مشاوره درس ادبیات کنکور – مشاور شما

تا پنج شب این روند را تکرار کنید. به این شکل 10 لغت را در پنج شب مطالعه و مرور می کنید. و تمامی معانی رو حتما حتما حفظ باشید تا توی دام سوالات لغت نیفتید. حسین عطایی، رتبه 229 رشته تجربی منطقه 1، روش مطالعه زبان کنکور خود را اینگونه بیان میکند که هر هفته یک متن انگلیسی را به طور کامل تحلیل کرده و تست های مربوط به اون رو کار میکرده.

باید تمام تمرکز تو روی کتاب درسی و اون منبع کمک آموزشی باشه. روزهای نزدیک به آزمون آزمایشی بیشتر روی تاریخ ادبیات وقت بذار ، این مبحث احتیاج به مرور زیادی داره، سعی کنید هر روز زمان هرچند کمی را به این مطلب اختصاص دهید. کمی با صبر و تامل بیشتر متن پایین رو مطالعه بکنید، امید آن که بتونه بهتون کمک بکنه برای موفقیت بیشتر شما. یکی از نکات منفی این کتاب وجود تستهای بسیار محدود در آن است البته باید به این نکته اشاره کرد که تستهای موجود در این کتاب بسیار پرکاربرد و مهم هستند اما برای هر بخش تعداد کمی تست وجود دارد، اگر به دنبال تقویت مهارت تست زنی خود هستید میتوانید از کتاب تستی مکمل برای این درس استفاده کنید. همانطور که بررسی کردیم ، ادبیات سوالات کنکور موضوع به موضوع داده می شود ، نه درس به درس ، و روش مطالعه هر موضوع متفاوت است ، بنابراین ما باید یک موضوع را نیز مطالعه کنیم تا بتوانیم به خوبی به سوالات پاسخ دهیم.

نحوه مطالعه ادبیات فارسی برای کنکور

برای تسلط به املاء و لغات در ادبیات حتما به نکات زیر توجه داشته باشید. منابع زیادی برای مطالعهی بخش قرابت معنایی ادبیات کنکور برای تسلط بر این بخش و یادگیری تکنیک تست زنی کنکور وجود دارد که میتواند به شما در کسب رتبه برتر در رشتهی خود کمک کند. نکته مهم دیگر این است که تمام معانی یک کلمه باید حفظ شود ، به عنوان مثال ، اگر یک کلمه 3 معنی یا بیشتر دارد ، همه آنها باید مورد مطالعه قرار گیرند ، زیرا طراحان از تمام معانی استفاده می کنند. این کتاب به شما کمک میکند که سطح خود را بسنجید و از مهارتهاا و تسلط خود بر این درس آگاهی پیدا کنید.

روش مطالعه ادبیات عمومی برای کنکور

بخشهایی از یادگیری آن به خواندن و حفظ کردن این درس بستگی دارد و بخشهای دیگر وابسته به فهم و درک ادبی خود دانشآموز است. به این صورت شما با مطالعه و بررسی گزینه های ارائه شده، مواردی که قرابت کمتری دارد را قدم به قدم حذف کرده و در نهایت به گزینه مورد نظر و درست دست پیدا خواهید کرد. اما کسی که این قدرت درک ادبی را ندارد باید با تمرین کردن به این مهارت دست پیدا کند. و در آخر اگر سطح نسبتاً بالایی دارید و از تسلط و یادگیری بر قرابت معنایی خود مطمئن هستید میتوانید از مجموعهی هفت خوان از انتشارات خیلی سبز استفاده کنید، این کتاب سطح بالایی دارد و در آن فقط از مجموعه تستها و پاسخنامه استفاده شده است، تستهای این کتاب کاملاً جامع و پرتکراراند و برای دانشآموزانی که پایه قویتری دارند گزینهی بسیار مناسبی به حساب میآید، تستهای این کتاب به شما کمک میکند تا با سوالهای کنکور سراسری آشناییی بیشتری داشته باشید و قابلیت پاسخ به سخت ترین سوال ها را به دست آورید.

روش های مطالعه ادبیات برای کنکور

نخستین قسمت دفترچه به ادبیات کنکور اختصاص داده شده است؛ ساختار تست های این درس جذاب و شیرین در دفترچه کنکور از معنای لغات تا قرابت معنایی و دستور زبان را در برگرفته و داوطلبان کنکور به راحتی می توانند از این درس درصد قابل قبولی را اخذ نمایند. بر فرض مثال اگر آزمون قرار هست که ادبیات را 10 درس از شما امتحان بگیرد ، شما این درس ها را به صورت موضوعی مطالعه کنید . اگرچه این بخش از ادبیات تا حدودی به طبع شعری و استعداد ذاتی شما در درک مفاهیم بستگی داره اما با تمرین مداوم و درگیر شدن با انواع ابیات و مفاهیم آن ها در پاسخ دهی به تست های قرابت توانا خواهید شد.

نحوه مطالعه ادبیات اختصاصی کنکور انسانی

همانطور که گفتیم برای درس ادبیات ترتیب خواندن مباحث بصورت فصل به فصل خیلی تاثیر گذار نیست. اگر میخواهید تراز مناسبی در این درس کسب کنید به صورت روزانه لغات زبان را یادداشت کنید و آنها را مرور کنید. وقتی تست میزنین، تازه متوجه میشین که داخل جمله از کدوم یک از این دو کلمه استفاده کنین.

روش مطالعه ادبیات فارسی برای کنکور

در این صورت با مرور چندین باره لغات املای درست آن کلمه نیز برای شما یادآوری خواهد شد. بنابراین دلیل اصلی اینکه چرا باید یک موضوع را مطالعه کنیم این است که روش مطالعه مباحث ادبیات با یکدیگر متفاوت است و ما امروز در سایت حرف آخر به طور کامل در مورد این بحث خواهیم کرد. خلاصه اینکه تجربه ثابت کرده که خیلی از سوالات کنکور در درس ادبیات و در مبحث قرابت معنایی تکرار میشه (حتی توی کنکور 93 هم همنجوری بود).

اگر شما این مقاله آموزنده را دوست داشتید و می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد روش مطالعه ادبیات کنکور قلم چی (پیوند صفحه وب) لطفا از سایت ما دیدن کنید.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم