موج مهاجرت از مغز ایران می گریزدناصر معتقد است که با نبود سیاستگذاری مناسب در تجارت فضایی، ارزش شاهدان دیجیتالی، ظهور نخبگان و فرار مغزها از کشور است.

بر اساس اخبار منتشر شده، بازار فناوری های دیجیتال و بلاک چین در ایران رونق گرفته است و خوشبختانه در این زمینه نخبگان انسانی و متخصصان را داریم، اما بدون هیچ مشکلی در سیاست و قوانین، در لحظه فرار مستقیم از سرمایه و خروج سرمایه ها. سرمایه، پایتخت. در این گفتگوی ویژه، رای یکی از اعضای کمیسیون بلاک چین و کد نظام جنسیتی سازمان را داشتیم.

سعید زارع، یکی از اعضای کمیسیون بلاک چین و آئین نامه رفتار، گفت: سرمایه ایالات متحده یک رقیب است و بحث امنیت یک موضوع مهم در سرمایه گذاری است. متاسفانه با سیاست های انجام شده در ایران، ثبات واقعی در حوزه ارزش های دیجیتال وجود ندارد. ما باید سیاست هایی داشته باشیم که برای سرمایه گذاری داخلی و خارجی جذاب و مطمئن باشد. به دلیل سیاسی نشدن و عدم اطاعت از قوانین دولتی مشکلاتی در این زمینه ایجاد شده است. فعالان برای زندگی دیجیتال در فضا ارزش قائل هستند. در شرایطی که بحث توسعه در تجارت مطرح نیست، کشورهای همسایه سرمایه های جذاب ایرانی را جذب می کنند. ما شاهد این روند از سراسر امارات، قزاقستان، روسیه و تاجیکستان بوده ایم.

فعالیت ایرانیان با هویت خارجی در بازار

کشاورز تصریح کرد: در فضای کسب و کار سیاست واقعی وجود ندارد و ارزش شاهدان دیجیتالی، ظهور نخبگان و فرار مغزها از کشور است. حتی فعالان داخل کشور نیز عملا در حال خدمت رسانی به شرکت های خارج از کشور هستند. در نتیجه با هویت و برندهای غیر ایرانی فعالیت می کنند. نیروهای متخصص زیادی در این حوزه دانش وجود دارد اما فضایی برای کسب و کار در کشور وجود ندارد. در صورت ارائه خدمات، مشاوران و سایر خدمات پیوت در خارج از کشور ارائه می شود. آنها همچنین از کشور اخراج و در کشورهای همسایه فعال می شوند. در نتیجه حجم سرمایه گذاران، سرمایه داران و متخصصان کشور رو به کاهش است. با این میزان استعداد و ظرفیت، دوندگی خوبی نداریم. به طور کلی هدف اصلی مهاجرت ایرانیان مبادله ارز دیجیتال در امارات، ترکیه و کشورهای اروپایی است.

حاکمیت کافی نیست

وی افزود: استخراج حداقل موضوع در بحث بلاک چین و مقادیر کد است. ما در این حوزه ظرفیت، انرژی، سرمایه و دانش فنی داریم اما در سیاست آزاد هستیم. ما توانسته ایم طی 5 تا 6 سال در برنامه بیش از چند میلیارد دلار جذب کنیم. امکان کسب درآمد برای کشور نیز وجود دارد. در حوزه فروش انرژی و اخذ مالیات نیز دولت می تواند درآمد را افزایش دهد. در زیرساخت ها نیز می توانیم از این ظرفیت استفاده کنیم.

اعضای کمیسیون بلاک چین و آئین نامه رفتار سیستم یکسان آرا تاکید کردند: در حال حاضر بحران قدرت و بحران قدرت داریم. با این صنعت می‌توانیم از شر گوسلها خلاص شویم، اما متأسفانه عدم به رسمیت شناختن حاکمیت، درد ایجاد کرده است. اگر دولت فضا را برای سرمایه گذاران آزاد کند، تنها با اعطای مجوز و بدون هیچ هزینه ای، کشور ظرفیت نیروگاه کشور را در سال به 3 تا 5 هزار مگاوات می رساند. در نتیجه مشکل سکوت برطرف می شود.

کشاورزان به این نتیجه می رسند که بلاک چین نسل بعدی فناوری در جهان است و بازارهای جهان را اشغال خواهد کرد. ایران در حوزه چین و رمز عقب است و ما باید از این فرصت طلایی استفاده کنیم و جایگاه خود را در این حوزه مشخص کنیم. دولت به دنبال این بوده است که از پیشنهادات بخش خصوصی استفاده کند و باید در اسرع وقت به آنها پاسخ دهد. دولت هنوز مشخص نیست، ما شاهد یکسری صداها در دولت و مجلس بوده ایم. مجموعه های امنیتی نیز ملاحظات خاصی دارند. در نتیجه تشدید می شود.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم