در مورد بزرگترین “شبکه چهره” در جهان چه می دانیم؟


در رفتن ما با Huan Ton Tat، مدیر عامل Clear View AI و یکی از بنیانگذاران این شرکت در مورد امتیازات مربوط به حریم خصوصی شرکت در مورد تشخیص چهره مبتنی بر فناوری این شرکت صحبت کردیم.

به گزارش فرارو، به نقل از شبکه خبری TRT، یک شرکت آمریکایی با دید واضحی از هوش مصنوعی، با بیش از ۲ میلیارد تصویر از چهره‌ها از منابع وب، ایجاد بستری اطلاعاتی برای کمک به سازمان‌های شناسایی فناوری و آژانس‌های مجری قانون.

این شرکت در سال 2006 تأسیس شد و از آن زمان با نیروی هوایی ایالات متحده، اداره مهاجرت و گمرکات (ICE) و اداره تحقیقات فدرال (FBI) قراردادهایی امضا کرده است.

“تون تت” می گوید که ماموریت این شرکت محافظت از جوامع و حمایت از سازمان های دولتی در شناسایی قربانیان و عاملان آن از طریق یک تصویر جستجو است.

با این حال، این شرکت همچنین به دلیل استفاده از ادعاها در زمینه های دیگر، مانند استفاده از خدمات تشخیص چهره برای تأیید هویت در برنامه ها، به دلایل سرمایه گذاری مورد انتقاد قرار گرفته است.

اوایل این ماه، Huan Tun Tat در وب‌سایت Voice News گزارش داد که شرکت‌های فناوری مانند Uber، Lyft و Airbnb درخواست دسترسی به این فناوری برای شناسایی چهره Clear View AI برای تأیید هویت کرده‌اند.

اگرچه هر سه گروه از فناوران هرگونه علاقه به این فناوری را رد کرده اند، اما عبارت “تون تات” مورد بررسی قرار گرفته است. این به این دلیل است که این شرکت همچنین در حال کار بر روی پلتفرم است تا پلتفرم را از طریق کاربران عمومی گسترش دهد.

TonTat به TRT گفت: “هیچ برنامه ای برای همکاری با شرکت های ذکر شده وجود ندارد. این ها نمونه هایی از انواع شرکت هایی هستند که علاقه مند به شناسایی فناوری با دید واضح هوش مصنوعی چهره به چهره اهداف مبتنی بر هویت هستند.” سخت است برای گفتن. “

Ton Tate همچنین تاکید کرد که Clear View AI قصد ندارد سیستم تشخیص چهره خود را به صنایع غیردولتی بفروشد.

Ton Tate در ایمیلی نوشت: “آزمایش‌های آزمایشی قبلی قبلاً فناوری Clear View AI توسط شرکت‌های خصوصی را برجسته کرده است و ما قصد نداریم از خدمات ارائه شده توسط سایت از تصویری که در حال حاضر به صنایع غیردولتی می‌فروشیم استفاده کنیم.”

با این وجود، منتقدانی مانند جک پالسون، مدیر عامل گروه تحقیقات فناوری مسئول، از اظهارات تون تیت راضی نیستند.

پالسون به رویترز گفت: “هوش مصنوعی دیدگاه روشنی دارد که هوش مصنوعی به خودی خود فریب دارد: این شرکت از نظارت عمومی برخوردار است، اما ادعا می کند که فروشنده فقط توسط مجری قانون تحت پیگرد قانونی قرار گرفته است.” فعالیت های بخش خصوصی، خرده فروشی و خرده فروشی در حال گسترش است. ، “او گفت.

سال گذشته، این شرکت شکایتی را در ایالات متحده به دلیل یک سری از شکایت ها تنظیم کرد که منجر به قطع کلیه ارتباطات با مشتریانی شد که وابسته به مجری قانون یا سازمان های دولتی نیستند.

این مسائل پس از انتشار گزارشی مبنی بر همکاری این شرکت با بیش از دو سازمان مجری قانون، شرکت های خصوصی و افراد در سراسر جهان مطرح شد.

برنامه Clear View AI چگونه کار می کند؟

این اپلیکیشن چهره ها را با بیش از ۲ میلیارد تصویر دانلود شده از اینترنت، از جمله پلتفرم های رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک، سازگار می کند.

کاربران عکس‌های افراد را در پلتفرم آپلود می‌کنند، سپس اطلاعات بیومتریک افراد را اسکن می‌کنند و سایر اطلاعات موجود و اطلاعات شخصی، مانند حساب‌های رسانه‌های اجتماعی که آنلاین یافت می‌شوند، کاربر محسوب می‌شوند.

این فناوری برای حل پرونده های مربوط به قتل، بهره کشی جنسی از کودکان، شبکه های قاچاق مواد مخدر، سرقت و موارد دیگر مورد استفاده قرار گرفته است.

آخرین داستان موفقیت که توسط Clear View AI در ماه اکتبر گزارش شد، به زمانی برمی گردد که این فناوری برای شناسایی کودک آزار جنسی در لاس وگاس مورد استفاده قرار گرفت و به 2 سال زندان محکوم شد.

نیویورک تایمز، برای اولین بار در 9 سال گذشته، هوش مصنوعی Clear View را که توسط تون تیت و ریچارد شوارتز تأسیس شده بود، در کانون توجه قرار داد.

این روزنامه نوشت: این ابزار می تواند فعالان، تظاهرکنندگان یا افراد فقیر را در مترو شناسایی کند و نه تنها نام آنها را شناسایی کند، بلکه مکان زندگی، فعالیت هایی که انجام می شود و آنچه از مردم می دانند را نیز شناسایی کند.

سال‌ها بعد، پس از اینکه مقامات مجری قانون از این فناوری برای شناسایی مهاجمان در ساختمان کنگره ایالات متحده در اول ژانویه استفاده کردند، این شرکت به یک روزنامه تبدیل شد.

شرکت Clear View AI مهاجمان را از روی عکس ها و فیلم های منتشر شده در فضای مجازی در حین محاصره شناسایی کرد و مدت زمان کوتاه پس از حمله 3 درصد از جست و جوهای انجام شده افزایش یافت و استفاده از این اپلیکیشن افزایش یافت.

نظارت بر نقض حریم خصوصی

گذشته از تهدیدات قانونی ناشی از گوگل و فیس بوک، مقامات امنیتی جهانی از هوش مصنوعی دیدگاه واضح این فناوری انتقاد کرده اند.

آنها می گویند که این برنامه، شیوه های حفظ حریم خصوصی و بخشی از فراخوان قانونگذار ایالات متحده برای پایان دادن به استفاده از محصولاتی را که “به ویژه خطرناک” هستند، نقض می کند.

در اوایل این ماه، گروهی از سناتورها و دموکرات‌ها نامه‌هایی را به پنج بخش فدرال (وزارت‌های امنیت داخلی، دادگستری، دفاع، کشورها و خدمات انسانی) ارسال کردند و خواستار ممنوعیت استفاده آنها از برنامه برای اجرای قانون داخلی شدند.

ادوارد جی مارکی، جف مرکلی، سناتورهای ایالات متحده، و پرامیلا جیپال، و آیاانا پرسلی آمریکایی، نمایندگان ایالات متحده، در نامه نوشتند: دید هوش مصنوعی بسیار خطرناک است.

در آن زمان از TTRT درباره نظارت آن پرسیدیم، «TTRT گفت: موتور جستجوی این شرکت در چارچوب قوانین جاری فعالیت می کند.

تون تات افزود: «نمایش شفاف‌تر هوش مصنوعی تنها اطلاعاتی را جستجو می‌کند که عموماً در دسترس هستند، مانند گوگل، بینگ، یاهو یا هر موتور جستجوی دیگری».

تعصب نژادی

قانونگذاران ایالات متحده به طور مشابه بر استفاده از فناوری برای تشخیص حالات چهره برای جوامع لاغر و جوامع مهاجر نظارت کرده اند.

او در نامه خود می نویسد: “جوامع رنگی به طور سیستماتیک تحت نظارت پلیس قرار می گیرند و بنابراین، ابزارهای نظارت بیومتریک در حال گسترش به طور نامتناسبی به حریم خصوصی سیاه پوستان خصوصی و جوامع مهاجر تجاوز می کند.”

بر اساس گزارش موسسه ملی استاندارد و فناوری (NIST)، افراد رنگین پوست تا 5 برابر بیشتر از مردان سفید پوست با فناوری تشخیص چهره اشتباه گرفته می شوند.

تون تیت همچنین به برنامه ادعایی با انگیزه نژادی اعتراض کرد و گفت: “این مسائل برای من به عنوان فردی از نژادهای مختلط بسیار مهم است.”

وی افزود: این اپلیکیشن تست شده و با دقت متوسط ​​1.5 میلیون تصویر چهره صحیح را به دقت تشخیص داده است.

طبق پروژه پروژه بی گناه، 2 درصد از محکومیت ها به دروغ توسط شاهدان عینی طبقه بندی شده است. تون تات می‌گوید: «فناوری دقیق تشخیص چهره، مانند هوش مصنوعی Clear View AI، می‌تواند به ایجاد وام جهانی رایگان از طرف پلیس متعصب کمک کند.»

«تون تیت» اخیراً به رویترز گفته است که این شرکت که در سال جاری 9 نفر در دانبال توسعه یافته است، دو نفر دیگر را استخدام می کند.

Clear view AI همچنین قصد دارد ابزارها را بهبود بخشد و احتمالاً حتی هوش مصنوعی را به خود برنامه اضافه کند تا کاربردهای جوانی و زیبایی شناسی را بتوان به طور همزمان به کار برد تا افراد بتوانند در طول دهه های مختلف به جنبه های مختلف زندگی خود فکر کنند. .


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم