحلیل داده‌ها مؤثرتر است. گرانش داده مفهومی پیچیده است که اگر مجموعه داده‌های کسب‌وکار در یک پلتفرم ابری سطح بالا در دسترس باشد، برنامه‌های کاربردی بیشتری با استفاده از داده‌های آن پلتفرم مستقر می‌شوند و احتمال داده‌ها را کمتر می‌کنند. بدون تأثیر تجاری قابل توجه می تواند به جای دیگری منتقل شود.

یک محرک معنادار برای قفل کردن در دستگاه های مخصوص ابر نیز. همه پلتفرم های ابری ابزارهای مدیریت و تحلیل داده های راحت و اختصاصی را ارائه می دهند. در حالی که آنها به شما کمک می کنند تا ارزش کسب و کار را سریعتر به دست آورید، قفل هایی نیز ایجاد می کنند.

کاربران می‌توانند با اجتناب دقیق از استفاده از ابزارهای ابری اختصاصی و اطمینان از اینکه تنها از راه‌حل‌های DBaaS استفاده می‌کنند که از تکثیر کارآمد داده‌ها در ابرهای دیگر پشتیبانی می‌کنند، اثر قفل ابری را کاهش دهند.

برنامه ریزی برای ریسک انتقال پایگاه های داده به فضای ابری بدون شک برای بسیاری از شرکت ها یک هدف است، اما بدون خطر نیست. کسب‌وکارها باید به طور کامل آسیب‌پذیری‌های بالقوه ارائه‌دهندگان پایگاه داده ابری را از نظر پشتیبانی، خدمات، رکود فناوری، هزینه‌ها و قفل‌ها بررسی و درک کنند. در حالی که این خطرات دلیلی برای دور شدن از فضای ابری نیستند، مهم است که به آنها رسیدگی کنیم و به‌عنوان بخشی از استراتژی مهاجرت ابری به دقت در نظر گرفته و کاهش دهیم.

این محتوا توسط EDB تولید شده است. این توسط تحریریه MIT Technology Review نوشته نشده است.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم