رفیق ایرانی فقط خداتی آقا تورام


روزنامه همشهری: در این روزهایی که مشکلات معیشتی کاملاً مشخص شده است، می توانید از روزهایی که مردم تورم و مشکلات اقتصادی بزرگی را تجربه کردند، بخوانید.

علیرضا احمدی: یکی از سخت‌ترین سال‌های اقتصاد ایران در دهه گذشته خورشیدی بود. سالی زمانی که تورم بالا بود و قیمت دلار در کنار نرخ تورم رکورد زد و همین موضوع آرامش روانی جامعه را آرام کرد و مشکلات معیشتی مردم به موضوع اصلی کشور تبدیل شد. تورم اقتصاد کشور و مردم آن در آن زمان بی سابقه بود و از آن زمان تاکنون تجربه نشده است.

کاهش قیمت نفت و عدم تعادل در واردات و ارزش گذاری کشور باعث تشدید تقاضای عمومی در بازار و گرانی برخی اقلام از جمله لرزه خیزی، تاثیر روانی برخی ایرادات بر این موضوعات شد. اسلامشهر در استان تهران پانزدهمین روز از اردیبهشت ماه و صبح کرایه مینی بوس کلید خورد.

اقتصاد کشور در دومین سال از سال دوم شکل گیری شرایط ویژه قرار داشت. از یک سو تورم داخلی و از سوی دیگر تحریم ها و تحریم های آمریکا شرایط را برای ایران پیچیده تر کرده است. در این زمینه، «برنامه پنج ساله اول توسعه» نیز بر اساس یک ارزیابی نسبتاً موفق است و برنامه پنج ساله اول اجرای «برنامه پنج ساله دوم توسعه» بر اساس ساختار و ماهیت آزادسازی اقتصادی است. و توسعه اقتصادی هدف اصلی برنامه پیش بینی 1/2 درصد بود.

در همین سال فعالیت های وزارت نفت برای جذب سرمایه گذاری خارجی در صنایع نفت و گاز ایران با استفاده از الگوی قراردادهای «مقابله» وارد مرحله جدیدی شد. در این شرایط بود که فشارهای آمریکا در این زمینه روز به روز بیشتر می شد. بیل کلینتون، رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا، چند روز قبل از آغاز سال، 3 مارس، 1 مارس، فرمان اجرایی شماره 5 را صادر کرد و گسترش منابع نفتی ایران را ممنوع کرد تا شرکت های آمریکایی بتوانند وارد هر معامله ای شوند. یا مشارکت قراردادهای نفت و گاز ایران ممنوع است.

رفیق ایرانی فقط خداتی آقا تورام

این قانون ماهیت حقیقی و حقوقی اشخاص یا اشخاص حقوقی آمریکایی را که در صورت وجود قرارداد یا ارائه ضمانت نامه به شخص ثالث تحت مدیریت اشخاص آمریکایی هستند در قراردادهایی که شامل «نظارت یا مدیریت بر گسترش ایران می‌شود» تعیین می‌کند. منابع نفتی» و «ارائه کمک‌های مالی اضافی به ایران». با وجود لغو قرارداد، قرارداد با شرکت آمریکایی کونوکو با ایران منعقد شد، اما در اواسط سال، قراردادهای توسعه میدان های عین و عین با شرکت توتال فرانسه به ارزش 21.5 میلیارد رسید. پروژه صنعت نفت گاز کشور به صورت متقابل محاسبه می شود.

تصویب تفاهم نامه دولت های ایران و ارمنستان در اردیشا ماه افتتاح میدان میوه مرکزی با حضور هاشمی رفسنجانی تاسیس بنگاه دولتی در ایران امضای اسناد و موافقت نامه میدانی همکاری های دوجانبه ایران و موزامبیک در مردم، موافقت نامه ایجاد کشور آزاد تهران-شمال در مردم، گسترش روابط سیاسی-اقتصادی ایران و ویتنام در بازدید از “ریشه کنی فقر در کشور” مهمترین موارد بود. اخبار اقتصادی سال

علی عمادی: همانطور که گفتیم تورم در ده سال ابتدایی سال به اوج خود رسیده و به رکورد 1.2 درصدی رسیده است. تورم اما سهام را سرپا نگه داشت و شاخص کل سهام با 1.1 درصد افزایش به 1.2 درصد رسید. میانه قیمت دلار در بازار غیررسمی با 1.2 درصد افزایش بیش از 2 تومان معامله می شود. این بار اما بازار طلا و سکه قدرتمندتر از سایر بازارها بود. قیمت بنزین نیز امسال دو برابر شد و به لیتری 2 تومان رسید.

رفیق ایرانی فقط خداتی آقا تورام

قیمت مسکن در کشور نسبت به سال قبل 3 درصد افزایش داشته است. هر فوت مربع مسکن در کشور بین 5000 تا 7 تومان ارزش گذاری شد. شیراز بعد از تهران با رشد 2 درصدی صاحب گران ترین میانگین قیمت آپارتمان متری معادل 6000 و 7 تومان بود. ارزان ترین قیمت متوسط ​​برای اراک بین 5000 تا 8000 تومان در هر متر مربع است.

میانگین قیمت آپارتمان در سال در تمامی شهرهای منتخب نسبت به سال قبل افزایش داشته است، اما در زنجان بعد از تهران افزایش رشد داشته است. در زنجان هر مترمربع آپارتمان مسکونی بیش از 5 درصد معادل 5000 و 6 تومان ارزش گذاری شد، اما در تهران میانگین قیمت 2 درصد افزایش یافت.

متوسط ​​قیمت هر مترمربع آپارتمان مسکونی در تهران 6000 و 7 تومان بوده است. میانگین قیمت در منطقه 1 هزار و 2 تومان و کمترین آن در منطقه 6 بزرگسال و 4 تومان بوده است. میانگین قیمت در تمام مناطق در سال جاری افزایش یافته است. منطقه با ۱ درصد، منطقه ۲ درصد، منطقه ۲ درصد و منطقه ۲ درصد بیشترین رشد را داشته اند. منطقه «با کمترین نرخ رشد 2 درصدی و منطقه با 2 درصد» کمترین قیمت را بین مناطق تهران به خود اختصاص دادند.

رفیق ایرانی فقط خداتی آقا تورام

میانگین اجاره آپارتمان مسکونی یک متری در تهران با افزایش 2 درصدی به 2 تومان. یعنی در آن سال برای یک واحد 1 متری میانگین اجاره ماهیانه 5 هزار و 2 تومان در ماه (بدون سپرده) است. بیشترین میزان اجاره بها با افزایش 3 درصدی نسبت به سال قبل به متراژ متر مربع و کمترین آن، متری یک تومان با 3 درصد افزایش در سال بوده است. متوسط ​​اجاره بها در آن سال 72 تا صد درصد افزایش در منطقه، 567 1 تومان و یک 1 تا 42 1 درصد رشد به ازای هر متر مربع 551 تومان بوده است.

در طول سال «حقوق» 3 درصد افزایش یافت و حداقل دستمزد بزرگسالان حدود 5000 تومان بود. متوسط ​​درآمد ماهانه امسال 7 هزار و 2 تومان در ماه بوده است، این در حالی است که خانوار ایرانی به عنوان میانجی، ماهیانه 5 هزار و 6 تومان درآمد داشته و میانگین درآمد خانوار بیش از یک درصد بوده است.

هزینه های غذا و نوشیدنی خانگی در سال جاری تقریباً 3 درصد افزایش یافته است. گوشت گوسفند نسبت به سال قبل 8 درصد رشد کرد و به کیلویی 2 تومان رسید. این افزایش قیمت منجر به مصرف سالانه 4 کیلوگرم گوشت ایرانی و افزایش به 5 کیلوگرم (4.5 کیلوگرم در ماه) شده است. علاوه بر این رشد قیمت ها به دلیل مصرف برنج، ماست، پنیر، شکر و انواع سیگار ایرانی و خارجی شد. در مقایسه با سال دوم، بیشترین افزایش هزینه خانوار مربوط به پوشاک و کفش بوده است.

رفیق ایرانی فقط خداتی آقا تورام

رفیق ایرانی فقط خداتی آقا تورام


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم