قیمت کفش دست دوم چنده؟


در رفتن خرید و فروش کفش های دست دوم مشکلی نیست که در سال های اخیر شکل گرفته است. کسانی که در دهه های اخیر از گمرک تهران دیدن کرده اند، احتمالا فروش استوک و کفش های دست دوم را دیده اند. مغازه هایی که اغلب کفش های ورزشی و کوهنوردی استوک یا دست دوم می فروشند. اما اکنون این فروش ها فراگیرتر شده و به سراغ کفش های رسمی، طبی و مردانه و زنانه رفته است.

به گزارش فرارو، با جستجوی عبارت کفش دست دوم مشخص می شود که بخشی از جامعه آنها با شرایط موجود سازگار شده و بخشی از تقاضای آنها توسط بازار دست دوم تامین شده است.

کسانی که از کفش های کهنه خود خسته شده اند دستشان را روی کفش های کهنه می گذارند و چند عکس باکیفیت از آن می گیرند و آگهی خود را در سایت خرید اینترنتی قرار می دهند. برخی از افراد با سایز کفش نو یا استوک خود مشکل دارند و می خواهند آن را بفروشند.

اما الان بیشتر تبلیغات مربوط به کفش دست دوم زنانه، کفش دست دوم اصل، کفش دست دوم خارجی، کفش دم باز زنانه، کفش مردانه دست دوم تمیز و کفش مجلسی زنانه است.

بر اساس داده ها و آمارهای ارائه شده از سوی روابط عمومی داوور، تعداد آگهی های کفش دست دوم در بهار سال جاری به طور میانگین روزانه 2400 آگهی بوده است. در پاییز امسال این میزان به 2900 آگهی در روز رسید که نشان دهنده افزایش 21 درصدی است.

دیوار البته تنها پلتفرم غیر جدید توزیع کفش نیست و سایت های دیگری مانند شیپور، دست 2 و … نیز این آگهی ها را منتشر می کنند.

خریدارانی که کفش دست دوم می خرند و به صورت عمده می فروشند!

آگهی های فروش کفش دست دوم شامل آگهی خریداران کفش دست دوم می باشد. یکی از آگهی دهندگان در توضیح آگهی خود گفت که انواع کفش های مردانه، زنانه، ورزشی و باشگاهی را با بهترین قیمت خریداری می کند. او ساکن تهران است و شماره خود را اعلام کرده است.

شماره ایرانسلش را گرفتم و بعد از چند بوق گوشی را برداشت. صدای ماشین و موتور نشان می دهد که او در جاده است. به او می گویم برای آگهی اش تماس گرفتم. اما من به او توضیح می دهم که من یک روزنامه نگار هستم و در این مورد سؤالاتی دارم. به او اطمینان می دهم که بدون ذکر نام، گفتگوی بین خود را فاش خواهم کرد.

او دوباره نام خانوادگی من را پرسید و گفت الان سرم شلوغ است و یکی دو ساعت دیگر می تواند صحبت کند. اگر توافق کنیم صبر می کنم و با او تماس می گیرم. اما او جواب نمی دهد. معلوم است که او اعتقاد نداشت و تمایلی به صحبت نداشت. جالب اینجاست که این خریدار کفش دست دوم پس از تماس من به سرعت آگهی خود را از سایت فروش اینترنتی حذف کرد.

من یک سایت آنلاین دیگر برای خرید و فروش محصولات دارم. کسی گوشی را بر نمی دارد. دوباره زنگ میزنم این بار بعد از چند بوق گوشی را برمی دارد. صدایش نشان می دهد که جوان است. سن او ممکن است 30 تا 35 سال باشد. من آگهی شما را می خواهم. آیا شما هم کفش چرمی مردانه دست دوم می خرید؟ او می گوید: «بله. البته باید عکس ها رو ببینم اگر کفش سالم باشد می خرم. می پرسد الان چند جفت داری؟ من میگم 4 جفت. یک جفت نیم بوت و سه کفش چرمی مردانه کالج. پرسیدم الان قیمتش چنده؟ سریع پاسخ می دهد. اگه عکس کفش رو ندید قیمتش چند میشه؟
یا
می پرسم حالا اگر مغازه داریم و کفش می خواهیم می توانید محصولات ما را تهیه کنید. چند ثانیه مکث کرد و گفت: ما رو گرفتی حسابی. شما همکار هستید و از ما استفاده کرده اید!

من به شما اطمینان می دهم که از سر دلخوری یا کنجکاوی زنگ نزدم. او می گوید تعدادی مغازه دست دوم در تهران دارد و همیشه منصفانه خرید و فروش می کند. می پرسم یعنی نوبت شخص دیگری است یا سرت شلوغ است؟

خریداران اصلی کفش های دست دوم می گویند شلوغی روی سرشان است. با این حال، می تواند محصولات را به مشتریان دیگر عرضه کند. میگم همه اجناس ایرانیه یا خارجی هم بینشون هست؟ او پاسخ می دهد که اکثر آنها سهام و دوستانی دارند که به آنها مراجعه می کنند. اما او اصرار دارد که کفش های دست دوم خانگی را می توان به راحتی خرید و فروش کرد.

گفت اگر فروشنده باشی می دانی که قیمت کفش خارجی حداقل ده برابر قیمت کفش داخلی است. بنابراین کفش های ایرانی را می توان ارزان خرید و فروش کرد. او توصیه می کند که اگر شروع کار ما است، 20 درصد فروشگاه را با کفش دست دوم و استوک خارجی و بقیه را با کفش ایرانی پر کنیم. سپس تضمین می کند که محصولات را با قیمت منصفانه به فروشگاه ما تحویل می دهد.

قیمت کفش دست دوم چنده؟

قیمت ها بسیار متفاوت است و محدودیت مشخصی وجود ندارد. قیمت ها اما معمولا از 30 هزار تومان شروع می شود و گاهی به 4 تا 5 میلیون و 500 هزار تومان هم می رسد. البته کفش های دست دوم میلیونی هم بیشتر مربوط به کفش های خارجی ورزشی و کوهنوردی است.

تست های خرید و فروش کفش طبی و زنانه دست دوم در محدوده تهران نشان می دهد که قیمت کفش از 48000 تومان شروع و به قیمت 1500000 تومان ختم می شود. قیمت چکمه های زنانه چرم و متفرقه از 320 هزار تومان تا دو میلیون تومان است.

کفش های دست دوم مردانه اعم از چرم کلاسیک، کتانی، چکمه و کفش مردانه نیز از 50 هزار تومان شروع می شود و به طور معمول به دو میلیون تومان می رسد. اما در برخی موارد خاص، تبلیغ کنندگان ادعا می کنند که اختراع دست دوم آنها زیاد مورد استفاده قرار نمی گیرد و واقعی است. بنابراین ارقام 2 تا 4 میلیون تومان نیاز دارند.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم