درخواست جدید ایران از فدراسیون کشتی آمریکابه گزارش فلورستلینگ، پس از رد روادید آمریکا برای برخی از اعضای کاروان کشتی ایران در آمریکا، تیم ملی کشتی آزاد برای برگزاری دیداری دوستانه که قرار بود 23 بهمن ماه برگزار شود به این کشور سفر کرد. تگزاس لغو شده است.

علیرضا دبیر، رئیس فدراسیون کشتی ایران در نامه ای به رئیس فدراسیون کشتی آمریکا، از عدم امکان حضور ایران در دیدار دوستانه تیمی با تیم کشتی آزاد ایران خبر داد.

اگرچه کشتی USA Wrestling به عنوان نهاد ملی کشتی آمریکا هیچ ارتباطی با تصمیم گیری ویزا ندارد، اما در ارتباط مستمر و مستقیم با فدراسیون کشتی ایران در خصوص اقدامات لازم برای صدور ویزای آمریکا بوده است.

فدراسیون کشتی آمریکا به طور رسمی از فدراسیون کشتی ایران خواسته است در تصمیم خود تجدید نظر کرده و نماینده مجاز خود را برای حضور در این مسابقات به آمریکا اعزام کند. ایالات متحده و ایران همچنین می توانند میزبان یک مسابقه دونفره هیجان انگیز باشند که به نفع هر دو تیم ملی باشد و نمایش هیجان انگیزی از بازی برای طرفداران کشتی در سراسر جهان ارائه دهد.

فدراسیون کشتی آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد: فدراسیون کشتی آمریکا از اینکه ایران تصمیم گرفته در مسابقه بال پارک مقابل تیم ما شرکت نکند، بسیار ناامید است. ایران از سال 1995 برای شانزدهمین بار در آمریکا شرکت کرده است، این رویداد به نفع این ورزش و فرصتی برای ورزشکاران دو کشور بود تا در بالاترین سطح به رقابت بپردازند. ایران تقریباً همه ویزاها را گرفت و توانست تیم خوبی را برای کشتی با ورزشکاران ما بفرستد، اما آنها تصمیم گرفتند که شرکت نکنند. ما از آنها خواسته ایم در این باره تجدید نظر کنند.

ریچ باندر، مدیر اجرایی کشتی آمریکا، گفت: “هدف ما ارائه یک رویداد با کیفیت برای همه در تگزاس و برای هواداران و فرستادن ورزشکاران برتر خود به تشک، شاید در قالبی متفاوت است.”

سخنگوی فدراسیون کشتی ایران گفت: مجید دستان و کامران قاسم پور، احسان امینی مربی تیم ملی، محمد مصلایی پور داور المپیک ایران و حجت کریمی سرمربی ایران دو کشتی گیر اصلی تیم ایران هستند. علیرضا دبیر، رئیس فدراسیون کشتی ایران، دارای ویزای آمریکا بود. صادر نشده است.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم