(تصاویر) کشتی غرق شده “سر ارنست شاکلتون” 3 سال بعد پیدا شد.بنیاد میراث دریایی فالکلند اعلام کرده است که زنده خواهد ماند کشتی کج ارنست شاکلتون او 4 سال پس از مرگش در سواحل قطب جنوب پیدا شد.

به گزارش فرارو، تایید به معنای پایداری در طول 5 سال مأموریت سلطنتی، پس از مواجهه با گرمای یخ، شالتون و همراهانش با قدم های کوچک و قایق های کوچک به طور معجزه آسایی نجات یافتند. ماه گذشته، کشتی Endurance22 از کیپ تاون، آفریقای جنوبی حرکت کرد تا مکان خود را پیدا کند.

قایق Endorsement در عمق 5 متری و حدود چهار مایلی جنوب پیدا شد که در ابتدا توسط کشتی کاپیتان، فرانک ورسلی ثبت شده بود.

دکتر جان شیرر، رهبر اکسپدیشن، گفت که Expedition Endurance22 به هدف خود رسیده است. با کشف تأییدیه‌ها، ما تاریخ قطبی ایجاد کرده‌ایم و چالش‌برانگیزترین کشتی جستجوی غرق شده در جهان را با موفقیت به پایان رساندیم.

وی افزود: علاوه بر این در حال انجام تحقیقات علمی مهمی در دنیا هستیم که به طور مستقیم بر اقلیم و محیط زیست جهانی تاثیر می گذارد. ما همچنین یک برنامه آموزشی زنده بی‌سابقه از داخل کشتی اجرا می‌کنیم که به نسل‌های جدید از سراسر جهان اجازه می‌دهد با Endurance22 آشنا شوند و از داستان‌های شگفت‌انگیز اکتشافات قطبی الهام بگیرند.

مدیر اکسکاوری اکسپدیشن گفت که تصاویر گرفته شده از تاییدیه نشان می دهد که این قایق دست نخورده و بهترین قایق چوبی است که تا به حال دیده است.

دن اسنو، مورخ و مجری برنامه های تلویزیونی، گفت که قایق در حالت شوک قرار داشت. و در پست توئیتری: جسد غرق شده منسجم و در حالت حیرت حفظ شده است. بستر قطب جنوب فاقد ارگانیسم های میکروبی است، آب شفاف و آب مقطر است. ما قادر به فیلمبرداری از قایق با کیفیت بسیار بالا هستیم.

تیرها و تخته های کشتی همچنان به آن چسبیده است و نام کشتی به وضوح بر روی بدنه آن دیده می شود.

سر ارنست هنری شولتتون یک ایرلندی بود که سه اکسپدیشن بریتانیایی را به جنوب رهبری کرد. او یکی از مشهورترین و مهم ترین افراد عصر بود که به عنوان قهرمان اکتشاف جنوب شناخته می شد. در طول چهار سال اکتشاف خود، او به جنوب بازگشت، اما با گذشت زمان، کشتی در جزیره جورجیا لنگر انداخت، با حمله قلبی. به درخواست همسرش او را در خاک دفن کردند.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم