مسیح مهاجر: انتقام کشوری افراطی امام خمینیمسیح مهاجری در روزنامه جمهوری اسلامی نوشت: در سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی هر ساله مقالات، مصاحبه ها، خاطرات، روزنامه ها و گزارش هایی درباره انقلاب، چگونگی پیروزی، پیشرفت، خدمات و کتابچه های راهنما منتشر می شود.

هر زمان شرایط اقتصادی و امنیتی و تامین آزادی های مشروع در یک جامعه خوب وجود دارد، از سوی دیگر عناصر مخالف یا نارضایتی و یا حتی کسانی که منکر شده اند و به اشتباه محاسبه شده اند با تحلیل منفی درصد انکار. از اهمیت انقلاب

کمبود درآمد و آثار منفی آن در سالهای اخیر تشدید شده و شرایط نامناسب اقتصادی و اقتصادی مورد غفلت قرار گرفته است و این وضعیت را فراهم کرده است.

با تأسف عمیق که در سالهای اخیر بویژه در سال جاری، هجمه های تبلیغاتی یک طرفه به شخص امام خمینی (ره) به ابزاری برای خود بزرگ بینی ناراضیان و یا اشتباه گرفتن با منکران و اشتباه شدگان تبدیل شده است. از طرف دیگر منتظران دفاع از امام به دلایل مختلف سکوت کردند. صاحبان قدرت به همان اندازه در تحکیم پایگاه های خود فعال هستند که اصولاً به این گونه مسائل توجهی ندارند یا در خطر از دست دادن چهره امام خمینی هستند.

در عین حال باید بر این نکته تاکید کرد که منظور ما از معصوم بودن امام خمینی نیست و نباید مورد انتقاد قرار گیرد. او اولین نفری بود که گفت من اشتباه کردم و این کار را با فردی که در موردش حرف می زد و زیاده خواهی می کرد نکردم.

بین انتقاد و انتقام تفاوت زیادی وجود دارد. این روزها برخی از مسئولان با استفاده از یکسری آثار منفی، انتقاد را بهانه ای برای انتقام از امام خمینی (ره) قرار داده اند و همچنین تعدادی از افرادی که در تثبیت کارنامه خود سیر افراطی قدرت دارند و اکنون در حال تطهیر هستند. پیشینه‌های منفی و چهره‌های خودباخته در برابر بنیان‌گذاران جمهوری اسلامی مورد استقبال قرار می‌گیرند.

امام خمینی (ره) هم زمان با دوستداران فراوانی در میان اقشار مختلف مردم ایران، از این جاذبه برای اهداف خود استفاده نکردند و بر منطق راستگویی و تکیه بر منطق تکیه نکردند.

انقلاب اسلامی را با واقعیت های جامعه و نور راه شناخت، بیرون شکل گرفتند و به مردم جمهوری اسلامی رای دادند. ایشان در طول 5 سال رهبری امام پس از پیروزی انقلاب همچنان به خیر و صلاح نفس از دیدگاه امام معتقد بودند و در عین حال به سخنان حضرت عالی توجه داشتند. مشاور عادل و هرگز از نصیحت خود دست نکشید. شما مجوز لازم برای ارسال را ندارید.

علاوه بر اینها، چشم و گوشه گمنام و نشان و بی طرفی مردم در میان مردمی که از جامعه زیر پوست آنها مطلع شده اند و این دلیلی است که مواضع آنها در آخر لحظه ای دقیقاً همان منافع ملی است، او هرگز از منافع عمومی فاصله نگرفت.

در حالی که ممکن است کسانی که به دنبال تحکیم جریان افراطی هستند، اکنون احساس ندامت کنند، جای کینه وجود دارد، اما این آقایان باید متوجه باشند که برای جبران گذشته، نه مواجهه با امام، راهی وجود ندارد. دعای پناه بردن در این راه افراط و تفریط است.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم