قیمت های عجیب مرغ و قلیه لاری!


در رفتن مرغ و مرغ محلی قیمت معمولی ندارند و بین 3 تا 5 هزار تومان خرید و فروش می شوند. اما جوجه ها و شاهین ها حسابی ندارند و بازار حسابداری داغ است. پلتفرم های خرید و فروش آنلاین بر اساس اطلاعاتی است که ادعا می کند مرغ و لارو بسیار کمیاب هستند.

طبق گزارشات فرارو، بررسی قیمت کامیون بزرگ حکایت از شروع قیمت آن از 5000 تومان و در برخی موارد به 2 میلیون تومان خواهد داشت. اما لارو مرغ قیمت کمتری دارد. به گفته وی، قیمت از 4000 تومان شروع شد و در نهایت به 2 تا 3 میلیون تومان رسید.

اکثر هندی ها نیز گونه های خروس و پرندگان شکاری مانند گلن، ابراش، افغان، تاج مهر، کوکو، گنبدی، ترکی، انگلیسی، هندی و زابلی را اعلام کرده اند.

به گفته یک منبع، شهروند ارومیه ای برای تسبیح یک میلیون تومان قیمت تعیین کرده است. او خروس را هفت ماهه، سیاه و شاد توصیف کرد. این سه مات و مبهوت هستند و مسابقه مهم نیست. در این اطلاعیه تاکید شده است که قیمت اعلامی به صورت اختصاری بوده و کاهش نمی یابد.

به گفته دهنده یکی از اهالی محله تهران پارس تهران برای دو تبعه افغانستانی خراسان لاری مبلغ 2 میلیون تومان مطالبه کرده است. او گفت دلیلی برای فروش محبوب لاری محبوب اش ندارد.

یک مسابقه و یک جنگجو قیمت را بالا می برد!

قیمت لاری خروسا مشخص نیست بنابراین این گفتگو را با یکی از مطلعین فروش خروس لاری آغاز می کنم. وی گفت: زهدان ساکن سیستان و بلوچستان است.

در این آگهی برای فروش یک خروس و دو قطعه جوجه یک میلیون تومان قیمت تعیین شده است. من تعجب می کنم که چرا قیمت ها متفاوت است. آگاهی پاسخ به پرسش نژاد و قومیت است.

او ادامه می دهد که مثلاً خروس لری گلن چون نژاد پرطرفدار نیست و خیلی در جنگ نیست بین 3 تا 5 هزار تومان می ارزد. اما اصالت بیش از ۲۱ میلیون ارزش دارد.
3
من می گویم اگر جنگی رخ دهد شما متحمل خواهید شد؟ در کمال تعجب، یعنی شما رقابت و نبرد خروشچف ها را نمی بینید که چقدر از آنها حمایت می کنید و چقدر امتیاز در این بازی تغییر می کند.

هنگام پرورش جوجه و خروس چقدر آب می خورید؟ جواب این است که مرغ زرد لاری از نوادگان کر زنجان و مرغ مادر مرغ سفید و نسل آن گنبد است. بعدها می گویند مرغ زرد یک میلیون و دو هزار تومان فروخته شد. تاکید می کنیم که اگر خریدار هستیم مرغداری هم داریم و می توانیم برای ما ارسال کنیم.

در مورد قیمت خراس لاری از او پرسیدم که هر کدام چقدر فروخته اند؟ این اطلاعات را زاهدانی ها می دهند که می گویند خروس لاری سمت راست است و قیمتش بالاست. همچنین گفته می شود خروشچف آن را یک میلیون تومان فروخته است. چند دقیقه سکوت خواهم کرد. بعد از اینکه گفتم خروس لاری گران است، فیلم مرغ زرد لاری را خریدم؟

چند تا زرده مرغ و تخم مرغ؟

در بازار فروش قلیه داغ و لارو مرغ و لارو مرغ و عناب نیز وجود دارد. جالب اینجاست که قیمت بذر و مرغ نیز بر اساس نژاد متفاوت است. با این حال کشاورزان می دانند که قیمت یک کامیون بذر طیور بین 2000 تا 2000 تومان است.

لاری ها نیز با قیمت 5 هزار تومان شروع به کار کردند و سپس به شش میلیون تومان رسیدند. اما قیمت یک کامیون لارو بیشتر از یک کامیون مرغ است.

در همین رابطه یکی از شهروندان تهرانی برای خرید خروس لاری مبلغ ۶۱ میلیون طلب کرده است. او توضیح داد که یک عناب برزیلی به مدت سه ماه فروخته شده است. در ادامه از این جوجه خروس لاری تقدیر و تشکر به عمل می آید.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم