به‌روزرسانی زنده: آمریکا می‌گوید روسیه به تمام اوکراین حمله می‌کند اما کی‌یف مذاکرات جنگی را اعلام می‌کند


ویدئو

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین گفته است که تشکیل اخیر نیروهای روسیه در اطراف مرزهای کشورش، اگرچه خطرناک است، اما بیش از یک سال پیش یک تهدید امنیتی محسوب نمی‌شود.اعتباراعتبار …تایلر هیکس / نیویورک تایمز

کیو، اوکراین – با هشدار پنتاگون در مورد ادامه استقرار نیروهای روسیه و تهاجم احتمالی قریب الوقوع به اوکراین، رهبر این کشور در مورد صحبت درباره جنگ در روز جمعه هشدار داد، حتی بدون هیچ نشانه ای از پیشرفت در طول یک تکان دیپلماتیک برای کاهش رکود. .

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین می‌گوید وضعیت امنیتی در سراسر کشورش – جایی که مقامات اطلاعاتی تخمین می‌زنند 130000 سرباز روسی در نزدیکی مرز در شمال پایتخت کیف جمع‌آوری شده‌اند – تفاوت چندانی با این زمان در سال گذشته ندارد و اگرچه خطرناک است، اما لزوماً به این معنا نیست که جنگ قریب الوقوع یا اجتناب ناپذیر است.

یک روز پس از صحبت تلفنی با پرزیدنت بایدن، که بر تعهد ایالات متحده برای پاسخ قاطع به حمله روسیه تاکید کرد، آقای جلنسکی در یک کنفرانس مطبوعاتی تاکید کرد که او و رئیس جمهور آمریکا در مورد اهمیت تهدید روسیه به توافق نرسیدند، اما مخالفت کرد. این در لحن نظرات عمومی آنها است.

وی خاطرنشان کرد که در گذشته، روسیه از افزایش نظامی به عنوان یک تهدید استفاده کرده بود.

آقای جلنسکی درباره آقای بایدن گفت: «ما هیچ سوء تفاهمی با رئیس‌جمهور نداریم، اما من عمیقاً آنچه را که در کشورم اتفاق می‌افتد، درک می‌کنم، همانطور که او می‌داند در کشورش چه می‌گذرد». وی افزود: نواختن بر طبل جنگ می تواند به بی ثباتی داخلی و مشکلات اقتصادی کمک کند که خطر روسیه را افزایش می دهد.

آقای زلنسکی با تصمیم ایالات متحده و بریتانیا مبنی بر خروج دیپلمات‌های غیرضروری از اوکراین مخالفت کرد و پیشنهاد کرد که لحن نگران‌کننده‌ای غیرضروری داشته باشد. وی با بیان اینکه فکر می کنم اشتباه بود، گفت: در این شرایط همه ضروری هستند.

او گفت: «فکر نمی‌کنم تایتانیک اینجا داشته باشیم.

ایالات متحده بیش از بسیاری از کشورهای اروپایی در مورد تهدید تجاوز روسیه صریح تر بوده است و حتی دولت بایدن نیز به دنبال تشکیل یک جبهه متحد با متحدان ناتو بوده است.

پنتاگون می گوید در 24 ساعت گذشته، نیروهای بیشتری از روسیه در منطقه مستقر شده اند. اگرچه مقامات آمریکایی معتقد نیستند که رئیس جمهور روسیه ولادیمیر V. امیلی هورن، سخنگوی شورای امنیت ملی، گفت که پوتین تصمیم به تجاوز گرفته است، در حالی که بایدن، رئیس جمهور هنوز معتقد است که “احتمال منحصر به فردی” وجود دارد که روسیه بتواند آن را در فوریه انجام دهد.

آقای زلنسکی از سخت ترین ضرب الاجل های این چنینی عقب نشینی کرد.

آقای زلنسکی گفت: «ما باید بسیار مراقب باشیم که چگونه هر روز و هر دقیقه صحبت می‌کنیم، وقتی می‌خواهیم بگوییم فردا جنگ خواهد بود. وی گفت: ما برای هر شرایطی آماده می شویم و چندین مورد داریم.

وی افزود: من فکر می کنم که باید آماده سازی نظامی آرام و دیپلماسی آرام باشد.

او گفت: «این طور نیست که ما طوری رفتار کنیم که این بالاترین سطح تهدید باشد. این واقعیت کلی که هزاران سرباز روسی در مرز بودند به خودی خود یک خطر بود، خطر اشتباه یا تحریک خارج از کنترل.

در حالی که سربازان اوکراینی در امتداد جبهه شرقی پوشیده از برف سنگرهایی حفر کردند، کودکان در کیف پایتخت سورتمه سواری می کردند. اکثر مردم زندگی روزمره خود را از دست داده اند.

امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور فرانسه روز جمعه از طریق ویدئو کنفرانس با پوتین گفت‌وگو کرد و علی‌رغم حمایت آقای ماکرون از رویکردی سازش‌کارانه در قبال مسکو، کرملین بعداً در بیانیه‌ای اعلام کرد که «نگرانی‌های اصلی روسیه مورد توجه قرار نگرفته است».

با این وجود، وزیر امور خارجه روسیه، سرگئی وی. لاوروف، اشاره کرد که ممکن است دریچه ای در اروپا برای گفتگو با ایالات متحده در مورد مسائل امنیتی محدود، از جمله استقرار موشک ها و تمرین های نظامی، وجود داشته باشد. آقای لاوروف روز جمعه در یک مصاحبه رادیویی روسی گفت که پاسخ مکتوب واشنگتن در این هفته به درخواست‌های روسیه برای تضمین‌های امنیتی “هسته عقلانیت” در مورد برخی موضوعات است.

آقای زلنسکی در پاسخ به این سوال که نظر او درباره نیات آقای پوتین چیست، گفت که اقدامات روس ها خود گویای این موضوع است.

«چرا به این همه نیرو نیاز دارید؟ چرا اغلب به این همه تمرین نیاز دارید؟ “او پرسید.” واقعاً خطرناک است.

او گفت که اقدام روسیه نوعی “سادومازوخیسم” است. “این فقط یک تهمت صریح است.”

روسیه خواستار خروج نیروهای ناتو از شرق اروپا شده است و به مسکو اجازه می دهد تا حوزه نفوذ خود را تا دهه 1990 بازپس گیرد. این برای ایالات متحده و متحدان غربی آن غیرمستقیم است.

مقامات غربی می گویند اظهارات عمومی روسیه که اغلب متناقض است، با اقداماتی که برای تهدید اوکراین برداشته است مطابقت ندارد.

ایالات متحده و متحدان ناتو برای استقرار نیروها و افزایش محموله های تسلیحاتی به اوکراین در حالت آماده باش هستند، اما آقای بایدن که در اوایل دسامبر با پوتین در یک «اجلاس مجازی» هیجان انگیز صحبت نکرد، گفت که هیچ برنامه ای ندارد. برای اعزام نیروهای آمریکایی بیشتر به اوکراین.

دولت بایدن نشست شورای امنیت سازمان ملل را در روز دوشنبه برگزار کرد که می تواند به رویارویی بین ایالات متحده و روسیه بر سر اوکراین منجر شود.

مایکل شوارتز گزارش شده از کیف، اندرو ای کرامر از کراماتورسک، اوکراین و شاشانکا یک بنگالی استو مارک سانتورا از لندن.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم