طرح آمریکا برای عملیات چریکی علیه روسیهیک روزنامه آمریکایی از برنامه واشنگتن برای کمک به دولت اوکراین برای انتقال رئیس جمهور این کشور به لهستان و عملیات چریکی علیه نیروهای روسی خبر داد.

به گزارش فارس، یک روزنامه آمریکایی شنبه شب در تهران از برنامه های آمریکا برای کمک به دولت اوکراین از جمله عملیات چریکی و انتقال رئیس جمهور اوکراین به لهستان و تشکیل دولت در تبعید خبر داد.

واشنگتن پست به نقل از یک مقام آمریکایی در بیانیه‌ای اعلام کرد که نمی‌خواهد هویتش فاش شود. ما در حال انجام برنامه‌ریزی اضطراری هستیم.

در این مقاله، دیپلمات های اروپایی، مانند خود متحدان آمریکایی، شروع به آماده شدن برای چگونگی حمایت از دولت اوکراین در صورت سقوط کیف یا اشغال کامل این کشور توسط روسیه می کنند.

واشنگتن پست می نویسد که راه های حمایت کشورهای غربی از اوکراین در حال شکل گیری است. البته مقامات غربی خودشان در مورد برنامه های دقیق صحبت نمی کنند، زیرا پیش بینی می کنند که پیروزی نظامی روسیه تصادفی خواهد بود، اما برخی از مقامات آمریکایی و اروپایی در اولین گام با اوکراین متحد شدند تا برنامه ریزی و کمک کنند. در تبعید که می تواند عملیات چریکی را علیه روسیه هدایت کند.

این در حالی است که یک مقام ارشد اطلاعاتی غربی نیز گفت که او بسیار بدبین است که اوکراین به کمپین مقاومت زیرزمینی خود ادامه دهد.

یک مذاکره کننده اوکراینی اعلام کرد که دور سوم مذاکرات روسیه و اوکراین روز دوشنبه برگزار می شود. مقامات روسیه و اوکراین اولین دور مذاکرات خود را برای حل بحران اوکراین در منطقه گومل در بلاروس در سوم فوریه (دوشنبه، 6 مارس) با عملیات نظامی ویژه در مسکو و اوکراین برگزار کردند.

هشدار ویسی در مورد بی توجهی غرب به نقض حقوق بشر و حملات نیروهای اوکراینی به ساکنان روسی زبان منطقه خودمختار دونباس در شرق اوکراین، ایالات متحده و ناتو را بر آن داشته تا تضمین های امنیتی را به ایالات متحده و ناتو ارائه دهند. پوتین قبلا اوکراینی ها را به “نسل کشی” متهم کرده بود.

سرانجام پوتین هفته گذشته اعلام کرد که روسیه استقلال این مناطق را به رسمیت شناخته است و روز پنجشنبه در حمایت از جمهوری های خودخوانده دونتسک و لوهانسک، مجموعه ای از عملیات ها را در اوکراین آغاز کرد.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم