مسیرهای سرگردان “لوت کویر”


مدیر پناهگاه جهانی حیات وحش بر لزوم حفاظت و گسترش همزمان گردشگری در کویر تاکید کرد و گفت:

قطعه کویر در سال 1 (2) به عنوان اثر طبیعی با ارزش ایران در فهرست میراث جهانی یونسکو در میانه سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و کرمان قرار دارد.

دفتر مرکزی لات جهانی کویر در مجموعه فرهنگی و تاریخی گلستان در تهران و دفاتر نمایندگی محلی در روستاهای شفیع آباد شهداد در استان کرمان، روستای دهسلم در استان خراسان و روستای نصرت آباد در سیستان بلوچستان واقع شده است. استان هستند.

سبزه گندم تنوع و زیبایی زیادی بخشیده است

مهران مقصوی با اشاره به ارزش های طبیعی، فرهنگی و اجتماعی لات اظهار داشت: نمونه هایی از این نوع بی نظمی در سرزمین طبس سیاه و در عربستان سعودی وجود دارد.

مدیر لات کویر جهانی اضافه می کند: قصد داشتیم جزء لات کویر لات را معرفی کنیم، اما برای ثبت فوران جهانی آتشفشان منطقه جزء کویر محسوب نمی شود، مناطق را ارائه کردم.

وی گفت: سبوس گندم جزء پدیده هایی است که از حوضه عبور می کند و فوران آتشفشان در خارج از حوضه ها رخ داده است. اگرچه هیچ منطقه ای منزوی در جهان وجود ندارد، اما تنوع و زیبایی زیادی وجود دارد که مهم است.

بیشتر شهاب سنگ های ایرانی در کویر کشف شده اند

مقصودی با اشاره به وجود دره های عمیق در قاره آمریکا، چین و شمال آفریقا گفت: دره های بسیار عمیق و زیبایی در میان کویر، وسط کویر و در سواحل کاشی و هرمک وجود دارد. در دنیا بخوانید.

وی بارش شهابی و وجود شهاب سنگ ها را از جاذبه های جذاب لات کویر عنوان کرد و افزود: البته در زمان ثبت جهانی اطلاعات لات تنها دو یا سه مقاله محدود در این زمینه منتشر شده بود.لات در منطقه بیابانی جهانی کشف شده است که بر اهمیت لوط افزوده است.

خوکچه های هندی انحصاری را که می گویند آب شیرین در منطقه بیابان کشف کنید

مسیرهای سرگردان

مقصودی تصریح کرد: همواره به پدیده های زمین شناسی توجه زیادی شده است اما آرامش پدیده های زیستی این کویر همچنان در حال آشکار شدن است.

بر اساس یک مطالعه میدانی، در سال میگل، لات آب شیرین در صحرای لوت پیدا شد، اما تنها در زمان احیای آب شیرین آب شیرین توانست این گونه نادر را پیدا کند. در زمان این آبشار این نوع خرچنگ به طور کامل از بین رفت و پس از گذشت چند سال در صورت بارندگی و احیاء این حشره ها نیز مشاهده می شوند.

هدف ثبت جهان به عنوان اثر طبیعی دخالت انسان است و حداقل حضور انسان در این مناطق حائز اهمیت است.ایمنی از کار درجه یک است.

مدیر لات جهانی کویر می افزاید: منطقه لات منطقه لات غربی در وسط روستاها قرار دارد به همین دلیل لات از محیط و حرمسرای منطقه لات عبور می کند که در منطقه واقع شده و دارای یک تعداد زیادی از روستاها مانند شفیع آباد، کریم آباد، ملک آباد و شوراآباد در شفیع آباد که بخش های بیابانی در بخش های شمالی، شرقی و جنوبی کویر واقع شده اند.

تمام مصنوعات طبیعی جهان در یک منطقه محدود نسبتاً بزرگ هستند و حتی اگر گسترش گردش در این مناطق هدف قرار گیرد، محیط و حاشیه در نظر گرفته می شود.

یک منطقه به طور کلی و مناطقی برای تفریح ​​عابران پیاده، اسب سواری و سایر مناطق فقط برای محققین و محققین در نظر گرفته شده است.

افزایش 10 برابری حاشیه لات در 5 سال گذشته

مقصودی با اشاره به ورودی های درگاه ها در کویر گفت: دروازه غربی کرمان در شهداد و شفیع آباد است که از قبل مشخص بود. لات پس از دگرگونی جهانی لات بزرگ ایجاد شد.

مسافران خارجی برای تجربه گرم ترین نقطه جهان و مشاهده مرتفع ترین ارتفاعات به این منطقه می آیند.

وی با اشاره به گسترش گردشگری اقتصادی در منطقه لات گفت: در این سال ها تعداد بمباران در روستاهای حاشیه بیش از 5 درصد افزایش داشته است. در واقع هیچ بمبی وجود نداشت و بیش از دو بمب ایجاد و فعال شده است. در شهداد کرمان و خراسان جنوبی شرکت های مسافرتی بین المللی با کیفیت بین المللی ایجاد شده است.

مدیر لات جهانی کویر گفت: پس از ثبت جهانی لات، سرمایه گذاران بیشتری در بخش خصوصی به منطقه جذب شدند، تعداد ورودی ها و اقامت های شبانه (شب) افزایش یافت و اقتصاد محلی رونق گرفت و باعث بهبود وضعیت شد. جامعه محلی و بهبود زندگی مردم رونق، رونق و نمایشگاه های صنعتی کاملاً قابل مشاهده بود، اما گسترش تلفات کرونا به شدت گردش را در منطقه افزایش داد.

مسیرهای گردش به طور شفاف تعیین و ایجاد خواهد شد

مقصودی گفت: در کنار جاذبه های طبیعی، جاذبه های فرهنگی و اجتماعی مختلفی نیز وجود دارد، اما برای شکوفایی صنعت گردشگری در حوزه آثار طبیعی، لازم است دور اول گسترش سیاست داخلی و خارجی و سپس پیرامون آن مشخص شود. مناطق و نواحی اطراف.» طبیعتاً اگر ثبت جهانی شود، باید شفاف تعیین و ایجاد شود.

شنیدن زبان، موسیقی و شعر در میان مردم خراسان جنوبی و وجود بیش از دو هزار سال تمدن، فرهنگ و تمدن غنی سیستان بلوچستان و شهداد کرمان از جاذبه های ارزشمند اطراف کویر است.

اولین پرچم ایران در درفوش شهداد کشف شد و در شهداد مجسمه های گلی و کاروانسراهای متعددی در این منطقه بسته به نوع و تعداد افراد وجود دارد.

مسیرهای سرگردان

فصل سفرهای آرام و راحت در کویر از اواسط آبان تا اواسط بهمن است اما ماجراجویانی که گرمای استثنایی روز را تجربه می کنند گرمای تبستان و آخر ماه را تحمل می کنند و دست به انتخاب می زنند.

ارزش‌های کویر روز به روز آشکار می‌شود

مقصودی گفت: ارزش کویر روز به روز بیشتر نمایان می شود و در حال افزایش است و می توانیم این منطقه را به مقصد گردشگری بین المللی تبدیل کنیم. وزارت فرهنگ، میراث، گردشگری و صنعت به عنوان متولی اصلی این میراث جهانی باید امکانات رفاهی و حفاظتی میراث، آسایش و امنیت را در این حوزه تقویت کند.

بازاریابی و تبلیغات به منظور معرفی و جذب گردش باید انجام شود، همانطور که در بسیاری از مناطق جهان سیستم ثبت طبیعی در ایالات متحده و آفریقا، سیستم ثبت، چرخش و برنامه ریزی برای سفر و گشت و گذار است.

گاهی بدون اعلام مثلاً از شهرهای دور و دراز سفر می کردند و بدون هماهنگی به هر سیاهچال مسافت 5 کیلومتری وارد می شدند، گاهی با مشکل و تصادف مواجه می شدند و برایشان درد و هزینه ایجاد می کردند. گروه های امداد و نجات کنترل و نظارت در این کار عظیم آسان نیست، اگر این گروه ها از قبل اعلام کنند و مسیرهای مشخصی را انتخاب کنند، در صورت سختی امکان امداد رسانی آسانتر و سریعتر خواهد بود.

مردم محلی باید از قرعه کشی جهانی بهره مند شوند

مقصودی گفت: مردم بومی باید از ثبت لات ها و سازهای جهانی و تبعات فرهنگی و اقتصادی آن بهره مند شوند. در عین حال، ارزش های جهانی باید حفظ شود. در غیر این صورت، کاستی ها به طور خطرناکی از لیست جهانی حذف می شوند.

شگفتی های زیبایی، بدون ذکر تنوع جغرافیا، فرهنگ و زندگی، می تواند با توسعه پایدار و توسعه پایدار همراه باشد. حفاظت از اثر و گسترش چرخش در لات کویر باید به طور همزمان و با یکدیگر انجام شود، نه یک قربانی.

عضو کمیته ثبت آثار تاریخی وزارت میراث طبیعی و فرهنگ تصریح کرد: برای قطعه‌های کویری و آثار طبیعی نتوانستیم سایر آثار تاریخی، فرهنگی و باستان‌شناسی را در نظر بگیریم و به ثبت جهانی برسانیم. مصنوعات طبیعی در طول زمان به وجود می آیند و شکل می گیرند.

کوه‌ها و خوشه‌های نرم تنان دارای پدیده‌های زمین‌شناسی جدید در مقیاس هستند و تقریباً 1.5 میلیون سال پیش، عمدتاً در دوره کواترنر تشکیل شده‌اند.

البته سن گندم کاران ممکن است بیشتر از این باشد. در پایان دوره سوم، رسوب خود لخته به عنوان زمین شناسی شناخته شد. در مورد سن سحابی ها 3 سال است، زیرا در هم تنیده و تشکیل شده است. گیاهی بین رودخانه نابکا و بین میرود تکامل اثرات سطحی از این قطعه بیابانی در طول دوره فصلی امکان پذیر است.

مدیرعامل بنیاد جهانی کویر لوت گفت: ارزش‌های مختلف طبیعی و انسانی کویر لوت، لات را تهدید می‌کند، اما همه ما باید در وهله اول تاریخ و ویژگی‌های این کویر را به خوبی بشناسیم و در قدم بعدی قرار داریم. با آگاهی از این مشارکت زیبا و ارزشمند با این کویر، جهان مجذوب جاذبه های شگفت انگیز و فردیت منحصر به فرد آن است.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم