حقایق اقتصادی در مورد بورسیه استقلال و پرسپولیسدر رفتن استقلال و پرسپولیس به طور رسمی از سوی سازمان بورس به عنوان ناشر اصل اوراق معرفی شده اند، اما هنوز تا تحقق وعده بورسیه راه زیادی باقی مانده است. رئیس سازمان خصوصی قبل از این تاریخ یعنی 11 اسفند ماه اشاره کرد، اما آخرین خبر هاکی حاکی از تاخیر در عرضه استقلال و پرسپولیس است، زیرا فربورس گفته است که این شرکت تنها پس از ارائه 5 شرط، اقدام به صدور فربورس می کند. یکی از شرایط ارزش گذاری دو بانک توسط مشاوران سرمایه گذاری و تامین سرمایه است که در پایان این مدت احتمالا به عنوان حداقل قیمت برای استقلال و پرسپولیس در نظر گرفته می شود. ارزش گذاری فعلی توسط کارشناسان رسمی انجام می شود، در حالی که دستورالعمل سازمان بورسیه ها می گوید مشاوران باید سرمایه گذاری و تامین مالی کنند.

به گفته فرارو، عدم شفافیت در صورت‌های مالی و حساب‌های حسابرسی این دو موسسه مالی وجود دارد که در این مرحله است. از این نظر ممکن است استقلال پرسپولیس یا بورسا قبل از موعد مقرر لغو شود. میتون از این فرصت استفاده کرد و به ثروت خوبی دست یافت و از نظر اقتصادی سهام استقلال و پرسپولیس را خرید.

دلایل پیشنهاد بورسیه استقلال و پرسپولیس

حذف استقلال و پرسپولیس از رقابت های لیگ قهرمانان آسیا از طریق AFC روند خصوصی سازی این دو سالن را تسریع کرده است. اولین ایده جدایی با حمایت مالی استقلال مالی و پرسپولیس صورت گرفت که با امضای قرارداد ایرانسال با پرسپولیس و قرارداد استقلال همراه با این گام اول موافقت شد.

قدم بعدی در تعیین سختی مالکیت، ایجاد راه حل دو حالته است که باید با کمک بورسیه انجام شود. سازمان خصوصی سازی در فاز اول پیشنهاد اختصاص 5 درصد از سهام استقلال و پرسپولیس به صدا و سیما و تقسیم 5 درصد بین بازیکنان، موافقان و مخالفان دانشگاه را مطرح کرد.

موارد استقلال مالی و اقناع پس از تایید در ناشران اطلاعات ثبت خواهد شد. استقلال و پرسپولیس برای افزایش سرمایه 2 درصد سهام خود را به عموم محدود می کند که معادل 5 درصد معادل 2 درصد سرمایه ثبت شده خواهد بود. سرمایه استقلال یک میلیارد تومان و سرمایه پرسپولیس 2 میلیارد تومان است که 5 درصد این سرمایه یعنی حدود 2 میلیارد تومان است. حسین قربان زاده، رئیس سازمان خصوصی با بیان اینکه همه بازیکنان و مربیان دو تاریخ استقلال و پرسپولیس خواستار سهامدار شدن این دو دانشگاه هستند، گفت: در این بین همه بازیکنان و مربیان دو تاریخ استقلال و پرسپولیس به دنبال آن بودند.

روش ارائه استقلال و پرسپولیس در بورسیه

نام استقلال و پرسپولیس به عنوان ناشر روزنامه ثبت شده است اما در فرابورس نباید این موضوع را پذیرفت. این دو بانک تنها در صورتی آماده معامله در بازار خواهند بود که الزامات لازم برای ورود به بازار نزدیک پایگاه فرابورس (بازار خارج از بورسیه) و تصمیمات لازم در سازمان خصوصی وجود داشته باشد. این سازمان خصوصی می گوید پس از ثبت دو شرکت فرهنگی ورزشی، استقلال و پرسپولیس موضوع کمیته فرابورس را بررسی خواهند کرد. ضمناً توجیه افزایش سرمایه دو شرکت از محل صرفاً توسط سهامی که باید در مجمع عمومی دو طرف تصویب شود انجام خواهد شد. پس از آن افراد می توانند در قالب افزایش سرمایه دو رئیس، رئیس سهامدار مشارکت کنند. موضوع مهم در این مرحله تفاوت در روش افزایش سرمایه و عرضه است. اما در صورت اتخاذ تصمیم نهایی، تعداد شرکت کنندگان حقیقی و حقوقی اهمیتی ندارد و ثبت توصیه با فرمول منطبق نیست زیرا عرضه اولیه تنها از طریق مشارکت عمومی اجازه رشد و افزایش را نمی دهد. سهام

تنها راه افزایش سرمایه چیست؟

تنها یکی از سهام ماده 2 قانون تجارت است که به این شرکت ها اجازه می دهد سهام خود را با مبلغ اسمی معادل سازی کنند، آن را بفروشند و یا علاوه بر ارزش اسمی سهام، مبلغ را به عنوان ارزش اضافی به خریدار بفروشند. وجوه حاصل از فروش سهام مازاد بر ارزش سهام به شرکت منتقل می شود و یا به صورت نقدی بین سهامداران تقسیم می شود. با این حال، سهام، اغراق آمیز ارزش اسمی سهامی است که شرکت در جریان فروش سهام عادی کشف کرده است. معمولاً زمانی که شرکتی دارای نرخ سود بالایی است و ارزش سهام در بازار بیش از ارزش اسمی است، امکان انتشار سهام جدید با قیمتی بالاتر از ارزش اسمی وجود دارد که لزوماً شامل استقلال و پشتکار نیست. . در نهایت تفاوت بین ارزش اسمی و دلیل کشف مازاد، فروش سهام جدید است، فقط سهام. فقط سهام توسط صاحبان سهام و در ترازنامه به حساب می آید و دلیل آن افزایش می یابد. برای اینکه این امر از طریق رشد سرمایه و انتشار سهام جدید محقق شود، باید جزء تامین مالی شرکت های مالی در نظر گرفته شود.

استقلال و پرسپولیس

در هر مورد، با وجود موانعی که به سختی می‌توانیم تصور کنیم، آن را تصرف کرده‌اند.» اگر فکر می کنید این عدد قابل توجه است، زمان آن فرا رسیده است که با واقعیت تلخ روبرو شوید و آن را باور کنید. توصیه می کنم یک جرعه آب سرد بنوشید.

گزارش های رسمی حاکی از آن است که بیش از نیمی از حضور پرسپولیس در بازی های آسیایی در فصل 3 و 4 بوده است، البته ناگفته نماند عملکرد این تیم در لیگ قهرمانان آسیا. پرسپولیس بین 3 میلیون تا 475 هزار تومان معادل یک میلیارد تومان درآمد کسب کرد. با توجه به محرومیت این تیم از حضور در رقابت های فصل آینده، این بخش در سال آینده وجود نخواهد داشت. این معامله 5 میلیارد تومان از بسته های اسپانسری درآمد داشت و 3 میلیارد و 5 میلیون تومان هم کمک گرفت. بسته پرسپولیس به تنهایی در مجموع یک میلیارد تومان به خود بازیکنان و کادر فنی پرداخت و برای حضور در مسابقات و تیم های ورزشی نیز حدود 2 میلیارد تومان دریافت شد.

پارسل استقلال با وجود درآمد عملیاتی 2 میلیارد تومانی، یک میلیارد تومان زیان خالص داشته است. یک سال پیش زیان خالص یک میلیارد تومان بود. واردات 2 میلیارد تومانی استقلال از اسپانسرها عمده این واردات را تشکیل می دهد. این ورزشگاه از تبلیغات محیطی ورزشگاه حدود پنج میلیارد تومان درآمد داشته است. درآمد حاصل از کمک های مردمی معادل شش میلیارد و یک میلیون تومان بوده است. موسسه استقلال در کنار لیگ قهرمانان آسیا حدود 2 میلیارد تومان از این لیگ ها درآمد داشته است. با اینکه مبلغ قرارداد کمتر از پرسپولیس بود که کمتر از یک میلیارد تومان است، اما این دادگاه در مسابقات مختلف بیش از یک میلیارد و یک میلیون تومان جوایز بین کادر فنی و خود بازیکنان تقسیم کرده است. در این میان، مدیرعامل فرابورس ایران معتقد است که افزایش سرمایه از طریق ارتقای حقوق صاحبان سهام تنها منجر به جذب منابع از عرضه سهام به شرکت‌هایی می‌شود که مستقل و متقاعدکننده هستند و از منابع استخراج‌شده برای تسویه و بهبود امور مالی استفاده می‌کنند. بر اساس برآوردهای فعلی پرسپولیس یک میلیارد تومان و در مجموع یک میلیارد تومان، مجموع استقلال به یک میلیارد تومان محدود شده است که دادگاه باید به بازیکنان و مربیان پرداخت کند.

بنابراین اگر این سوال پیش بیاید که آیا خرید سهام صرفه اقتصادی و صرفه اقتصادی دارد یا خیر، پاسخ منفی است، جز اینکه خریداران فقط بر اساس تهویه مطبوع و تعصب عمل می کنند.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم