نخست وزیر نارندرا مودی پس از انفجارهای مرگبار که بیش از 200 کشته در سریلانکا برجای گذاشت، با رئیس جمهور مایتریپالا سیریسنا تماس گرفت و کمک کامل کرد.

[ad_1]

دهلی نو: نخست وزیر نارندرا مودی روز یکشنبه ضمن محکوم کردن شدید انفجارهای مرگبار در کلمبو، پایتخت سریلانکا و دیگر شهرها، کمک کامل به ملت ایسلند در مواقع بحرانی ارائه کرد و گفت: «در منطقه جایی برای بربریت وجود ندارد». ‘.

نخست‌وزیر مودی همچنین از همتای سریلانکای خود و رئیس‌جمهور کشور ایسلند خواست تا تسلیت قلبی خود را به خاطر از دست دادن بیش از 200 نفر در یک سری انفجارهای مرگبار در این کشور اعلام کنند.

نخست وزیر مودی طی مکالمات تلفنی خود با مایتریپالا سیریسنا، رئیس جمهور سریلانکا و رانیل ویکرمسینگه، نخست وزیر سریلانکا، این انفجارها را “اقدامات وحشیانه خونسرد و از پیش برنامه ریزی شده” نامید.

نخست‌وزیر مودی در پیام خود به دولت سریلانکا گفت که این انفجارها یادآور تلخ‌ترین چالشی است که تروریسم در منطقه و کل جهان برای کل بشریت ایجاد کرده است.

بر اساس بیانیه ای که توسط PMO منتشر شده است، نخست وزیر پیشنهاد همه کمک ها و کمک های ممکن را به سریلانکا برای تضمین امنیت آن در برابر چالش هایی مانند چالش هایی که توسط تروریسم منتشر شده است، تمدید کرد.

نخست وزیر مودی همچنین برای مجروحان این انفجارها آرزوی بهبودی عاجل کرد و کمک های لازم را برای درمان آنها ارائه کرد.

نخست وزیر مودی با محکوم کردن این انفجارها در توییتی نوشت: «انفجارهای هولناک سریلانکا را به شدت محکوم می کنیم. در منطقه ما جایی برای چنین وحشیگری وجود ندارد. فکر من با خانواده های داغدار و دعا با مجروحان است.»

انفجار چندگانه در سریلانکا، 162 کشته؛ 1 مظنون دستگیر شد

نخست وزیر مودی بعداً در جمع مردم گفت: “صدها انسان بی گناه توسط تروریست ها در سریلانکا کشته شدند. آنها در کلیسا نماز می خواندند و عید پاک را جشن می گرفتند، در آن زمان تروریست ها تعداد زیادی از مردم از جمله کودکان و زنان را کشتند. من تسلیت خود را ابراز می کنم.” نشست در چیترگاره راجستان.

او گفت: «هند در کنار سریلانکا ایستاده و آماده هرگونه کمک در زمان بحران است.

نخست وزیر مودی با ابراز نگرانی از تهدید تروریسم، از این فرصت استفاده کرد و بر رای به نفع BJP برای تقویت مبارزه با تروریسم در هند تاکید کرد.

بسیاری از رهبران جهان نیز انفجارهای روز یکشنبه در سریلانکا را محکوم کردند که منجر به کشته شدن بیش از 200 نفر از جمله ده‌ها خارجی شد که گمان می‌رود شهروندان انگلیسی، هلندی و آمریکایی در میان آنها باشند.

ترزا می، نخست وزیر بریتانیا، این حملات را «واقعاً وحشتناک» توصیف کرد.

او در توییتی نوشت: «اقدامات خشونت‌آمیز علیه کلیساها و هتل‌ها در سری‌لانکا واقعاً وحشتناک است و عمیق‌ترین همدردی من با همه کسانی است که در این زمان غم‌انگیز آسیب دیده‌اند».

می در توییتی نوشت: «ما باید با هم باشیم تا مطمئن شویم که هیچ کس نباید ایمان خود را با ترس تمرین کند.

مارک روته نخست وزیر هلند گفت: «گزارش های وحشتناک سریلانکا درباره حملات خونین به هتل ها و کلیساها در یکشنبه عید پاک امسال».

اسکات موریسون، نخست وزیر استرالیا گفت که استرالیا به کسانی که در یک “حمله تروریستی وحشتناک” کشته شده اند فکر می کند.

او در بیانیه‌ای گفت: «به مردم زیبای سریلانکا، استرالیا همدردی‌های صمیمانه‌اش، دعاها و حمایت‌های ما را ارسال می‌کند – و پیشنهاد ما برای انجام هر کاری که می‌توانیم برای حمایت از شما در این زمان وحشتناک انجام دهیم.»

(با ورودی های آژانس)[ad_2]

Todd Holland

متفکر. معتاد رسانه های اجتماعی متعصب الکل استاد وب. مبشر قهوه معمولی.

Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین مشاور کنکورdigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهانGuide to buying household appliancesdigital currency channelدانشگاه
تماس با ما