شورای امنیت درخواست کرد که علاوه بر بازرسی های جاری آژانس بین المللی انرژی اتمی در ایران، بر پایبندی ایران به “اقدامات مورد نیاز برجام” نظارت کند.وزیر اسبق ارتباطات با اشاره به “قطع” قبلی یک زندانی سعودی در یک روز که به واکنش رسانه های جهانی و جهانی پاسخ نداد، همچنان استفاده از شبکه های اجتماعی مجازی و فیلتر کننده در فضای اجتماعی را محدود کرد. و تلگرام از شورای عالی شورای فضای مجازی انتقاد کرد که در نهایت اسکاتلند را در رابطه با طرح «حفاظت» شکست داد و اعلام کرد که چنین عدم بلوغ لازم است. در برابر مشکلات اجتماعی و غیره، مشورت نکنید!»

بر اساس این گزارش، محمدجواد آذری جهرمی در یادداشتی که پایگاه خبری تحلیلی جماران اقدام روز گذشته خود را منتشر کرد، نوشت که در صورت «به جای درخواست تایید برای «طرح حفاظتی»، درخواست وزیر (دولت دوازدهم) و مجلس نمایندگان (دور دهم) “بررسی شده است که امروز معترضان در یوتیوب و توئیتر در مقابل چشمان حاکمان ظالم سعودی فیلم و فیلم قربانیان این جنایت را تهیه کرده اند.” دست ها در آخر!»

ابوالحسن فیروزآبادی نیز در نهمین نشست پانزدهم به بیان دیدگاه‌های خود درباره «طرح حفاظت» از نشست آنلاین پاکسازی فضای مجازی (FAMP) پرداخت و به «فهرست طرح حفاظت از مشکلات» اشاره کرد و گفت: معمولاً ایرادات و مشکلاتی وجود دارد.

شورای عالی شورای فضای مجازی که پیش از این به عنوان یکی از حامیان تأثیرگذار «طرح حفاظت» شناخته می شد، در ادامه نارضایتی خود را از شهروندان اعلام کرد و گفت: «این آغاز نیات و انتقادات مجلس است». در همان زمان، ظاهراً در نامه خود به رئیس مجلس، موضوع «طرح حفاظت» را مطرح کرده و گفته است: از رهبری است.

وی همچنین با بیان اینکه «برخی از موضوعات مطرح شده در این راه به حوزه فرهنگی مربوط نمی شود»، گفت: مرکز ملی فضای مجازی با محوریت فضا در تمام مراحل تلاش برای «حل» مشکلات است و به دنبال آن است. کمک کرده است.

فیروزآبادی با اشاره به تغییر نام «طرح حفاظت» به نظام تنظیم مقررات فضای مجازی کشور، گفت: چیزی به نام «مجلس عوام» وجود ندارد و دولت باید او با اشاره به “اپوزیسیون گسترده اجتماعی” گفت: پیشنهادی ارائه دهید.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم