روسیه میزبان لیگ والیبال استهفته گذشته ارتش روسیه حمله نظامی به اوکراین را آغاز کرد. کمیته بین المللی المپیک (IOC) از تمامی فدراسیون ها خواسته است تا میزبانی مسابقات مختلف روسیه و اوکراین را لغو کنند. فدراسیون بین المللی والیبال (IVF) در ابتدا اعلام کرده بود که این ورزش باید از سیاست جدا شود و عمدا نمی خواهد جام جهانی روسیه را لغو کند اما در چند روز اخیر میزبان لیگ ملت ها شده است.

روسیه هفته گذشته میزبان لیگ سوم بود و تیم ملی ایران نیز باید در همین میدان باشد. با این حال، فدراسیون جهانی والیبال اعلام کرد که میزبانی این کشور لغو شده و روسیه باید جایگزین این کشور شود.

فدراسیون جهانی والیبال در بیانیه خود به احتمال لغو میزبانی جام جهانی نیز اشاره کرد. در این بیانیه آمده است: FIVB در حال بررسی دقیق شرایط سایر مسابقاتی است که قرار است در روسیه (از جمله مسابقات قهرمانی مردان جهان) برگزار شود.

مسابقات مقدماتی جام جهانی قرار است از 2 تا 3 شهریور در روسیه برگزار شود و تیم ملی ایران در گروه F در آرژانتین، هلند و مصر به مصاف هم خواهد رفت. یک رسانه ملی علاوه بر احتمال تغییر میزبان، از احتمال تغییر تاریخ انتخابی این رقابت ها نیز خبر داده است. هفته گذشته پس از تشدید تنش بین روسیه و اوکراین، لهستان اعلام کرد که آماده میزبانی این مسابقات در روسیه است.

پس از اعلام فدراسیون بین المللی والیبال مبنی بر اینکه قصد لغو جام جهانی روسیه را ندارد، ایروین اینگاپوس ستاره تیم ملی فرانسه اعلام کرد که در شرایطی نیست که در این مسابقات شرکت کند. فدراسیون والیبال فرانسه نیز اعلام کرده است که در صورت عدم میزبانی روسیه که میزبان المپیک توکیو خواهد بود، در این رقابت ها شرکت نخواهد کرد. فدراسیون والیبال لهستان نیز در بیانیه هایی اعلام کرد که تیم های این کشور به خوبی تیم های روسیه بازی نخواهند کرد.

با توجه به احتمال لغو میزبانی روسیه در مسابقات جهانی، حتی ممکن است تیم ملی مجبور شود بدون پرچم و سرود ملی در این رقابت ها شرکت کند.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم