بترسید و در بازار صبر کنید


در رفتن در حالی که بورسیه ها این روزها با نوسانات شدیدی روبه رو هستند با حمایت یک میلیون و هزار واحدی امیدواری زیادی برای فعالان بازار وجود دارد که این موضوع به صورت موقت و فقط تا حدی نوسان می کند و بورس به حالت فعلی باز می گردد. از افول

به گزارش فرارو، حمید میر معینی کارشناس بازار سهام با اشاره به اینکه با وجود همه جذابیت های این روزهای بورس، خریداران زیادی در بازار حضور ندارند، گفت: این روزها در بازار بورس وجود ندارد. در رفتن وی گفت: مهمترین دلیل این موضوع عدم ابهام در مورد توافق احتمالی است و در شرایط فعلی توافق نامشخص است و بسیاری از سرمایه گذاران تا زمانی که توافق در بازار نهایی اعلام نشود آن را ترجیح می دهند. بسیار بالا

وی افزود: به عبارت دیگر بسیاری از مردم ترجیح می دهند با خیال راحت به بازار بازگردند، زیرا در صورت عدم توافق، عواقب آن برای این موضوع بیش از حد خواهد بود و به همین دلیل ترجیح می دهند از پتانسیل صرف نظر کنند. میزان علاقه به فضا پس از توافق، اما حضور در بازار را فرض کنید تا بتوانند چنین ریسکی را در فضا انجام دهند.

چرا بورسا در این روز مرد؟
احسان رضاپور کارشناس بازار سهام به زودی با شما صحبت کنید و مطالب خوب را ادامه دهید وی با اشاره به اینکه مهم ترین دلیل این روزهای بورس نارضایتی ایجاد شده بین فعالان و سرمایه گذاران است، گفت: طی یک سال گذشته مسئولان و متولیان بازار و همچنین دولت وعده های بیشتری داده اند. حمایت از بازار این عبارات درمانی و نوعی بلاغت بود تا اینکه یک اتفاق افتاد و بورسیه با پشتوانه آن می توانست در مسیر ثبات و بهبود حرکت کند.

وی افزود: این نوع صحبت ها در مورد حمایت از بازار، نشان می دهد و نشان می دهد که در این زمینه سرمایه گذاری بازار اما اولویت اصلی گفتمان در مورد مسائل اقتصادی است، اما در عمل این موضوع صحت ندارد و اولویت است. اگر قرار باشد بورسیه در قانون لحاظ شود، تصمیم گیران باید نسبت به تقویت ارزش بازار اقدام کنند، یعنی بازار را به عنوان جایی که بتوان منتقدان سرگردان را شناخت.

رضاپور افزود: بورسیه در حال حاضر به عنوان جذاب ترین بازار در بین تمامی بازارهای سرمایه ارائه می شود که به دلیل افت اخیر این بازار بسیار خوب خریداری شده است اما با توجه به اینکه ظاهرا اولویت مسئولان اقتصادی از اعلام بورسیه حمایت می کنند. در باطن هیچ اقدامی صورت نگرفته است مگر در نوع کاری که در بازار سرمایه و در مقابل سود بورسیه صورت می گیرد، بنابراین نمی توان منتظر ماند تا سیر نزولی بورس به این شکل به پایان برسد.

این سهم فعال از بازار با اشاره به فضای بی اعتمادی موجود در بازار بورس ادامه داد: در این شرایط سرمایه گذاران احساس می کنند که هر کاری محافظه کارانه تر باشد آسیب کمتری می بینند. بنابراین، در حال حاضر تعدادی از فعالان نگران هستند که در حالی که وضعیت فعلی کسب و کار رضایت بخش است، با توجه به اقدامات انجام شده و تصمیمات اتخاذ شده، قدرت چانه زنی مکرر سلب شده است. و تا زمانی که این ابهامات برطرف نشود، وضعیت موجود تغییر چندانی نکرده است. در چارچوب تصمیمی که در سال اقتصادی اتخاذ می شود، سود به سهامداران یک میلیونی پرداخت شود.

رضاپور با اشاره به اینکه این ابهام و بی اعتمادی در چه مواردی تأثیر عمیقی داشته است، یادآور شد: در وهله اول، مالکیت خودرو توسط تراست های زیادی ضربه خورد که به نوبه خود منجر به معرفی محصولات بورسیه شد. موضوع همچنین در حاشیه بود که سهم بازار در دور سوم موثر بود و تعیین نوع قیمت پتروشیمی و سایر قیمت های مربوط به بورسیه ها خارج از انتظار و برخلاف پیش بینی ها صورت گرفت.

وی گفت: در این زمینه ممکن است برخی از موضوعات مطرح شده در بودجه ماهیت عملیاتی نداشته باشد و شایعه باشد، اما همین موضوع بر عملکرد شرکت ها تاثیر می گذارد، ابهاماتی که در مورد شرکت های بورسیه در بودجه وجود دارد. خود سال نیز یکی از مهم ترین ریسک های بازار است که در پایان باید مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: و در آخر اینکه قیمت دلار یکی از مهمترین موضوعات در بازار است. با توجه به این وضعیت انتظار در بازار سهام و سرمایه گذاران نیز جابه جا شده اند، با توجه به زمانی که سختی مذاکره و نرخ ارز به طور کامل مشخص نشده است، وضعیت بورسیه انتظاری و همچنین ادامه دارد، در این شرایط حتی وضعیت بازارهای جهانی بورسیه کار کرده است.

این کارشناس در تشریح بورسیه گفت: با توجه به این ابهامات و بی اعتمادی به بورس، سهام به شدت سقوط کرده، پشتوانه آن یکی پس از دیگری سقوط کرده و به جز قیمت سهامی که امروز با آن سروکار دارد، به زمین خورده است. عناوین قابل توجیهی وجود ندارد و بسیار ارزشمند است و با توجه به افزایش قیمت‌های جهانی، نصف شدن قیمت شرکت‌ها و افزایش قیمت‌های فروش شرکت‌ها، این قیمت‌ها بیش از دو سال پیش افزایش یافته است، اما نشان از افزایش قیمت‌ها دارد. دو سال دیگر همان دلیل بی اعتمادی و وجود ابهامی که بورسا به آن اشاره کرد نیز رو به افول است.

رضاپور تصریح کرد: بنابراین اگر بخواهیم این فضا دوباره برقرار شود و فضای ما اطمینان حاصل شود و فضا شفاف شود باید هر چه زودتر از وعده بورس حمایت کنیم تا بورسیه خارج شود. “

این سهم فعال بازار با تاکید بر اینکه معمولاً پس از رکود هیجانی، قیمت ها در بورس کاهش می یابد، گفت: این موضوع منجر به افزایش تقاضا در بازار شده است که احتمالاً بازار را دچار نوسان می کند، اما تا زمانی که اقدامات کافی است.» بدون حمایت بازار، این روند صعودی پایدار نبوده و همزمان با رشد بازار، حجم عرضه نیز افزایش می یابد.

وی افزود: بنابراین برای تداوم بازار، اطمینان اول بازگردانده می شود تا تحت تاثیر ورود نقدینگی به بازار، حجم و ارزش معاملات افزایش یافته و رشد بورس تضمین شود در غیر این صورت اگر وضعیت فعلی ادامه دارد، کلیشه های محافظه کارانه در مورد خروج سهامداران از بورس ادامه خواهد داشت، هر چه ممکن باشد با توجه به افت شدید شاخص کل، قیمت افزایش می یابد، اما این موضوع مقطعی و نوسان خواهد داشت.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم