دیابتی ها چه میوه هایی می خورند و کدام میوه ها را حذف می کنند؟مصرف میوه یکی از خوشمزه ترین راه ها برای رهایی از هوس و البته کشف مواد غذایی مقوی روزانه است. اما از آنجایی که بیشتر میوه ها حاوی قند هستند، این سوال مطرح می شود که آیا افراد دیابتی می توانند هر میوه ای را به راحتی مصرف کنند؟

به گفته انجمن دیابت آمریکا، مصرف همه میوه ها برای دیابت زمان خوبی برای حساسیت به این میوه است. با این حال، همه میوه ها به یک اندازه مفید نیستند.

میوه های مضر برای دیابت

بنابراین، پزشکان می گویند که هیچ کس نباید همه میوه ها را از رژیم غذایی خود حذف کند. با این حال، افراد مبتلا به دیابت باید میوه های بسیار کمی مصرف کنند:

* میوه های سرشار از قند

میوه هایی که شاخص گلیسمی (GI) بالایی دارند، سطح قند خون را افزایش می دهند. میوه هایی که دارای شاخص گلیسمی بین 2 تا 3 هستند، سرشار از قند هستند. از این میوه ها هندوانه، خربزه، خرمای خشک، آناناس و قارچ نام برده شده است. البته از این میوه خیلی کم می توانم مصرف کنم.

* میوه های سرشار از کربوهیدرات

کربوهیدرات های موجود در میوه ها بر میزان قند خون تأثیر می گذارد. بنابراین افراد دیابتی باید در مصرف میوه به این نکته توجه داشته باشند. کربوهیدرات های غنی از میوه ها باید نشان دهنده میوه های خشک مانند موز، انبه و میوه های خشک مانند خرما، کشمش و انگور فرنگی باشد.

میوه های مناسب برای دیابت

دیابتی ها باید قبل از هر چیز میوه های تازه مصرف کنند و هرگز به دنبال میوه های کنسرو شده یا منجمد حاوی قند نباشند. میوه‌ها طبیعی هستند و ضرر بسیار کمی برای افراد دیابتی دارند، اما میوه‌های موجود به طور مصنوعی قند اضافی اضافه می‌کنند.

. همه جور تو

توتاس برای بیماران دیابتی محاسبه خواهد شد. یک قارچ تازه 2 کالری و 2 کربوهیدرات داغ دارد. این میوه حاوی آنتی اکسیدان هایی است که با انواع بیماری ها از جمله سرطان و بیماری های قلبی مبارزه می کند.

. کلم

کلم ضد التهاب است و دارای کالری 1 کالری و 1.2 گرم کربوهیدرات است. کلم سرشار از آنتی اکسیدان است. این میوه ها می توانند تازه، کنسرو شده، منجمد یا خشک شده باشند. اما بیشتر میوه های کنسرو شده و منجمد ناسالم هستند و برای افراد دیابتی مناسب نیستند. بنابراین بهتر است این میوه تازه را مصرف کنید.

. سلام

یک قنادی با اندازه متوسط ​​۲ کالری و ۲ کربوهیدرات دارد و بهترین میوه برای دیابت محسوب می شود. این میوه حاوی ویتامین C و پتاسیم است و تولید سوخت بدن را افزایش می دهد. افراد مبتلا به دیابت می توانند این میوه را بدون هیچ نظارتی مصرف کنند.

. سیب زمینی زرد

یک قاشق غذاخوری حاوی 1 کالری و 1 کربوهیدرات است. مصرف روزانه 3 وعده ویتامین A بدن را تکمیل می کرد. همچنین این میوه سرشار از فیبر و بهترین میوه برای مبتلایان به دیابت است.

. سیب

یک سیب حاوی 1 کالری و 2 کربوهیدرات داغ است. سیب سرشار از فیبر است و همچنین حاوی ویتامین C است. پوست سیب بسیار مغذی است و حاوی آنتی اکسیدان هایی است که از قلب محافظت می کند. این میوه برای دیابت مناسب است.

. صحبت کردن

آنها همچنین منبع خوبی از ویتامین C هستند و کربوهیدرات کمی دارند، مخصوصا برای بیماران دیابتی. یک اونس حاوی 2 گرم کربوهیدرات و 2 کالری انرژی است. همچنین حاوی فولات و پتاسیم است که می تواند به حفظ فشار خون طبیعی کمک کند.

. رنگ صورتی

صورتی حاوی سطوح بالایی از ویتامین K، فیبر و میوه ها برای دیابت است.

. کیوی

کیوی حاوی پتاسیم، فیبر و ویتامین C است و تنها حاوی 3 گرم کربوهیدرات است که این میوه را برای دیابت مناسب می کند.

با مصرف میوه های مفید و پرهیز از میوه هایی که قند و کربوهیدرات بالایی دارند، می توانید سطح قند خون خود را کاهش داده و آن را در حد طبیعی نگه دارید.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم