بیت کوین در یک روند نزولی؛ آیا امیدی به بازگشت شاه وجود دارد؟


فرارو- ارزش بیت کوین در ماه گذشته 31 درصد کاهش یافته است و اکنون در کانال 35000 دلار قرار دارد. کاهش ارزش سلطان ارزهای دیجیتال در شرایطی رخ داد که این رمز ارز در 19 آبان امسال توانست سطوح تاریخی قبلی را بشکند و به 68 هزار و 664 دلار برسد.

به گزارش فرارو، مهمترین دلیلی که کارشناسان بازار مالی درباره سقوط بیت کوین می گویند، احساسات منفی حاکم بر سرمایه گذاران است. جیسون دین، تحلیلگر اقتصاد کوانتومی، به کوین دسک گفت: “آنها ضربه زده اند.”

از جمله این اخبار نگران کننده، جهش دیگری در بازده اوراق بهادار به ویژه اوراق خزانه داری آمریکاست. در حال حاضر بازار در سال جاری حداقل چهار افزایش نرخ را تجربه کرده است و احتمال افزایش نرخ پنجم در این هفته وجود دارد.

در حالی که بسیاری بر بازده اسمی تمرکز می کنند، تحلیلگران دیجیتال دلفی معتقدند که افزایش اخیر در بازده واقعی، به ویژه برای دارایی های غیرمولد مانند بیت کوین و طلا اهمیت بیشتری دارد.

چرا بیت کوین در حال کاهش است؟

دومین دلیل سقوط بیت کوین، به گفته کارشناسان، فرصت های خرید اهرمی بوده است. بن مک میلان، یکی از بنیانگذاران IDX Digital Assets، معتقد است که فرصت های معاملاتی اهرمی باعث افزایش فروش در بازارهای آزاد آسیا در روز جمعه شد.

به گفته لوکاس اوتومورو، رئیس تحقیقات شرکت تحلیلی IntoTheBlock، دلیل سوم، ارتباط حرکت بیت کوین با بازار سهام است.

او به کوین دسک گفت که بیت کوین و کل بازار ارز دیجیتال، به عنوان یک طبقه دارایی، بسته به احساس سرمایه گذاران در نوسان است. این بدان معنی است که قیمت آنها به موازات سایر بازارها حرکت می کند و بیشتر از سایر طبقات دارایی تحت تأثیر احساسات منفی قرار می گیرد.

اوتومورو گفت: ترس از عوامل کلان اقتصادی و درآمدهای پایین شرکت های فناوری نیز این همبستگی را تشدید کرده است.

آیا امیدی به بازگشت بیت کوین وجود دارد؟

سرمایه گذاران و برخی از فعالان بازار ارزهای دیجیتال در حال حاضر نگران هستند که بیت کوین همچنان حمایت 34000 دلاری خود را از دست بدهد و بار دیگر روند نزولی خود را ادامه دهد، ابتدا به 30000 دلار و سپس به 29000 دلار.

در این رابطه، اگرچه چشم انداز بلندمدت جیسون دین، تحلیلگر اقتصاد کوانتومی مثبت است، اما او فکر می کند که روند نزولی فعلی بیت کوین احتمالا در کوتاه مدت ادامه خواهد داشت. او معتقد است که فشار نزولی دور از انتظار نیست.

دین می گوید که وقتی ترس شروع می شود، زمان می برد تا همه چیز تغییر کند. بنابراین باید قبل از عادی شدن شرایط، مراقب معامله گران در موقعیت فروش باشید.

اما با وجود این بدبینی، اکثر تحلیلگران معتقدند که روند نزولی بیت کوین موقتی است.

به گزارش فرارو به نقل از تلگراف، به نظر می رسد بر اساس شاخص های کوتاه مدت، ما بدترین رویداد ممکن را برای بیت کوین پشت سر گذاشته ایم. دلفی دیجیتال همچنین خاطرنشان کرد که شاخص ترس و طمع در سطوح بسیار پایینی قرار دارد که از می 2021 بی سابقه است.

علاوه بر این، شرکت تحقیقاتی Decentrader نیز به نتایج مشابهی دست یافته است. این شرکت در مطالعه خود دریافت که هر زمان که قیمت بیت کوین به 41000 دلار می رسید، تعداد معامله گرانی که شعار می دادند “من روی زمین خرید می کنم” کاهش می یابد.

تحلیلگران می گویند که بر اساس اندازه و روند نزولی بیت کوین در دو ماه گذشته، “حرکت به سمت روند صعودی محتمل ترین سناریو است. آنها انتظار دارند قیمت به میانگین متحرک 200 روزه و محدوده حمایتی 49000 دلار حرکت کند. 50000 دلار.” رسیدن. منطقه ای که در تابستان شکسته شد.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم