دیگر “ریاضیات” مسئول در مغز را کشف کنیدآجیل ها انتقال دهنده های عصبی هستند که به ویژه هنگام انجام عملیات ریاضی فعال هستند.

به گزارش ایسنا و به نقل از مدیکال اکسپرس، یافته‌های محققان دانشگاه‌های توبینگن و بن نشان می‌دهد که بخش‌هایی از فانوس دریایی در حین عملیات «اضافه می‌شود» در حالی که بخش‌های دیگر اضافه می‌شود. فعال هستند. فرقی نمی کند که رویه های انجام محاسبات به صورت کلمه نوشته شود یا نماد، در هر صورت توابع خاص دیگری در آن قسمت فعال می شوند. این یافته ها در مجله Current Biology منتشر شده است.

بیشتر بچه های مدرسه ای احتمالاً فکر می کنند که اگر علاوه بر دو سیب، سه سیب بخوریم، پنج سیب نیز خواهیم داشت، اما این واقعیت که محاسبات زیادی در مغز انجام می شود هنوز تا حد زیادی ناشناخته است. این مطالعه که توسط محققان دانشگاه های بن و توبینگن انجام شد، به روشن شدن این موضوع کمک می کند.

محققان بخش‌های ویژه گروه روان‌شناسی دانشگاه بن. این مرکز در زمینه جراحی مغز برای افراد مبتلا به فلج مغزی تخصص دارد. در بیماران مبتلا به تشنج، مغز همیشه در یک ناحیه رشد می کند. پزشکان این ناحیه با تعدادی الکترود در مغز تشخیص داده می شوند. به این ترتیب آنها توانستند منبع دقیق منبع را تعیین کنند و علاوه بر آن فعالیت، نور را اندازه گیری کنند.

پنج زن و چهار مرد در این مطالعه شرکت کردند. در لوب مغز به این افراد الکترود می گفتند که فعالیت سلول های عصبی را ثبت می کند.

در عین حال، شرکت کنندگان باید کارهای ساده حسابداری را انجام دهند. پروفسور فلوریان مورمن، از دپارتمان روان‌شناسی دانشگاه بن، می‌گوید: «ما دریافته‌ایم که توابع مختلف «زمانی رخ می‌دهند که» جمع‌ها «فعال‌تر از» تفریق هستند.

استر کاتر توضیح می‌دهد: اینطور نیست که بخش‌هایی از دیگران فقط به نماد + و بخش‌ها فقط به نماد – پاسخ دهند. حتی زمانی که این مفاهیم ریاضی را با کلمات جایگزین کردیم، تأثیر آن شبیه مغز بود.

به عنوان مثال، هنگامی که گروه تحقیقاتی مورمون از افراد خواست تا پنج اضافه کنند، نور مربوطه به “جمع” اضافه شد و زمانی که گفته شد “کمتر از چهار” است با تفریق هفت “نور” فعال شد.

این نشان می دهد که سلول های کشف شده در واقع یک کتابچه راهنمای ریاضی برای فعال سازی رمزگذاری می کنند. فعالیت مغز افراد با این واقعیت مشخص می شود که افراد تحت آزمایش در حال حاضر چه نوع محاسباتی را انجام می دهند. محققان عملکردهای سلولی را تجزیه و تحلیل کردند و یک برنامه خود توضیحی ایجاد کردند.

در عین حال اعلام می کنند که فرد در حالت جدایی یا انباشتگی است. زمانی که این الگوریتم پس از آموزش با داده های جدید معرفی شود، قادر به تعیین نوع دقیق محاسبه خواهد بود.

پروفسور آندریاس نیدر از دانشگاه تین‌بینگن می‌گوید: با آزمایش‌هایی که روی میمون‌ها انجام می‌شود، می‌دانیم که قوانین ویژه دیگری برای قوانین خاص حسابداری در مغز وجود دارد، اما در عین حال کمبود داده وجود دارد.

این دو گروه در تحلیل خود پدیده جالبی دارند. یکی از مناطق مورد مطالعه قشر پاراهیپوکامپ قشر مغز بود. اما در طول عملیات محاسبات مختلفی در طول محاسبه انجام شد. به عبارت دیگر، عبارت «به علاوه» جای خود را برای همیشه در ماشین حسابداری تغییر می دهد. در مورد تمایز هم همینطور بود. پژوهشگران این موضوع را با عنوان «پوجا کادگاری» یادآوری خواهند کرد.

مورمون می گوید: این مطالعه گام مهمی در جهت درک بهتر یکی از مهمترین دانشکده های نمایندگی ما است.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم