زندگی در روستای آلزایمر


روزنامه خراسان – فاطمه قاسمی: بیماری آلزایمر بیماری غالب حافظه و سایر عملکردهای مهم ذهنی است. گاهی اوقات بیماری آنقدر شدید می شود که تغییرات روزانه در زندگی روزمره افراد تفاوت زیادی ایجاد می کند، به عنوان مثال، ممکن است غذا خوردن یا حتی رژیم غذایی سالم را فراموش کنند یا نوشیدن مایعات کافی را فراموش کنند و بدن دچار کم آبی شود. مشکل در حال بهبود است و درمان پزشکی فعلی برای این بیماری به طور موقت علائم را بهبود می بخشد، اما به اندازه گذشته موثر نخواهد بود.

در این میان، یکی از عجیب ترین حقایق در مورد هلند و بی اطلاعی بیشتر مردم جهان از آن این است که این کشور دهکده ای برای آلزایمر دارد! در شهر کوچک Vespas در هلند، روستایی به نام Hugovik در محاصره وجود دارد. برای درمان افراد مسن مبتلا به آلزایمر طراحی شده است و تنها کسانی که از آلزایمر یا عقب ماندگی ذهنی رنج می برند اجازه زندگی در آن را دارند.

جالب اینجاست که بر اساس آخرین آمار سازمان بهداشت جهانی در اول سپتامبر سالانه بیش از یک میلیون نفر در سراسر جهان به بیماری آلزایمر و حدود 5 میلیون مورد جدید تشخیص داده می شوند.یک میلیون نفر در کشور کمبر خرداد. در این روزگار به معرفی سبک زندگی مردم روستای هوگویک هلند می پردازیم.اهالی سالخوردا در این روستا هستند تا سلامتی را تهدید نکنند.

ایده های دهکده هاگویک

زندگی در روستای آلزایمر

در شهر کوچک Vespas در حومه آمستردام هلند، روستای تحت محاصره هوگوویک توسط رسانه ها “دهکده آلزایمر” نامیده می شود. این روستا با هدف نگهداری از سالمندان و مبتلایان به آلزایمر طراحی و ساخته شده است. امسال هوگو به عنوان یک بیمارستان معمولی روی بیماری آلزایمر کار کرده است. بنیانگذار و طراح این دهکده، ایوان فون آمرونگن، یکی از کارکنان بیمارستان هاگویک بود.

او متوجه مرگ ناگهانی و ناگهانی پدرش از تماس با مادرش شد و فقط به این فکر کرد که پدرش هرگز مجبور نشده در خانه بماند. در همان زمان، آنها تصمیم گرفته‌اند تا خانه‌های ماهی قزل آلا را به صورت محلی مناسب، سالم‌تر، واقع‌بینانه‌تر، با خدمات مراقبت‌های بشردوستانه‌تر و اخیراً فضای هوایی بیمارستان‌ها تبدیل کنند. فرانک وندلن و مایکل بول که هر دو انگیزه های شخصی قوی برای طراحی مکان دارند، معماری روستا را پذیرفتند.

فرانک با یک فرزند ناشناخته و مایکل، مادر آلزایمر، از چالش های مراقبت از این بیماران کاملا آگاه بودند. فرانک برای هموار کردن راه برای کیفیت زندگی بهتر در این شهر، هفته هاست که به عنوان پزشک مقیم در کنار این بیماران زندگی می کند تا با تمام کمک ها و امکانات لازم برای زندگی بهتر، این افراد تبدیل شوند. آشنا شد. هوگوویک مجهز به بهترین و جامع ترین امکانات برای رفاه و امنیت ساکنین می باشد. ساختارها از نظر ظاهری شبیه یا خاص نیستند، اما در عوض تمام پیش بینی های لازم برای یک زندگی شاد و عادی برای مبتلایان به آلزایمر انجام می شود.

فضاهای داخلی، عمومی و شخصی متناسب با نیاز به طراحی و مسیر حرکت این بیماران است، مسیرهای ورود و خروج در این روال در نظر گرفته شده است تا بیماران راهی برای ایجاد تروما یا سردرگمی پیدا نکنند. این روستا در ابتدا با «خانه‌هایی برای اقامت» در فضایی تقریباً معادل «زمین فوتبال» ساخته شد و در طول سال‌ها این فضا گسترش یافت و خانه‌ها و ساکنان بیشتری را در بر گرفت. پروژه هاگویک 3 1.2 میلیون هزینه داشت که بخش عمده ای از بودجه از سوی دولت هلند و بقیه از سوی موسسات مالی محلی تامین می شد.

۷ انتخاب سبک زندگی برای ساکنان

در هاگویک، هر فرد سالمی بسته به شیوه زندگی و سطح سلامتی، زندگی متفاوتی با امکانات متفاوت دارد. شیوه زندگی در این روستا به دسته های شهری، لوکس، معمولی، مذهبی، صنعتی، اندونزیایی و فرهنگی تقسیم می شود. آرزوها، استانداردها، زندگی گذشته، علایق بیمار و گفتگو با خانواده بیمار، تعیین نوع سبک زندگی برای هر تازه وارد.

زندگی در روستای آلزایمر

در مرحله بعد، ساکنان خانه، اتاق، کارکنان تعمیر و نگهداری، نیروهای خدماتی و نوع مردم بر اساس باورهای مشترک خود، افراد عادی را انتخاب می کنند. ساکنان در هر شیوه زندگی، تمام استقلال شخصی و حریم خصوصی ناملموس خواهد بود. البته این کنترل به این معنا نیست که در زندگی روزمره و محیط اطراف خود تصمیم نگیرند. مثلاً در سبک زندگی صنعتی، ساکنان نسبت به حرفه و شغلی که دارند تعصب دارند و این عشق موضوع مورد علاقه آنها برای گفتگو با خواهر و برادرشان است. نجار، نجار، بنّا و… بودند، خانه و خانه این مردم گرم و کثیف با لباس سنتی است.

مهمترین فعالیت این افراد در خانه پخت و پز و پختن غذاهای قدیمی است. در عین حال این مهارت ها برای کارهای ساده در روستا مورد استفاده این افراد قرار می گیرد. علاقه مشترک به هنر، فرهنگ و ادبیات، سبک زندگی فرهنگی ساکنان است. این افراد به مطالعه و کتاب خواندن علاقه دارند و از تئاتر، فیلم، موزه و کنسرت لذت می برند. هر روز برای کسانی که وعده صبحانه سخاوتمندانه در صبح و عصر و ناهار را می دهند، به قول اندونزیایی یا به سبک اندونزیایی وعده داده می شود حتی اگر خوردن یک غذای مشابه و دو غذای گرم یک غذای اندونزیایی و دیگر غذاهای کلاسیک هلندی مهم باشد. .

روستای آلزایمر جالب ممکن است

در هر خانه 6 تا 8 نفر با شایع ترین علت و یک یا چند نفر کادر مدیریت ثابت در سبک زندگی خانه و برای هماهنگی فعالیت ها ثابت هستند. در تمام خانه ها کارهای روزانه مانند آشپزی، باغبانی، نظافت، ساخت و ساز و غیره نیز به صورت روزانه از طریق مغازه های داخل فروشگاه انجام می شود. این روستاها دارای خیابان ها، میدان ها، باغ ها و پارک هایی هستند که ساکنان می توانند به راحتی از آنها لذت ببرند.

درست مانند هر روستای دیگری، Hogwick مجموعه ای از امکانات مانند رستوران ها، سینماها، تئاترها، رستوران ها، دوچرخه سواری و غیره را ارائه می دهد. این افراد می توانند به فضا بازگردند، به مسئولان پارک و باغ کمک کنند و حتی برای بهبود روحیه خود در نیمکت تنها بنشینند. این روستاها روی کارهایی که می توانند و نمی توانند انجام دهند متمرکز شده اند. آلزایمر به شدت تشویق می شود که از نظر جسمی فعال باشد و همچنین از نظر ذهنی مناسب باشد. افراد خارج از این روستا نیز می توانند از این فرصت استفاده کرده و از این طریق منبع درآمد دیگری را برای مدیریت این روستا فراهم کنند.

زندگی در روستای آلزایمر

کادر پزشکی بی دقت

پرستار و پرستار هر شب یک ساعت در این روستا می مانند و تمام حواس با مردم روستای سالخوردا است. در واقع بهورزان در این روستا به درمان بیماران نمی پردازند و فقط از آنها مراقبت می کنند زیرا معتقدند ساکنان قبل از اینکه بیمار شوند انسان هایی هستند که حق حیات دارند و با این دیدگاه هیچ برنامه ای برای تغییر آنها به کار نمی رود. .

ساکنان در مقایسه با دیگر خانه های ماهی قزل آلا، داروهای سنتی کمتری مصرف می کنند، غذای سالم تری می خورند و زندگی شادتری دارند. مدیتیشن کنندگان روال روزمره پوشیدن و پوشیدن روبنده های سفید را پوشش می دهند و ظاهراً به سایر بیماران آلزایمری خدمات ارائه می دهند تا رنج نبرند. به عنوان مثال، هواداران گاهی اوقات نقش ارائه دهندگان خدمات، باغداران یا فروشندگان را به عنوان مراقب غیرمستقیم روستاییان بازی می کنند.

لطفا خروجی دیگری پیدا کنید!

تنها یک راه برای تخلیه ساکنان تازه حفاظت شده جهان وجود دارد که آن هم قفل سه ساعته و تدابیر امنیتی نامرئی با شدیدترین تدابیر امنیتی است تا حواس اهالی روستا منحرف نشوند. اگر یکی از اهالی به خروجی نزدیک شود، نگهبان با احترام می گوید در قفل است و بهتر است جای دیگری باشد! با این حال، ساکنان می‌توانند آزادانه پرسه بزنند، از مغازه‌ها بازدید و خرید کنند، صورت و صورت خود را تمیز کنند، یا از یکی از 5 مرکز تفریحی و ورزشی در هاگویک بازدید کنند.

علاوه بر فواید این روان درمانی ها، سلامت جسمانی کلی آنها را نیز بهبود می بخشد. دوربین های دوچشمی در سرتاسر روستا نصب شده و سرنشینان به شدت تحت نظر هستند تا به خود آسیب نرسانند. در نمونه جدیدی از روستایی که در کشور فرانسه ساخته شده است، بیماران این پتانسیل را دارند که کارهای زیادی انجام دهند و از خانه خارج شوند و حتی به مناطق سرسبز و وحشی بروند.

زندگی در روستای آلزایمر

استخر چاپ برای ساکنان روستایی

مدیریت امور مالی و مفاهیم عددی احتمالاً یکی از پیچیده ترین مهارت ها برای مبتلایان به آلزایمر است تا جایی که ممکن است نتوانند اعداد و محاسبات را تشخیص دهند. به همین دلیل Hogwick از Routine Pool استفاده نمی کند و هیچ ارزش معتبری در دهکده محدود رد و بدل نمی شود. البته به نام عادی سازی و شبیه سازی، یک مبلغ معمولی ماهانه ارزشش را ندارد، اما ساکنان هر خانه هزینه خرید اقلام کوچک مانند مخمر، پیوند و مواد مصرفی شخصی را پرداخت می کنند. ساکنان هر خانه با توجه به سبک زندگی و نیاز خود تصمیم می گیرند که برای این مقدار پول چقدر بودجه دارند.

زندگی در این روستا رایگان است، اما نسبتا ارزان است

هزینه نگهداری از هر بیمار آلزایمری در این روستا ماهیانه پنج تا شش هزار یورو است، اما بیماران با حمایت دولت و شرایط اقتصادی، تخفیف و مساعدت در بسته گنجانده شده اند. هزینه اقامت در خانه های سنتی ماهی قزل آلا برای بیماران حدود 6000 یورو در ماه است، یعنی اقامت در این روستا بسیار ارزان تر از اقامت و اقامت در خانه سمندرها در شهر طبیعی است.

مدیران همچنین گزارش های روزانه را به خانواده های خود به خاطر جامعه ارائه می دهند و به آنها اطمینان می دهند که ساکنان یک تعامل اجتماعی نسبتاً عادی دارند. به این ترتیب اعضای خانواده به دلیل مراقبت سهوی از طریق مراقبت از بیمار و کمبود وقت کافی برای مراقبت از چشم، کمتر از بیمار مراقبت می کنند.

زندگی در روستای آلزایمر

محققان در مورد این روستاها چه می گویند؟

بیماری آلزایمر در سال های اخیر رشد فزاینده ای داشته است و کارشناسان پیش بینی می کنند در آینده نزدیک میلیون ها نفر دستگیر شوند. محیط و نحوه زندگی این افراد تا حد زیادی به سلامت آنها بستگی دارد. زندگی در یک جامعه عادی از بیماران مبتلا به بیماری آلزایمر به دلیل آسیب مغزی و عملکردهای مرتبط، قابل تمرکز، تفکر و یادآوری آسان نیست و این افراد ارتباط خوبی با دیگران برقرار نمی کنند. برخی از این بیماران با شرح حال و همچنین سقوط از ارتفاع، فراموشی داروها، افسردگی، انزوا و سایر عوارض جانبی آماده مرگ هستند.

به گفته پزشکان، محیط زندگی هدفمند، راحت و متناسب با استانداردهای مراقبت از این بیماران، آسایش، اعتماد به نفس، استقلال، هویت شخصی، ایثار و فعال بودن با همین تفاوت بین روستای هاگویک و سایر موارد خاص همراه است. امکانات.

در خانه سمندرهای سنتی و با بیماری ظاهری، بدیهی است که نوع بیماری به بیمار منتقل می شود و مدام به آنها یادآوری می کند که شما مریض هستید، نمی توانید از خود مراقبت کنید، همه چیز را فراموش کنید و …، اما در خانه خود هوگویک همچنین افراد سالم و دیگران را درمان کنید. عملکرد موفق هاگویک در طول سال‌ها، کشورهای دیگر از جمله ایالات متحده، فرانسه، بریتانیا، ایرلند، آلمان، ژاپن، نروژ، سوئیس و استرالیا را برای کمک به این کشور برای مقابله با این چالش جهانی بی‌سابقه جذب کرده است.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم