(تصاویر) یک خودروی جوان فلسطینی هدر رفتعبدالکریم ابوحجله توانست زباله های خود را با یک خودروی چهار چرخ محرک به ویژه در جاده های کوهستانی بپوشاند.

به گزارش فرارو، این کودک 7 ساله، ساکن روستای سینریا در استان قلقیلیه در شمال باختری، ضایعاتی را که از وسایل نقلیه جمع‌آوری کرده بود، که به‌ویژه توسط خودش طراحی شده بود، گم کرد و قرار داد طبق رویای خود زندگی کند. بیاورید

هیچ کارخانه خودروسازی در سرزمین های فلسطینی وجود ندارد، اما ابوحجله یک کارگاه کوچک در خانه خانواده برای ساخت این وسیله نقلیه راه اندازی کرده است.

او گفت که این کار حدود دو سال طول خواهد کشید. ابوحجله یک کارگر ساختمانی و متخصص در خوشنویسی و مکانیک است.

عبدالکریم به یاد می آورد که این وسیله نقلیه برای بخشی از آزمایش های دوستانه و اینترنت ساخته شده است.

این فلسطینی در مجاورت خانه خودروی اسپرت را بررسی می کند و می گوید: سال ها است که رانندگی می کنم و ای کاش می توانستم یک جیپ چهارچرخ برای افرود و کوهستان داشته باشم اما گران است و از توانم خارج است.

وی افزود: به دلیل گرانی و امکان قیمت خودرو در بازار به حدود 5000 رسیده است. بهش فکر کردم و شروع کردم به انجامش. در طول طراحی با یکسری مشکلات مواجه شدم و بارها و بارها کار کردم تا به این نتیجه رسیدم.

ابوحجله وسیله نقلیه خود را به داخل حوض عمیقی از آب در حوضه شمالی باختری برد و به سرعت از آن خارج شد و با دست از صخره ها گذشت.

وی می گوید: دویدن در چنین جاده ها و کوه هایی نیاز به هنر، تجربه و شناخت طبیعت دارد، درست است که یک ورزش و ماجراجویی است اما احتیاط کامل می خواهد.

عبدالکریم می افزاید: آخر هفته گذشته را با خانواده در کوه می گذرانیم و می گوید: همسرم هم عاشق این نوع وسیله نقلیه است، آخر هفته را در کوه و جایی که می خواهیم بمیریم سپری می کنیم.

او مشکل غیرقانونی بودن را تصدیق می کند، اما می گوید برای حل این مشکل با تشکیلات خودگردان فلسطین در تماس است.

وی در ادامه می گوید: این خودروها به دلیل عدم استفاده در مناطق شهری برای مصارف خاص تعیین شده اند و من به آنها پایبند هستم.

ابوحجلا در آرزوی توسعه پروژه خود، تولید خودروهای دیگر و فروش آنها در بازار فلسطین است. وی می گوید: افراد زیادی هستند که به دلیل عدم توانایی مالی عاشق این نوع خودروها می شوند و امیدوارم بتوانیم تعدادی از آنها را بسازیم و در بازار داخلی به فروش برسانیم.

وی درباره ایمنی خودروی ایمانی نیز می گوید: ایمان است، علاوه بر کمربند و کلاه ایمنی بدنه بدن را با آهن نیز تقویت می کنند.

ابوحجله علاوه بر ماشین، یک ماشین کوچک برای دختر پنج ساله خود ساخته است.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم