(تصاویر) پازل مرده یک معمای رنگارنگ استدر رفتن دریاچه «یونچنگ» در استان شانشی چین در سال‌های اخیر به دلیل نمای هوایی رنگارنگش از سطح رنگارنگش در اینستاگرام و دیگر رسانه‌های اجتماعی محبوب شده است.

طبق گزارش Ferraro از CNN، دولت چین اکنون می خواهد این محبوبیت آنلاین را به واقعیت تبدیل کند. در فاز اول این رودخانه برای مسافران چینی تبلیغ می شود.

کمپین‌های اخیر به رسانه‌های اجتماعی چینی از جمله Weibo و WeChat از Xiechi به عنوان «دریای مرده چین» اشاره می‌کنند و زیبایی و خواص درمانی آن را تبلیغ می‌کنند.

در تبلیغ تلویزیون چین برای این دریا در هفتمین سالگرد تاسیس جمهوری خلق چین، در تبلیغ جمهوری خلق چین چین آن را پیدا کنید.

سه نوع نمک دریا در جهان وجود دارد: کربنات، کلرید و سولفات. دریای مرده اسرائیل و دریای بزرگ نمک دو کلرید در یوتا هستند. یونچنگ اما آخرین گروه این گروه است و سولفات است.

برنی اوون، استاد جغرافیا در دانشگاه باپتیست هانگ کینگ، می‌گوید: «اگر سولفات آب شما بیش از مقدار کافی کلسیم باشد، تمام کلسیم مصرف می‌شود.

به طور مشابه، یونچنگ یک دریاچه پر از حوضه است، به این معنی که رودخانه یا اقیانوسی ندارد، که توضیح می دهد که چرا محتوای نمک بسیار زیاد است.

اوون توضیح می دهد: “آب با نمک وارد می شود. آب تبخیر می شود و بقیه نمک باقی می ماند. بیشتر آب با نمک وارد می شود و همین فرآیند تبخیر می شود و نمک باقی می ماند. هیچ راهی برای آن وجود ندارد و فقط کوتاه تر می شود. . “.

اما رنگ های زیبایی که باعث محبوبیت این دریاچه در بین عکاسان شده است، چطور؟ این رنگ ها مربوط به گناه حیوانات و گیاهانی است که در آب زندگی می کنند.

اوون می گوید: “اگر بگویید آب پر سر و صدا است، رنگ های قرمز را کشف خواهید کرد. میکروسکوپی به نام روتیفر وجود دارد که رنگ بنفش در آب دارد. رنگ سبز یا نارنجی در رودخانه ها بسیار پر سر و صدا است.”

این احتمال وجود دارد که دریاهای نمک سریعتر یخ بزنند، اگرچه نه به سرعت سایر اقیانوس ها، زیرا آب های پر سر و صدا در دمای پایین تر از یخ های آب شیرین خنک تر هستند.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم