مسئولیت تولید خودروهای بی کیفیت بر عهده کیست؟


در رفتن اختلافات پلیس و خودروسازان بر سر کیفیت خودروهای داخلی پس از تصادف زنجیره ای بهبهان و باز نشدن کیسه هوا همچنان ادامه دارد. احمد نعمت بخش، دبیر انجمن خودروسازان ایران در بیانیه ای با اشاره به اینکه اکثر خودروهای درگیر در این تصادف دارای ایربگ بودند، گفت: از جلو و نه از عقب دچار مصدومیت شدند و از 15 خودروی پراید، 11 خودرو دچار کمبود شدند. کیسه های هوا با توجه به سال ساخت.

به گزارش فرارو، نعمت بخش افزود: لازم به ذکر است که اکثر خودروهای حادثه دیده دارای ایربگ بودند، اما در این حادثه از پشت تصادف کرده و به همین دلیل ایربگ ها باز نشدند، باید باز شود. سقوط پس از تصادف متوقف شد و کیسه های هوا کار نکردند. این طبیعی است.”

سرهنگ عین الله جهانی معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور در پاسخ به اظهارات نعمت بخش گفت: از صحبت های دبیر انجمن خودروسازان شوکه شدم از پشت آسیب دیده، سپس خودروی دیگری از جلو. “یعنی 60 ماشین با هم تصادف کردند و حتی یک کیسه هوا باز نشد، چون همه آنها از پشت آسیب دیده بودند؟”

جهانی ادامه داد: به جای انتظار بازخوردهای غیر فنی و غیر منطقی و سردرگمی افکار عمومی با این گونه برخوردها، همه باید به فکر اصلاح و ارتقای ایرادات ایمنی و ارتقای کیفیت خودروهای تولید داخل باشیم تا وظیفه داریم عمل کنیم. برای امنیت بیشتر مردم.”

مسئولیت تولید خودروهای بی کیفیت بر عهده کیست؟
امرالله امینی، کارشناس صنعت خودرو گفتگو با فرارو وی با اشاره به اینکه کیفیت خودروی ساخت داخل فقط یک مجموعه نیست، گفت: کیفیت فرآیندی است که از یک جا شروع می شود. نکته این است که فرآیند ارزیابی کیفیت از زمانی شروع می شود که ماده اولیه توسط خودروساز و خودروساز تولید می شود، در این صورت باید توجه داشت که ماده اولیه مورد استفاده برای ساخت قطعات خودرو باید از کیفیت قابل قبولی برخوردار باشد.

وی افزود: متأسفانه در این مورد متوجه می‌شویم که کم‌کیفیت‌ترین و ارزان‌ترین قطعات را هم خودروسازان و هم قطعه‌سازان استفاده می‌کنند، بنابراین یکی از جنبه‌های مشکل تامین مواد اولیه بی‌کیفیت و در نتیجه ایربگ‌های به موقع خودرو است. مثلا.” کار نکن در این زمینه سازندگان قطعات ایربگ برای خودروسازان باید مقصر باشند که چرا این ایربگ ها در زمان حادثه کار نمی کنند.

امینی بیان کرد: از سوی دیگر مشکل استفاده از مواد اولیه بی کیفیت تنها در صنعت خودروسازی نیست، بلکه در بازگشت صادرات محصولات کشاورزی از جمله فلفل دلمه ای نیز وجود دارد، کشور چین بسیار بی کیفیت است.

استاد اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی افزود: یکی از حلقه های مفقوده امنیت صنعت خودرو، مشکل سیستم های کنترل کیفیت و ارزیابی محصول است که در ساختارهای صنعت خودرو و قطعه سازی وجود ندارد. منظورم این است که به مادر توصیه می کنم که فعالیتی نداشته باشد. واکنشی نیست، بنابراین می توانید ببینید یک زنجیر یک ماشین بی کیفیت می سازد و یک شرکت را نمی توان به تنهایی مقصر آن دانست.

وی با اشاره به اینکه آموزش و وجود نیروی ویژه برای ساخت قطعات خودروهای داخلی بسیار مهم است، افزود: متأسفانه خودروسازان در این زمینه به درستی عمل نکردند و با وجود نیروی انسانی مازاد، این نیرو از توان لازم برخوردار نیست. مهارت های لازم.” ، می توان گفت حتی شرکت های خودروسازی هم نتوانستند مونتاژ را به خوبی انجام دهند، زیرا در تصادف زنجیره ای در بهبهان خودروهای مونتاژ شده نیز آسیب زیادی دیدند. ، این نوع مشکل اصلا برای خودروسازان ایجاد نخواهد شد.

این کارشناس صنعت خودرو، وی گفت: انحصار این صنعت یکی دیگر از مشکلاتی است که منجر به تولید قطعات نامرغوب می شود. دو خودروساز بزرگ کشور که وجود انحصاری داشتند، برای جلب رضایت مشتریان و افزایش سهم بازار، نیازی به افزایش کیفیت محصولات خود نداشتند، اکنون بازار انحصاری دارند، عزمی برای ساخت و ساز نخواهند داشت. ماشین های با کیفیت برای نجات جان

امینی خاطرنشان کرد: مشکل دیگر در این زمینه دولتی بودن صنعت خودرو است متأسفانه به دلیل تداوم دخالت دولت در صنعت خودرو، مدیران سیاسی که هیچ مهارت و تجربه ای در این صنعت ندارند به قدرت می رسند. لازم به ذکر است که شرکت های خودروسازی به ستون فقرات دولت های مختلف تبدیل شده اند. و برای به کارگیری پیشکسوتان، سیاستمداران دولت را مدیران صنعت خودرو می دانند که نتیجه آن امروز می بینید که با تغییر دولت مدیران نیز تغییر کرده اند، در این شرایط شاهد ثبات مدیریتی در شرکت های خودروسازی نیستیم. .

وی افزود: این زمانی است که دولت شرکت های خودروسازی را به حال خود رها کرد، زیرا مدیران سیاسی برای شرکت های خودروسازی هزینه زیادی کرده اند، امروز دولت نمی تواند اقدامی انجام دهد و یقه خودروساز را بگیرد، زیرا فشار بر خودروسازان در دولت های مختلف وجود دارد. در ونزوئلا، سنگال و غیره متفاوت است. درخواست برای ساخت سایت، که باعث هدر رفتن سرمایه خودروسازان می شود، یا در داخل، نمایندگان مجلس درخواست ساخت یک سایت استانی برای حوزه انتخابیه خود کردند، در حالی که چنین زیرساختی وجود نداشت.

امینی اذعان داشت: چنین اقداماتی برای خودروسازان هزینه بالایی دارد و خودروسازان به جای اینکه منابع خود را صرف تحقیق و توسعه برای ارتقای کیفیت خودروهای تولیدی کنند، تا زمانی که نگاه های سیاسی در صنعت خودرو حاکم باشد، صرف کارهای دیگری خواهند شد. بله، مشکل از بین نمی رود، از بین می رود.

وی با اشاره به ویژگی های یک خودرو گفت: مدیر در جایگاه یک شرکت خودروسازی باید فردی قوی، مستقل، با صلاحیت، مسئولیت پذیر و در عین حال در حوزه های مختلف تحت درک اصطلاحات سفارشی باشد. مدیران باید باشند نروید چرا که وضعیت امروز صنعت خودرو تا حدودی نتیجه عملکرد مدیران نالایق و نالایق است. این در حالی است که دولت و قوه قضائیه و مجلس به وظایف خود در خصوص عملکرد مدیران شرکت های خودروسازی عمل نکرده اند و به همین دلیل همه از کیفیت پایین تولیدات داخلی صحبت می کنند. خودرو


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم