خرید کالای دست دوم همان حکمت استیک فرش قرمز روی زمین بود که کمتر و کمتر برای پوشاندن لباس های جدید، لباس های تکراری استفاده می شد. بازیگرانی مانند آنجلینا جولی یکی از پیشگامان آن بودند. و حتی وقتی بچه‌ها به فرش قرمز آمدند، لباس‌های تکراری می‌پوشیدند تا نشان دهند که مد و تابوهای دنیوی مهم نیست. این که ستارگان جهان در سیاه چال بودند، برای حفظ محیط زیست و آسیب کمتر به آن بود. استفاده از لباس های تکراری می تواند استفاده از وسایل دست دوم را تعمیم دهد. در یک نقطه، زهرا، یکی از دختران آنجلینا جولی، به طور رسمی از لباس مادرش در یک مراسم رونمایی کرد و به این علامت اشاره کرد که می تواند از یک ابزار تکراری و دست دوم برای پیچیدن چرخ و تولید محصولات کم مصرف استفاده کند.

خرید کالای دست دوم به صرفه نیست!

توجه به موضوع دست دوم، حتی با نگاه به محیط زیست، شاید امروزه چندان مهم نباشد. حتی دومین موردی که بیشتر در مورد آن صحبت می شود، مورد اقتصادی است. شما می توانید با خرید یک گوش دست دوم ثروت خود را پس انداز کنید و از یکی از اقلام به صورت روزانه با توجه ویژه استفاده کنید. اما باید در نظر داشت که در دنیای امروز به جز مزایای خرید کالاهای دست دوم، مسائل اقتصادی دیگری نیز وجود دارد. موضوعی که در این مقاله سعی داریم به آن اشاره کنیم.

خرید کمتر، آلودگی کمتر

اگر قصد داریم دلیل حادثه دیگر را توضیح دهیم، باید در نظر داشته باشیم که برای ردیابی دست نوع دوم به ابزار خاصی نیاز دارید. با خرید این محصول احتمالاً متوجه می شوید که تولید کم است زیرا در جای دیگری به آن نیاز دارید. برای لحظه ای تصور کنید که به دنیای کارمایی ارل منتقل شده اید. در این صورت نیاز کمتری به زمان وجود خواهد داشت، کارخانه ها تولید کمتری خواهند داشت و تولید بدون اتلاف انرژی زمان کمتری خواهد داشت. همانطور که می بینید، آلودگی های زیست محیطی روز به روز در جهت کارخانه ها شکل می گیرد. این به این دلیل است که وقتی تولید کند می شود، سطح آلودگی به طور قابل توجهی کاهش می یابد. در نتیجه همین سادگی خرید اقلام دست دوم که فقط تعداد انگشت شماری از فعالیت های اقتصادی را می توان در نظر گرفت، این روزها می توان به یک فعالیت اجتماعی توجه کرد که می تواند به محیط زیست کمک کند.

ما به چند مساوی در یک دایره نیاز داریم

در جدیدترین گفتگوی اینستاگرامی «صدرا محقق»، خبرنگار با محمد درویش، دوستدار محیط زیست، به طور جدی درباره موضوع دست دوم و نقش آن در حفاظت از محیط زیست صحبت کرد. این گفتگو که به صورت زنده در اینستاگرام انجام شد با علم به خالی نبودن از لذت به نکات جالبی اشاره کرد.

یکی از مهم ترین نکاتی که محمد درویش به آن اشاره می کند این است که در دنیای امروز خرید کالای دست دوم نیز همین حکمت است. شاید در نگاه اول موضوع به دلیل عدم تناسب و به احتمال زیاد به دلیل مشکلات اقتصادی مردم باشد. وی در ادامه توضیح می دهد که امروزه مصرف انسان به قدری زیاد است که میزان آسیب به محیط زیست و خرید کالاهای دست دوم، حکمت انسان امروزی است. در واقع اگر به عنوان یک جامعه در نظر گرفته می شد، زمین به همین شکل به حیات خود ادامه می داد، انسان ها در بسیاری از ابعاد و ظرفیت های دیگر نیاز به برابری داشتند. به همین دلیل است که باید هر چه زودتر با تغییر روش زندگی موافقت کرد.

برای رستگاری دنیا، لباسهایت را مکرر بپوشان

همانطور که گفتیم خرید اجناس دست دوم یا استفاده از لباس های تکراری موضوعی است که کشورهای توسعه یافته را طوفانی کرده است. البته در رابطه با کرونا، سازمان بهداشت جهانی توصیه می‌کند که برای تشخیص خود پوشاک، از کالاهای دست دوم و به اصطلاح تاناکورا استفاده نشود. از این چرخ می توان به روش های مختلفی برای فرم دادن به لباس استفاده کرد. اتفاقاً در مورد خانواده سلطنتی، نخست وزیر آلمان و البته سران کشورهای دیگر نیز همین کار را کردند. شایان ذکر است که در قرن هفدهم، نخست وزیر آلمان، به دلیل پوشش مکرر، مردم و رسانه ها را برای اخراج وزیر به این دلیل توبیخ کرد، زیرا او نمی توانست به افکار عمومی پاسخ دهد. اکنون با گذشت سال ها استفاده از لباس های تکراری برای شهرستان های مختلف تمدن روسیه مطرح شده است.

آمارها در مورد خرید اجناس دست دوم

خرید کالاهای دست دوم در حال حاضر یک موضوع بسیار مهم در کل جهان است. از آنجایی که کشورهای بیشتری هر سال آمار خود را در این مورد منتشر می کنند. به گفته محمد درویش سوئد، مردم سوئد در سال اعلام کردند که مردم این کشور با خرید مبلمان دست دوم به تولید کمتر از 2 میلیون دست در این کشور کمک کردند. این انتشار کم همچنین منجر به انتشار کمتر از 5000 تن کربن در فضا شد. همانطور که می بینید کربن یکی از مهمترین شاخص های مرگ زمین است که باعث نابودی آن می شود. در واقع، اگر تا پایان این قرن میزان کربن در جهان را کاهش نمی دادیم، شاهد مرگ میلیاردها انسان در کره زمین بودیم. اکنون مردم سوئد مبلمان کمتری برای کمک به بهبود محیط زیست و حفظ زمین خریداری کرده اند. با همین سادگی!

محمد درویش در بخشی دیگر از این بحث به این نکته اشاره می کند که دامنه استفاده و خرید کالاهای دست دوم بسیار گسترده است. در واقع می توان مبلمانی مانند دوچرخه و حتی عینک تولید کرد تا به حفظ محیط زیست کمک کند. به خصوص عینک که برای تولید خود آب زیادی مصرف می کند و خرید دست دوم نیز به صرفه جویی در مصرف آب کمک می کند.

خرید مبلمان دست دوم در صدر سرچ

البته این موضوع را نباید تنها به کشورهای توسعه یافته تعمیم داد. در ایران نیز خرید مبلمان دست دوم بیشترین درخواست را در سایت های مختلف داشته است. در واقع مبلمان و وسایل الکترونیکی دو موردی هستند که مردم هنگام خرید کالاهای دست دوم از آن استقبال می کنند و همین امر باعث شده تا خرید کالاهای دست دوم در ایران بسیار رایج باشد. در حال حاضر یکی از شاخص های گسترش مصرف کمتر است و مصرف کمتر با تولید ارتباط مستقیم دارد. بر اساس آمار منتشر شده در نیمه اول سال، ظرفیت تولید سالانه به اوج خود رسید و پس از آن هر آنچه تولید می شد از تعهدات جهانی پیشی گرفت. این موضوع خطری برای جامعه محسوب می شود زیرا با وجود اینکه کمتر از یک درصد از دست دوم استفاده می کنند، اصرار دارند که بیشتر و بیشتر هزینه کنند و به محیط زیست و جهان آسیب می رسانند.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم