به روز رسانی زنده اوکراین: بایدن در مجازات روسیه با تحریم ها به اروپا می پیوندد


واشنگتن – پرزیدنت بایدن روز سه شنبه تحریم هایی را با هدف مجازات روسیه به دلیل آنچه که او “آغاز تهاجم روسیه به اوکراین” خواند، اعلام کرد و به رهبران اروپایی در تحمیل پیامدهای اقتصادی برای نقض آشکار حاکمیت ملی پیوست.

در صحبت از اتاق شرقی کاخ سفید، آقای. بایدن رئیس جمهور روسیه ولادیمیر وی. پوتین را به دلیل تجاوز به اوکراین محکوم کرد و گفت که اقدام روسیه “نقض آشکار قوانین بین المللی است و نیازمند پاسخ قاطع جامعه بین المللی است.”

دستیاران کاخ سفید تحریم ها را تشریح کردند بایدن شدید و گسترده اعلام کرد. اما این تحرکات محدود بود و از جنگ اقتصادی گسترده‌تری که برخی از حامیان اوکراین – از جمله برخی از اعضای جمهوری‌خواه کنگره – دولت را وادار به شرکت در آن کرده‌اند، کوتاه بود.

آقای. بایدن گفت که ایالات متحده در حال اعمال “بلاک کامل” بر دو موسسه مالی بزرگ روسیه و “تحریم های جامع” بر بدهی روسیه است.

او گفت: «این بدان معناست که ما دولت روسیه را از منابع مالی غرب قطع کرده‌ایم. این کشور دیگر نمی تواند از غرب پول جمع آوری کند و نمی تواند بدهی جدید خود را در بازارهای ما یا بازارهای اروپایی معامله کند.»

وی همچنین گفت که ایالات متحده تحریم هایی را علیه نخبگان روسیه و خانواده های آنها اعمال خواهد کرد تا اطمینان حاصل شود که نزدیک ترین افراد به آقای روس. پوتین از درد و رنج مالی که انتظار می رود برای شهروندان عادی روسیه ضربه سختی وارد کند در امان نیست.

ویدئو

پرزیدنت بایدن اقدامات روسیه را “نقض فاحش قوانین بین المللی” خواند و از تحریم های سختی با هدف مجازات این کشور رونمایی کرد.اعتباراعتبار …آل دراگو برای نیویورک تایمز

اما با شکل گیری واکنش جهانی، آقای. بایدن و همتایانش برای ایجاد تعادل بین نیاز به اقدام سریع و شدید و در عین حال حفظ احتمال تحریم‌های بیشتر علیه روسیه در صورت حفظ تعادل تلاش کرده‌اند. پوتین درگیری را با تلاش برای تصرف کل کشور تشدید می کند – جنگی که می تواند ده ها هزار نفر را بکشد.

تحریم ها تنها دو بانک در روسیه را تحت تأثیر قرار می دهد و اقداماتی که متوجه نخبگان این کشور می شود – در حال حاضر – فقط متوجه سه فرد ثروتمند و خانواده های آنها است. جلوگیری از استقراض روسیه در بازارهای بانکی غربی دردناک خواهد بود، اما آقای. اقتصاد پوتین به اندازه کافی قوی است که ممکن است در کوتاه مدت نیازی به استقراض زیاد نداشته باشد.

آقای. بایدن گفت که تحریم ها را علیه آقای ترامپ تشدید خواهد کرد. پوتین اگر روسیه فراتر از آنچه قبلا رفته بود می رفت.

او گفت: «روسیه اکنون به طور غیرقابل انکاری علیه اوکراین حرکت کرده است. امروز اولین قسط تحریمی را برای تحمیل هزینه بر روسیه اعلام می کنم.

وی افزود: اگر روسیه تشدید شود، به تشدید تحریم ها ادامه خواهیم داد.

آقای. بایدن سخنرانی خود را کمتر از یک روز پس از آن ایراد کرد. پوتین فرمان اعزام نیرو به دو منطقه تحت کنترل جدایی طلبان در اوکراین را صادر کرد. پارلمان روسیه روز سه‌شنبه اجازه استفاده از نیروی نظامی در خارج از کشور را صادر کرد و گامی دیگر در جهت آنچه که مقامات غربی از آن می‌ترسند که حمله تمام عیار به اوکراین باشد، برداشت.

رهبران غربی گفتند که نیروهای روسیه قبلاً وارد اوکراین شده اند. بایدن برچسب “تهاجم” را زد.

به نظر پوتین چه کسی به نام خداوند به او این حق را می دهد که به اصطلاح کشورهای جدید را در سرزمینی که متعلق به همسایگانش است، اعلام کند؟ آقای. بایدن در خلال سخنان خود این سوال را مطرح کرد.

آلمان روز سه شنبه اعلام کرد که صدور گواهینامه خط لوله گاز طبیعی را که این کشور را به روسیه متصل می کند، متوقف می کند. دولت بریتانیا اعلام کرد که اعضای پارلمان روسیه را که به استقلال مناطق جدایی‌طلب رای داده‌اند تحریم می‌کند و قانونی ایجاد می‌کند تا اطمینان حاصل شود که هیچ فرد یا شرکت انگلیسی نتواند با این مناطق، دونتسک و لوهانسک تجارت کند.

نخست وزیر بوریس جانسون نیز این تحریم ها را «نخستین قسط» توصیف کرد.

در ایالات متحده، Jon Finer، Mr. معاون مشاور امنیت ملی بایدن گفت که نیروهای روسیه شروع به حرکت به سمت اوکراین کرده اند و در سی ان ان اعلام کردند که “تهاجم یک تهاجم است و این چیزی است که در حال انجام است.” اما او و آقای جانسون نیز همین احساس را داشت و گفت: «ما همیشه موج‌هایی از تحریم‌ها را متصور بوده‌ایم که به مرور زمان در واکنش به اقداماتی که روسیه انجام می‌دهد آشکار می‌شوند.»

دو مقام اروپایی روز سه‌شنبه گفتند که روسیه نیروهای خود را به منطقه اعزام کرده است، اما وزارت خارجه روسیه انجام این کار را رد کرد. پوتین گفت که هنوز تصمیمی برای اعزام نیرو به اوکراین نگرفته است.

آقای. پوتین در مواجهه با محکومیت های جهانی تصمیم او برای به رسمیت شناختن استقلال جمهوری های خلق دونتسک و لوهانسک که پس از دامن زدن به جنگ جدایی طلبانه روسیه در شرق اوکراین در سال 2014 ایجاد شد، سرپیچی کرد.

در چیزی که شبیه اولتیماتوم به نظر می رسید، او از اوکراین خواست که ادعای روسیه در مورد کریمه را به رسمیت بشناسد و سلاح های پیشرفته خود را کنار بگذارد.

نیکلای پانکوف، معاون وزیر دفاع، گفت که اوکراین 60000 سرباز را برای حمله به مناطق تحت حمایت روسیه جدایی‌طلب در شرق این کشور جمع‌آوری کرده است – اقدامی که اوکراین هرگونه برنامه‌ای برای انجام آن را رد می‌کند.

وی گفت: مذاکرات به بن بست رسیده است. پانکوف در یک سخنرانی تلویزیونی گفت. رهبری اوکراین راه خشونت و خونریزی را در پیش گرفته است».

هیچ نشانه فوری از تشدید تنش نظامی بزرگ در شرق اوکراین وجود نداشت، اما اوکراینی‌های ترسو سوار اتوبوس‌هایی از مناطق جدایی‌طلب شدند، زیرا رئیس‌جمهور اوکراین، ولودیمیر زلنسکی، از ملت تحت محاصره‌اش خواست تا در این بحران “خونسردی خود را حفظ کنند”.

آقای. زلنسکی اصرار داشت که اوکراین سرزمینی را تسلیم نخواهد کرد و به نظر می‌رسید که وزیر دفاع او، الکسی رزنیکوف، نیروهای کشورش را برای نبرد کمربند بسته است.

او گفت: «آزمایی سختی در پیش است. رزنیکوف در پیامی غم انگیز که توسط ارتش منتشر شد، گفت. زیان هایی وجود خواهد داشت. شما باید از درد عبور کنید و بر ترس و ناامیدی غلبه کنید.”

یک روز قبل، آقای پوتین یک سخنرانی طولانی و آتشین ایراد کرد که اوکراین را بخشی از روسیه توصیف کرد و دولت کیف را چیزی بیش از «دست نشانده» ایالات متحده و رهبران آن خواند که تنها مسئول هر «خونریزی» بعدی است.

او با اشاره به پایتخت اوکراین گفت: «در مورد کسانی که در کیف دستگیر شدند و در حال حفظ قدرت هستند، ما از آنها می‌خواهیم فورا اقدامات نظامی را متوقف کنند.»


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم