برنج قهوه ای یا سفید؛ کدام امن تر است؟وقتی صحبت از برنج می شود، احتمالا حدس می زنید که برنج بهترین انتخاب قهوه است و بیشتر مصرف این ماده غذایی به افراد توصیه می شود، البته همیشه این کار درستی نیست. در این تحقیق قرار شد در بهمن ماه همراه با محتوای غذایی هر نوع برنج موافقت شود.

به گزارش ایسنا، دانه کامل از سه قسمت جوان، سباسه و آندوسپرم تشکیل شده است و زمانی که همه این موارد دست نخورده باقی بماند، دانه کامل کامل می شود. به همین دلیل، یک دانه قهوه قهوه ای یک دانه کامل است، زیرا هر سه قسمت از آن دست نخورده باقی می ماند.

گفته می شود فیبر در سبوس یافت می شود و رنگ قهوه قهوه ای را نیز فراهم می کند.

از طرفی در صورت سفید شدن برنز بیشتر کاه و جوانه ها جدا می شود و فقط اندوسپرم باقی می ماند و باعث سفید شدن ساقه ها می شود. با توجه به این واقعیت که بیشتر مواد مغذی موجود در سبوس سفید از پوسته و توت ها از نصف النهار حذف می شوند، تولیدکنندگان محتوای مواد مغذی سپس ویتامین B تازه را به همراه برخی ویتامین های B مانند تیامین، ریبوفلاوین، نیاسین، فولات و آهن اضافه می کنند. برنج سفید را انتخاب کنید، مواد مغذی برای شما فراهم می کند.

برنج نارگیل به دلیل دست نخورده ماندن برگ ها و ساقه های آن، حاوی تمام مواد مغذی موجود در آن از جمله فیبر، چربی و پروتئین است. قهوه طعم بهتری نسبت به فیبر سفید دارد و همچنین دارای کالری بالاتری است. در زیر مقایسه ای از ارزش غذایی قهوه قهوه ای و سفید وجود دارد.

یک شاخه از دانه های قهوه قهوه ای درجه یک حاوی 1 کالری، 1.2 کالری چربی، 1.2 کالری پروتئین، 1.2 کالری کربوهیدرات، 3.2 کالری فیبر و 1.2 کالری شکر است، اما یک شاخه غلات سفید پخته شده حاوی 1.2 کالری است. چربی کالری، پروتئین ۱.۲ کالری، کربوهیدرات ۱.۲ کالری، فیبر ۱.۲ کالری و شکر ۱.۲ کالری.

غلات بخش مهمی از یک رژیم غذایی سالم هستند که کالری و مواد مغذی را تامین می کنند. غلات کامل سرشار از چربی ها، مکمل های آهن و اکسیژن در خون برای بارداری هستند. بسیاری از زنان و دختران نوجوان از کم خونی رنج می‌برند و توصیه می‌شود که از مواد غذایی سرشار از مواد غذایی مانند برنج به همراه غذاهای غنی از ویتامین C مانند ویتامین C و سیب آسیاب شده استفاده کنند که به جذب بهتر آنها کمک می‌کند.

نتایج تحقیقات نشان می‌دهد که غلات کامل‌ترین فواید را دارند و می‌توانند به کاهش خطر بیماری‌های مزمن مانند بیماری‌های قلبی و همچنین در کنترل وزن مؤثر باشند. علاوه بر این، مصرف غلات کامل حاوی فیبر است، یک رژیم غذایی سالم می تواند به هضم کلی کمک کند. قهوه و برنج سفید هم فواید تغذیه ای و هم برای سلامتی دارند و می توانند یک مکمل غذایی سالم را فراهم کنند.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم