لیفت ابرو با نخ

هدف از لیفت ابرو با نخ یا اپیلاسیون ابرو که گاهی به عنوان لیفت پیشانی نیز شناخته می شود، با هدف بالا بردن ابروها برای ایجاد ظاهری شاداب تر در قسمت بالایی صورت انجام می شود. در این جراحی زیبایی پوست اضافی که باعث ایجاد چین و چروک در پیشانی و اطراف چشم می شود برداشته می شود تا برجستگی های ناشی از پوست اضافی از بین برود. در نهایت ابروها کشیده تر و پوست پیشانی صاف تر و شاداب تر می شود که به جوان سازی پوست و صورت و در کل صورت شما کمک می کند.

دلایل لیفت ابرو با نخ

با افزایش سن، با از دست دادن خاصیت ارتجاعی و افتادگی پوست، میزان چین و چروک صورت بیشتر و بیشتر می شود. این می تواند پوست را خسته و تحریک کند و ظاهر شما را کاهش دهد. همچنین برخی افراد به دلیل مسائل ژنتیکی همچنان اخم دارند که باعث ایجاد چین و چروک بیشتر می شود.

بنابراین به طور کلی می توان گفت که لیفت ابرو با نخ برای افرادی مناسب است که یکی از اهداف زیر را دارند:

چهره اخم و عصبانی چشم ها را با پشت پلک باز داشته باشید افزایش اعتماد به نفس کاندیدای مناسب برای لیفت ابرو با نخ در حالی که نخ کشیدن یکی از بهترین راه‌ها برای از بین بردن چین و چروک پیشانی و بلند کردن پلک‌ها است، اما قطعا بهترین راه برای همه نیست. به طور کلی این جراحی برای افرادی که بین 30 تا 50 سال سن دارند و دارای علائم پیری پوست مانند افتادگی هستند توصیه می شود.

اما این جراحی برای افراد زیر توصیه نمی شود:

  1. افرادی که پوست نازکی دارند
  2. افرادی که چربی پوست زیادی ندارند
  3. افرادی که پوست زاویه فک آنها دارای کیسه های زیادی است

 لیفت ابرو چگونه انجام می شود؟

برای این جراحی می توان از بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی استفاده کرد. بسته به شرایط و هدف نهایی متقاضی، یکی از روش های لیفت صورت با نخ برای لیفت ابرو استفاده می شود. انواع روش های این جراحی عبارتند از: نخ شناور آزاد: همانطور که از نام آن پیداست در این درمان از یک سری نخ استفاده می شود که با بی حسی موضعی وارد پوست می شود که نتیجه آن 1 تا 2 سال ماندگار خواهد بود.

لیفت ابرو با نخ ثابت: در این روش که معمولا ماندگاری بالایی دارد، پوست اضافی پیشانی برداشته می شود. اگرچه میزان کبودی در این روش بیشتر است، اما نتیجه قابل اعتمادتر است. مدت زمان این جراحی بسته به روشی که برای بالا بردن ابرو استفاده می شود و اینکه همزمان با این جراحی، جراحی زیبایی دیگری انجام می شود یا خیر متفاوت است.

 بهبودی بعد از لیفت ابرو با نخ

برای اینکه از نتیجه بالا بردن ابرو با نخ راضی باشید باید به یک سری نکات توجه کنید: بخیه هایی که برای زخم شما استفاده می شود معمولاً بعد از یک هفته توسط دکتر بامداد کشیده می شود. معمولا بعد از جراحی در ناحیه پیشانی خود احساس درد می کنید.

تورم و کبودی خفیف تا 10 روز پس از جراحی طبیعی است. این عوارض معمولا پس از 2 هفته از بین می روند. اگر این مشکلات خود به خود برطرف نشد، حتما با جراح خود صحبت کنید. می توانید به طور مرتب از کیسه یخ برای کاهش اثر کبودی و تورم استفاده کنید. اینکه چه زمانی می توانید فعالیت های روزانه خود را از سر بگیرید به پزشک و وضعیت شما بستگی دارد. البته اگر فقط از نخ  استفاده کنید، خیلی سریعتر بهبود خواهید یافت. اما به طور کلی می توان گفت:

روز اول جراحی: در خانه قدم بزنید

روز دوم جراحی: با فشار کم آب دوش بگیرید یک هفته پس از

مداخله: بازگشت به زندگی روزمره بدون فعالیت شدید. اگر نگران کبودی ناشی از جراحی هستید، می توانید از لوازم آرایشی تجویز شده توسط پزشک استفاده کنید.

یک تا دو هفته پس از جراحی: فعالیت هایی را که قبل از جراحی انجام می دادید انجام دهید و مصرف مسکن های تجویز شده توسط پزشک را متوقف کنید. دو تا چهار هفته پس از جراحی: ورزش را از سر بگیرید، اما به تدریج.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم