انرژی انرژی هسته زمین بالاخره تحت کنترل در آمد!


در رفتن ایده استفاده از انرژی زمین برای تولید الکتریسیته به عنوان یک منبع انرژی پاک و بی پایان سال هاست که در برخی نقاط کشور مورد توجه و حتی محدود بوده است، اما مشکلات دسترسی به این منبع باعث شده تا این امر عملی شود. منبع انرژی چرخ زندگی در اختیار ما نیست. با همه این‌ها، یک شرکت پیشرو در زمینه تولید انرژی اکنون با رویکردی نوآورانه برای ساده‌سازی دسترسی به بخش‌های عمیق‌تر زمین و در نتیجه ساده‌سازی زمینه گرمایش انرژی ارائه کرده است.

طبق گزارشات فرارو، یک شرکت پیشرو به نام انرژی Quaise که البته این ویدیو را یک شبه به یک حس تبدیل کرد. در واقع، با این شرکت که در مرکز این تمرکز قرار دارد، رویکرد جدیدی وجود دارد که آنها را قادر می‌سازد تا از زمین خارج شوند تا کسی نتواند به آنها دسترسی پیدا کند. این شرکت تاکنون بیش از 631 میلیون سرمایه گذاری در مرحله اول برنامه آزمایشی خود جذب کرده است. شروعی قابل احترام که به طور بالقوه می تواند انرژی گرمایش زمین را برای توده های سراسر جهان در دسترس تر کند.

واقعیت این است که انرژی گرمایی زمین به یک منبع تجدیدپذیر فراموشی تبدیل شده است. با وجود تسلط طلوع خورشید، و باد به عنوان منبع بازار انرژی سبز، متاسفانه در جهات دیگر، پیگیری دستیابی به مخزن بزرگ تابستانی در اعماق ناخودآگاه ما عقب مانده است. البته دلیل این امر چندان پیچیده نیست. همه ما می دانیم که استفاده از انرژی گرمایش جهانی، هم برای پاکی و هم به خاطر نامحدود بودن، می تواند بسیاری از مشکلات تامین انرژی ما را حل کند، اما متأسفانه نقاط کمی در جهان وجود دارند که نقاط بسیار داغی در این زمینه داشته باشند. سطح زمین نزدیک است. به عبارت دیگر، نقاطی در داخل زمین که می‌توانیم از طریق چاه‌ها به آن‌ها برسیم، بسیار کوچک هستند و معمولاً تعداد زیادی از آنها در عمیق‌ترین نقاط زمین وجود دارند که دسترسی به آن‌ها با کمک فناوری تقریباً غیرممکن است.

با تمام این اوصاف، شرکت Quaise قصد دارد با ایده ای جدید این غیرممکن را ممکن کند. گفته می‌شود ایده نزدیک‌تر شدن این شرکت به مرکز زمین، ترکیب سوخت‌های فسیلی متعارف با یک لامپ خاص، می‌تواند الهام‌بخش نوعی فناوری باشد که می‌تواند هماهنگ‌سازی انرژی هسته‌ای را ممکن کند. در واقع این شرکت قصد دارد رویکرد جدیدی را دنبال کند، اما خود پیچیدگی آن قصد دارد به اعماق زمین نفوذ کند تا دسترسی به انسان امکان پذیر نباشد. تاکنون، بهترین جستجو برای ما در این سیاره در فاصله حدود 1.5 کیلومتری (1.6 مایلی) به پایان رسیده است. اگرچه چاه های عمیقی مانند کولا و سایر چاه های مشابه ممکن است به سطح نهایی خود کارآمدی رسیده باشند، اما وجود آنها به عنوان “شاهکارهای مهندسی شگفت انگیز” شناخته نمی شود.

رسیدن به چنین اعماق در دل زمین بدون شک قابل احترام است، اما باید بدانیم که برای رسیدن به زمین با انرژی گرم شدن، باز هم باید به عمق زمین رفت. برای پیشرفت بیشتر، ما باید راه هایی پیدا کنیم تا مواد فشرده شده را تا ده ها کیلومتر بالای سرستون فشرده کنیم و سپس آن را دوباره تراز کنیم. ابزارهای حفاری همچنین باید اجازه دهند سنگ تا دمایی بیش از 3 سانتی گراد (356 فارنهایت) گرم شود. چیزی به نام راه طولانی و طولانی در پیش نیست. این به این دلیل است که شرکت Quaise یک راه حل ساده ارائه کرده است و آن اینکه “حفاری کمتر و سوزاندن بیشتر است”.

راه حل مشکلی که توسط MIT در مرکز علوم و پلاسمای فیوژن تولید می شود، استفاده از امواج الکترومغناطیسی با موج میلی متری است که اتم ها را مجبور به ذوب می کند. دستگاه‌هایی به نام گزروترون می‌توانند روش‌های الکترومغناطیسی جدید را ایجاد کنند و به طور مؤثر تابش الکترومغناطیسی را با وارد کردن الکترون‌های سریع در میدان‌های مغناطیسی تثبیت کنند. بنابراین شرکت Quaise منتظر اتصال یک Zerotron با ظرفیت جدیدترین ابزارهای حفاری با قابلیت عبور از سخت ترین و تازه ترین سنگ ها در عرض چند ماه تا عمق 5 کیلومتری (1.6 مایل) است.

در این اعماق، گرمای اطراف سنگ ها می تواند به دمای حدود 3 درجه سانتی گراد برسد. این دما برای تبدیل هر آب مایعی که به آنجا پمپ می شود، در صورت تب بالا که برای تولید برق زیاد است، کافی است. این شرکت با استفاده از سرمایه‌گذاری اولیه و سرمایه‌گذاری شخصی Quaise پیش‌بینی می‌کند تا دو سال آینده شاهد نصب دستگاه‌های ثابت در میدان باشیم و اگر همه چیز خوب پیش برود، امکان بهره‌برداری از یک سیستم تولید برق حرارتی فعال تا دو سال وجود خواهد داشت. . این شرکت همچنین امیدوار است بتواند تمام نیروگاه های قدیمی زغال سنگ خود را خریداری کرده و تا پایان سال آنها را به تاسیسات بخار تبدیل کند.

دانشمندان بر این باورند که حتی بدون این فناوری، تقریباً 1.2 درصد از انرژی جهان می تواند از یک منبع گرمایش جهانی تأمین شود که حدود 5 درصد از جمعیت جهان را پوشش می دهد. در حال حاضر، این کشور تقریباً به طور کامل به انرژی برای گرم کردن زمین متکی است. در حال حاضر کمتر از نیمی از برق جهان تا پایان تابستان تامین می شود. برای دستیابی به انتشار دی اکسید کربن صفر در پنج سال آینده، انرژی گرمایش جهانی باید حدود 5 درصد در سال رشد کند، اما در عمل این گسترش تنها کسری از این درصد است. آنچه مسلم است زمان کاهش انتشار گازهای گلخانه ای و محدود کردن گرمایش زمین برای فرار از یک فاجعه بزرگ فرا رسیده است. ما به اعماق زمین رسیده ایم، پس شاید زمان آن فرا رسیده است که عمیق تر برویم.

منبع: Sciencealert

ترجمه: مصطفی جرفی – فرارو


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم