تعطیلات رسمی در سنگال برای قهرمانی آفریقا!


به گزارش “ورزش سه”، میکی سال رئیس جمهور سنگال امروز در جام ملت های آفریقا به مناسبت جشن شیرهای تیرانگا تعطیل رسمی اعلام کرد. چرا که جشن ها در شهرهای مختلف این کشور با این قهرمانی ادامه دارد.

تیم سنگال پس از پیروزی 4 بر 2 در ضربات پنالتی در ورزشگاه المپیک شهر کامرون مقابل مصر در ضربات پنالتی قهرمان جام ملت های آفریقا شد.

درست زمانی که ضربه ساده پنالتی نهایی نتیجه داد، ده ها هزار سینهالی به خیابان های داکار، پایتخت کشور و شهرهای مختلف آمدند تا شیر قهرمان تیرانگا را جشن بگیرند.

رئیس جمهور سنگال که در اجلاس اتحادیه آفریقا در آدیس آبابا شرکت کرده بود، پیروزی این کشور را جشن گرفت و در توییتر نوشت: “قهرمانان آفریقا! چه مسابقه ای! چه تیمی! به قهرمانان تبریک می گویم.”

به گزارش رسانه های محلی، تیم سنگالی حدود ساعت 15 به وقت محلی وارد داکار شد. جایی که میکی سال، رئیس جمهور سنگال که او هم از آدیس آبابا آمده بود، منتظر آنها بود. بالاخره از خیابان های داکار به سمت کاخ ریاست جمهوری تصمیم گرفته می شود که جشن ها به همین مناسبت برگزار شود.

ده ها هزار نفر یکشنبه شب، اندکی پس از پیروزی نهایی ویکتور میگل دی فریتاس گومز، داور آفریقای جنوبی، برای شرکت در فینال تاریخی به خیابان های داکار و سنگال هجوم آوردند.

این جمعیت متشکل از مردان، زنان و کودکان بود که به صورت دسته جمعی در مسیر میدان محبوب سانداگا در داکار تجمع کردند و پرچم های ملی را حمل کردند و شعارهای پیروزی و ازدواج سر دادند. در این میان شهر تا ساعات اولیه صبح از صدای تنبور و ماشین و موتور سیکلت غوغا می کرد.

حاضران که از نقاط مختلف پایتخت با پای پیاده و دیگر سواران موتور و موتور سوار شده بودند، خیابان ها و میادین شهرهای مختلف داکار را مملو از میدان استقلال کردند تا شادی خود را از این جشن تاریخی ازدواج و شادی ابراز کنند.

در این مرحله بود که افراد با قومیت های مختلف، از جمله بسیاری از اعضای جامعه مراکشی مقیم این کشور، به آنها پیوستند تا در عروسی حامیان شیرهای تیرانگا شرکت کنند. هواداران لباس‌های سبز، زرد و قرمز سنگالی به تن داشتند و لباس‌های ستاره نیز مورد توجه تیم قرار گرفتند، به‌ویژه بازیکنانی مانند لیورپول، کالیدو کولیبالی، ادوارد مندی و بونا سار.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم