صاحبان خانه های خالی چند روز مهلت دارند؟بر اساس اعلام وزارت راه و شهرسازی، تمامی مالکان خالی که مبالغ مالیاتی و پیام های دریافتی از این سازمان را دریافت کرده اند، از جمله مودیان، امکان ثبت اطلاعات ملک و سکونت خود را دارند.

به گزارش ایسنا، وزارت مسکن و شهرسازی در اطلاعیه‌های خود اعلام کرد: بر اساس ماده ۳ قانون مالیات‌های مستقیم لغو و اصلاحات بعدی آن و با عنایت به شروع اخذ مالیات از خانه‌های خالی، کل مالیات. مشمول امور مالیاتی سازمان می باشد.پیام ها کشف می شود حداکثر 3 روز فرصت دارند برای «اموال ملی و مسکن کشور» اطلاعات محل سکونت و مالکیت اقدام کنند.

پیش از این سازمان امور مالیاتی اعلام کرده بود: مشمولان پس از درج پرداخت صندوق های خالی مالیاتی، می توانند وارد سازمان امور مالیاتی کشور در سازمان امور مالیاتی کشور و واحد واحد یا مسکونی اعم از مالیات، دریافت و پرداخت شوند. و توضیح و دلیل عدم پذیرش آن را ثبت نمایید بر اساس این گزارش، به گفته مسئولان سازمان امور مالیاتی، مالکان خانه های خالی تا پایان اسفندماه فرصت پرداخت مالیات خود را داشتند و تنها 3 تا 4 مالک از 6 هزار خانه خالی نسبت به مودیان شناسایی شدند. خودشان در صورت عدم پرداخت مالیات افراد، محاسبات نسبت به بقیه سال تکمیل و تقاضای مالیات به میزان لازم صادر می شود.

طبق قانون جای خالی مجلس عوام در سال گذشته، در صورتی که مجرد ساکن شهرهای بالای 5000 نفر بیش از 2 روز خالی باشد، مالیات مشمول مالیات می شود و علاوه بر مدت مذکور، مالیات ماهانه نیز مشمول خواهد شد. اجاره معادل سال اول معادل 6 مالیات، سال دوم معادل 3 مالیات معادل و سال سوم پس از معادل 3 مالیات معادل خواهد بود.

در این راستا وظیفه شناسایی خانه های خالی از طریق اداره املاک و مسکن به وزارت راه و شهرسازی واگذار شده است که با عدم امکان ثبت این اطلاعات در بازه زمانی تعیین شده، خانه خالی از سکنه نامیده شد. وزارت دارایی، وزارت راه و شهرسازی.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم