هر کودک 7 ساله از بیماری عروق کرونر قلب رنج می برد، یک بیماری جدید.یک مطالعه جدید توسط محققان آمریکایی نشان می دهد که از هر سه سالمند یک نفر از بیماری عروق کرونر قلب رنج می برد که یکی از آنها از عواقب بیماری های جدید رنج می برد.

به گزارش ایسنا و به نقل از مدیکال اکسپرس، حدود یک سوم از افراد مسن کووید-2، حداقل 3 سال، به حداقل یک بیماری جدید مبتلا شده اند که در چند ماه اول پس از شیوع بیماری نیاز به مراقبت های پزشکی دارد. تعداد موارد جدید بیماری در این گروه بیشتر از افرادی است که CO2 نداشتند. این بیماری های جدید، طیف بیماری های اندام ها و سیستم های بدن اعم از قلب، کلیه ها، طحال و کبد را شامل می شود و با مشکلات روانی همراه است.

محققان هنوز در حال تلاش برای جمع آوری شواهد کافی قبل از رسیدن به نتایج نهایی در مورد شدت بیماری جدید هستند.

محققان آمریکایی از سوابق بیمه درمانی برای بررسی این موضوع و شناسایی “فردی 6 ساله یا بیشتر در یک سال” که قبل از اولین اوریل به کووید-1 مبتلا شده بود، استفاده کردند. افراد شناسایی شدند و در سه گروه مختلف طبقه بندی شدند.

با این حال، محققان هر بیماری مزمن یا جدیدی را که 3 روز پس از تشخیص ظاهر می‌شد، ثبت کردند و خطر ابتلا به بیماری‌های غیرواگیر را از 2 تا 3 ماه بعد بر اساس سن، نژاد، جنس و بستری شدن در بیمارستان شناسایی کردند.

یافته‌ها نشان می‌دهد که در بین افرادی که مبتلا به COVD-1 تشخیص داده شده‌اند در میان افرادی که در سال گذشته مبتلا به COVD-1 تشخیص داده شده‌اند، 1 درصد به یک یا چند بیماری جدید مبتلا شده‌اند که این میزان 3 درصد بیشتر از گروهی است که COVID-2 نداشت.

بیماران مبتلا به COVD-2 در مقایسه با گروه غیر آلوده، در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به این بیماری در طیف بیماری هایی مانند نارسایی تنفسی، خستگی و فشار خون بالا قرار داشتند.

افرادی که به دلیل کووید-2 در بستر بودند در بیشتر موارد در معرض خطر بیشتری قرار داشتند. خطر ابتلا به این بیماری برای مردان با پوست سیاه و افراد بالای 5 سال نیز افزایش یافته است.

این یک تحقیق مبتنی بر مشاهده است. بنابراین نمی توان علت را شناسایی کرد و محققان تنها برخی از محدودیت ها را تایید می کنند. البته امکان پذیر بودن بخشی از تشخیص واقعاً نشان دهنده بیماری جدیدی نیست که قابل تشخیص نباشد.

با این حال، آنها هشدار می دهند که با بیش از یک میلیون نفر مبتلا به ویروس کرونا در سراسر جهان، تعداد بازماندگانی که از پیامدهای عفونت حاد رنج می برند نیز افزایش می یابد.

محققان خاطرنشان کرده‌اند که این یافته‌ها طیف وسیعی از پیامدهای مهم را برای ویروس کرونا پس از عفونت نشان می‌دهد. درک خطرات بیماری تا مهمترین عواقب احتمالی ممکن است احتمال تشخیص و مدیریت شرایط فرد مبتلا را افزایش دهد. همچنین، نتایج این تحقیق می تواند به طور بالقوه استفاده از منابع مراقبت های بهداشتی را بهبود بخشد.

این تحقیق در مجله BMJ منتشر شد.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم