سفیر ایران در کیف: هیچ آسیبی به هموطنانمان گزارش نکردیمسفیر جمهوری اسلامی ایران از اقدامات انجام شده برای خروج اتباع ایرانی از اوکراین خبر داد.

به گزارش ایسنا، منوچهر مرادی، سفیر کشور در اوکراین در پیامی ویدئویی با تشریح فعالیت های ویژه سفارت با توجه به شرایط اوکراین، گفت: بنده سفارت اسلام هستم. جمهوری ایران در اوکراین با توجه به شرایط خاص کیف، خواستار مشخصی در رابطه با اقدامات انجام شده توسط سفارت ایران را به شما ارائه می کنم.

وی تصریح کرد: سفارت جمهوری اسلامی ایران از ابتدای بحران اوکراین تمام فعالیت ها و تلاش های خود را تنها بر اساس دو موضوع انجام داده است. اولین مورد حمایت و حمایت از شهروندان ایرانی و جستجوی اخراج شهروندان از اوکراین و مسائل دیگر بود.

این دیپلمات افزود: با وجود مشکلاتی که در اوکراین وجود دارد، همه هموطنان در امنیت هستند و هیچ آسیب و مشکلی را به هموطنان خود گزارش نمی کنیم. همچنین سفارت ایران نیز در خدمت هموطنان بود و شماره تلفن + 1 در قالب شبانه روزی در اختیار آنها قرار می گیرد و در صورت نیاز با ما تماس بگیرند. ما همچنین افرادی را در شهرهای بزرگ اوکراین مانند خارکف و اودسا برای کمک به ایرانیان در خروج از کشور تعیین کرده ایم. هموطنان ممکن است نیاز به تماس با آقای حیدری از همکاران سفارت و شماره تماس ۵+ در خارکف و شماره تماس آقای هاشمی ۲+ در اودسا داشته باشند. این افراد مربوط به سفارت هستند.

مرادی ادامه داد: نکته مهم این است که برخی از هموطنان به دلایل مختلف تمایلی به خروج از شهرهای اوکراین ندارند. این هموطنان در صورت نیاز به غذا، دارو و یا هر مشکل دیگری می توانند با هر شماره ای که نیاز داشته باشند پیگیری کنند.

سفیر کشور در اوکراین خاطرنشان کرد: از هموطنانی که در شهرستان ها هستند تقاضا دارم در مکان امنی پناه گرفته و در صورت تمایل به خروج، مسیر غرب اوکراین را در پیش گرفته و سعی کنند از مسیر عبور کنند. جاده .

وی ادامه داد: گزارش وضعیت از مرز و همچنین دهم ضروری است، بر اساس گزارش هایی که وجود دارد، مرز لهستان را بیست و ششم بیشتر از بقیه مرزها و به سمت جنوب یعنی کشورهای مولداوی داریم. مجارستان و رومانی با توجه به رفاقتی که از خود به جا گذاشته اند، به ما گفته اند که وضعیت بهتری دارند. در خروجی، هموطنان ما با مشکلاتی مواجه شدند و ما به دنبال تماس با مقامات اوکراینی برای حل این مشکل بودیم.

مرادی تاکید کرد: از شما تقاضا داریم با هر مدرک ایرانی که دارید علاوه بر گذرنامه، شناسنامه، کارت پایان خدمت، استشهادی که حاکی از ایرانی بودنتان باشد، به مرز مراجعه کنید. پشت مرزها و همچنین سفارتخانه های ما آمادگی کامل برای پذیرایی از هموطنان را دارند. مراقبین مرز ندارند. هماهنگی کامل با سفارت ها انجام شده و در صورت وجود مشکل، بخش کنسولی آماده رفع مشکل می باشد.

این دیپلمات همچنین گفت که اوکراین در تهران آمادگی کامل برای پاسخگویی به سوالات و مسائلی که هموطنانمان در رابطه با اوکراین دارند، دارد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: سفارت در آمادگی کامل است. هموطنان می توانند در صورت نیاز با شماره های معرفی شده تماس حاصل نمایند. نکته دوم اینکه وقتی به هموطنان خود می گویید باید مراقب باشید و اگر نمی خواهید تردید کنید یا شهر را ترک کنید به جای امن بروید و فقط از طریق سفارتخانه ها، وزارت خارجه یا شهرداری ها اطلاعات کسب کنید.دولت اوکراین باید به ساعات روزه داری توجه ویژه ای داشت. سفارت جمهوری اسلامی ایران تا آخرین اعدام ایرانیانی که در اینجا هستند یا کسانی که تمایل به رفتن به خارج از اوکراین دارند به فعالیت خود ادامه خواهد داد.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم