اوگو آستوتو، نماینده اتحادیه اروپا در هند می گوید که روسیه بهای آن را خواهد پرداخت


اوگو آستوتو، فرستاده اتحادیه اروپا به هند گفت که روسیه به خاطر حمله این کشور به اوکراین “بهایی” خواهد پرداخت. نماینده اوگو در گفتگو با زی مدیا گفت: «تحریم های اعلام شده توسط بلوک تأثیر بسیار شدیدی خواهد داشت. این امر به اقتصاد روسیه آسیب وارد خواهد کرد. «چندین پایتخت اروپایی از تهاجم روسیه به اوکراین همسایه نگران هستند، حتی در شرایطی که چندین اقدام اقتصادی تنبیهی علیه مسکو اعلام شده است.

نماینده اتحادیه اروپا درباره استراتژی هند و اقیانوسیه اتحادیه اروپا توضیح داد: “چشم انداز ما برای هند و اقیانوس آرام فضای آزاد و باز است” که “اکنون در اروپا در معرض خطر هستیم”. اوایل این هفته، نشست مگا پاریس هند و اقیانوس آرام در فرانسه برگزار شد که در آن وزرای خارجه 30 کشور شرکت داشتند.

در اینجا گزیده ای از این مصاحبه است –

سیدانت سیبال: این پیشرفت چقدر برای اروپا مهم بوده است؟ چگونه آن را از نظر عواقب آن توصیف می کنید؟

اوگو آستوتو: وضعیت بسیار جدی است. این فقط برای اروپا جدی نیست، بلکه برای کل جامعه بین المللی نیز جدی است. زیرا آنچه ما می بینیم تجاوز، غیرقابل تحریک، غیرموجه، نقض آشکار منشور ملل متحد، قوانین بین المللی، همان مستاجرینی است که ما را برای ده ها سال در صلح و رفاه زندگی می کند. این موارد برای کل جامعه بین المللی نگران کننده است و باید به آن رسیدگی شود. این تجاوز نمی تواند بدون عواقب باشد.

سیدانت سیبال: تحریم ها اعلام شده است. آیا فکر می کنید تحریم ها تاثیری بر مسکو خواهد داشت؟ این بار وقتی صحبت از صدای اتحادیه اروپا می شود چه تفاوتی دارد؟

اوگو آستوتو: من قطعاً معتقدم که تحریم ها تأثیر بسیار شدیدی خواهد داشت. این امر به اقتصاد روسیه آسیب وارد خواهد کرد. همین دیروز، شورای اروپا گرد هم آمد و بسته جدیدی از تحریم ها را تدوین کرد، این بسته های تحریمی گسترده تر از تحریم های قبلی پس از تجاوز است و تحریم ها شامل جنبه های اقتصادی و مالی است. به عنوان مثال، ما دسترسی به فناوری مربوطه را که برای نوسازی اقتصاد روسیه لازم است، ممنوع خواهیم کرد. ما دسترسی به بازارهای مالی اروپا را مسدود می کنیم، بانک های روسیه دیگر نمی توانند وارد بازارهای مالی اروپا شوند و در آن فعالیت کنند. لیست های جدیدی به لیست قبلی اضافه می شود تا مستقیماً افرادی را که مسئول تجاوز هستند لمس کنید. بسته قابل توجهی وجود خواهد داشت. اجازه دهید تاکید کنم که این چیزی است که ما با دوستان و متحدانمان، ایالات متحده، بریتانیا، کانادا و همچنین با دوستان و شرکای دیگر مناطق، به عنوان مثال ژاپن، استرالیا، آماده کرده ایم. مهم است که همه ما در این مسیر با هم کار کنیم و مسئولین تجاوز را پاسخگو کنیم.

سیدانت سیبال: بنابراین اتحادیه اروپا یک صدا صحبت خواهد کرد. ما شاهد برخی از اختلافات هستیم.

اوگو آستوتو: هیچ اختلافی وجود ندارد، وحدت کامل همانطور که در بسته مورد بحث منعکس شده است که منعکس کننده بیانیه ای است که پنجشنبه شب منتشر شد، اعلامیه ای از سوی 27 کشور عضو، بنابراین عدم وجود اختلاف، وحدت کامل در اتحادیه اروپا و فراتر از آن. همانطور که در مورد این بسته تحریمی به شما گفتم، تصمیمات با هماهنگی بسیار نزدیک با شرکا و متحدان ما، آمریکا، انگلیس، کانادا و دیگران اتخاذ می شود.

سیدانت سیبال: اما پوتین روسی را منصرف خواهد کرد و به نظر می رسد هیچ مانعی برای رئیس جمهور وجود ندارد.

اوگو آستوتو: این یک تهاجم نظامی بسیار شدید، کاملاً بی دلیل، کاملاً غیر قابل توجیه است. بنابراین آنچه ما در تلاش هستیم انجام دهیم این است که روسیه را پاسخگو کنیم، روسیه را وادار کنیم عواقب آن را از نظر اقتصادی، انزوای سیاسی بپردازد و همچنین امیدواریم که سازمان ملل متحد و جامعه بین المللی همین کار را انجام دهند.

سیدانت سیبال: شما از انزوا برای رئیس جمهور روسیه صحبت کردید، چه نوع انزوا را پیش بینی می کنید؟

اوگو آستوتو: اجازه دهید به صحبت‌های دبیرکل سازمان ملل متحد اشاره کنم، این تجاوز نقض آشکار منشور سازمان ملل است. این شدید است و روسیه منشور سازمان ملل و قوانین بین المللی را نقض کرده است. توافقنامه ای که توسط روسیه امضا شده است، پیمان مینسک، و توافق نامه هایی که امنیت اروپا را برای چندین دهه حمایت می کند. این بسیار جدی است و من فکر می کنم روسیه بهایی برای آن خواهد پرداخت.

سیدانت سیبال: و آیا در آینده شاهد مذاکره با رهبران روسیه از سوی رهبری اتحادیه اروپا هستید؟

اوگو آستوتو: ما همیشه آماده صحبت هستیم. سفرهای رئیس جمهور فرانسه، صدراعظم آلمان را دیده اید. تجاوز باید فورا و بدون قید و شرط متوقف شود و روس ها باید عقب نشینی کنند. ما آماده گفتگو هستیم، زمانی که روسیه تجاوزات خود را متوقف کند و نیروهای خود را خارج کند، اما شرایط باید به گونه ای باشد که بتوانیم با هدف صحبت کنیم.

سیدانت سیبال: اکنون وقتی صحبت از اقیانوس هند به میان می آید، چشم انداز اتحادیه اروپا چگونه است؟

اوگو آستوتو: چشم انداز ما برای اقیانوس هند، فضای آزاد و باز است که قوانینی مبتنی بر آن است که احترام به قوانین بین المللی در اولویت قرار دارد. اینها پیام هایی بود که در پاریس منتقل شد، جایی که ما یک گردهمایی بسیار بزرگ و حضور بسیار خوبی از جمله EAM Jaishankar داشتیم. من فکر می کنم ویژگی اساسی که ما را گرد هم می آورد ایمان ما به جوامع باز، دموکراسی ها و احترام به قوانین بین المللی است. بر اساس این اصل ما می‌توانیم روی تعدادی از موضوعات در اقیانوس آرام هند، جنبه‌های مختلف، توسعه اقتصادی، اتصال، انتقال سبز و دیجیتال با هم کار کنیم، همه اینها ممکن است، اما ریشه در احترام به قوانین بین‌المللی نیز دارد، چیزی که اکنون می‌بینیم. در اروپا در خطر است.

سیدانت سیبال: آیا تعامل سطح بالایی از سوی اتحادیه اروپا در مورد اقیانوس هند در سال جاری وجود دارد؟

اوگو آستوتو: بله، تعامل مطمئناً در حال افزایش است، اگر به خود جلسه نگاه کنید، تعدادی از موارد قابل تحویل وجود داشت، آسیای جنوبی، آسیای جنوب شرقی و مرکزیت آسه‌آن، همه ما در مورد آن توافق داریم. ارسال های اضافی بیشتری وجود خواهد داشت.

تلویزیون زنده
تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم