مدودف به فرانسه هشدار داد: مراقب باشید زیاده روی نکنیدواکنش فرانسه به “جنگ اقتصادی از همه طرف” علیه روسیه واکنش شدید مقامات ارشد مسکو را برانگیخته است.

به گزارش فارس، دیمیتری مدودف، معاون رئیس شورای امنیت روسیه به تهدیدات مقامات فرانسوی مبنی بر فروپاشی اقتصادی روسیه و در نتیجه «جنگ اقتصادی» علیه مسکو پاسخ داد.

وزیر دارایی فرانسه روز سه شنبه تدابیر مجدد روسیه در اوکراین را محکوم کرد و گفت اتحادیه اروپا جنگ اقتصادی و مالی علیه روسیه به راه خواهد انداخت. او همچنین نسبت به “جنگ اقتصادی” روسیه بر سر رکود اقتصادی این کشور هشدار داد.

این بیانیه در حالی منتشر شد که مقامات فرانسوی با دیمیتری مدودف، معاون رئیس شورای امنیت فدراسیون روسیه دیدار کردند. رئیس جمهور سابق و بانوی اول روسیه نیز در پیامی توئیتری خطاب به مقامات پاریس گفت: مراقب حرف های خود باشید.

مدودف به زبان انگلیسی در توییتر خود نوشت: «امروز بخش‌هایی از وزرای فرانسوی می‌گویند روسیه اعلام جنگ اقتصادی کرده است. آقایان مراقب باشید و فراموش نکنید که در تاریخ بشر، جنگ های اقتصادی اغلب به جنگ های واقعی تبدیل شده است.»

رئیس جمهور روسیه در واکنش به اظهارات امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه، گفت که حمله روسیه به اوکراین “خطرناک ترین نمایش قدرت از زمان پایان اتحاد جماهیر شوروی” بوده است.

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور فرانسه، علیرغم امید ضمنی به حمایت نظامی آمریکا از کشورهای اروپایی، تاکید کرد: در این زمینه، فرانسه می داند که می تواند به نیروهای خود تکیه کند. “اگر روسیه قبل از حمله اوکراین اوکراین نبود، احتمالا اوکراین به اتحادیه اروپا می‌پیوست.”

همزمان، تحرکات نظامی ناتو برای مقابله با «تهدیدات روسیه» ادامه دارد. ینس استولتنبرگ اعلام کرد که در اولین اقدام از واکنش سریع نیروهای ناتو، ارتش فرانسه امروز (سه شنبه) در رومانی، همسایه اوکراین، قرار گرفت.

البته ائتلاف نظامی غرب مدعی است که ناتو قصد ندارد به روسیه و اوکراین اجازه دهد تا به نیروها بپیوندند. ناتو به اوکراین نیرو نمی‌فرستد و هواپیما به حریم هوایی این کشور نمی‌فرستد.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم