همه تصادفات سال نامزدی بدی هستند


وب سایت Aso: سال اول سال خوبی برای کل دنیا نیست. شیوع ویروس کرونا سایه همه دنیا بود. اما حالا که امسال برگشتیم، خبرهای خوب و تصادفی در این زمینه وجود دارد.

. سالی بی سابقه برای انرژی های تجدیدپذیر

قبل از شروع گرمایش جهانی، تقاضا برای انرژی های تجدیدپذیر در حال افزایش بود و در طول سال ادامه داشت. به عنوان مثال، در سه ماهه اول سال، نیمی از برق تولید شده در بریتانیا از منابع انرژی تجدیدپذیر تامین می شد و افزایش استفاده از انرژی باد منجر به تولید بی سابقه انرژی تازه شد.

گرمایش جهانی و سیاست های کنترل آب و هوا، افزایش سوخت های فسیلی را تسریع کرده است. همچنین در سال جاری اتحادیه اروپا، بزرگترین تولیدکننده نفت جهان، وعده داده است که عملیات حفاری را متوقف کند.

. افزایش تعداد افرادی که به برق دسترسی دارند

بر اساس گزارش اکتبر آژانس بین المللی انرژی، تلاش ها برای ایجاد دسترسی به برق در این کشور به طور تصاعدی گسترش یافته است. پروژه های برق در هند و بخش هایی از این کشور آفریقایی میلیون ها نفر را به شبکه برق متصل کرده است و کارشناسان می گویند این روند باید در طول فرآیند یکپارچه سازی و فراتر از آن ادامه یابد.

. بازی های خارج از شهرها را جستجو کنید

خبر هوای پکتار در شهرستان ها هم به خوبی رسید. حضور وسایل نقلیه شخصی در مناطق شهری به حداقل رسیده است و این دستور باعث علاقه مندان به مشاغل و جوامع محلی شده است. برایتون، یورک، گنت، اسلو، کپنهاگ، مادرید، بارسلونا و بوگوتا از جمله شهرهایی هستند که ترفندهای این حرفه را آموخته اند.

همه تصادفات سال نامزدی بدی هستند

. تلاش برای سرمایه گذاری در سوخت های فسیلی

Nest، یک صندوق سرمایه‌گذاری شده توسط بریتانیا، اعلام کرده است که در سایر شرکت‌هایی که در زمینه استخراج زغال‌سنگ، فرآورده‌های نفتی و مواد معدنی در قطب شمال مشارکت دارند، سرمایه‌گذاری نخواهد کرد. لویدز، بزرگترین بازار بیمه جهان، همچنین اعلام کرد که صدور بیمه نامه های جدید مربوط به سوخت زغال سنگ، نفت و سوخت های فسیلی در قطب شمال را به مدت شش سال تعلیق می کند.

. آزادسازی محصولات طی مقررات در اسکاتلند

اسکاتلند در ماه نوامبر تاریخ ساز شد و اولین کشوری بود که محصولات خود را در دوره حکومت آزاد و منصفانه اعلام کرد. فعالان از این اقدام استقبال کردند و ادعا کردند که اسکاتلند “نمونه های عالی” برای کشورهای دیگر خواهد داشت. موسسه خیریه Bloody Good Period اعلام کرده است که تصمیم اسکاتلند برای برنده شدن تصمیم بزرگی است [جنبش]عدالت برای حاکمیت قانون و به رسمیت شناختن نیازهای زنان و مردان تنظیم شود و تهیه محصولات مرتبط برای افراد نیازمند.»

. پیشرفت در مبارزه با مالاریا و سل

در ماه نوامبر، سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد که تعداد مرگ و میر ناشی از مالاریا به کمترین حد خود رسیده است و طی پنج سال گذشته تقریباً 3 درصد کاهش یافته است. این بدان معناست که در سنین 2 تا 3 سالگی، بین 1.5 تا 2 میلیارد مورد مالاریا در سراسر جهان منتقل شده و 1.5 میلیون مورد پیشگیری از مالاریا رخ داده است. در عین حال، سازمان بهداشت جهانی هشدار می‌دهد که این پیشرفت مالاریا را تهدید می‌کند و از کشورها می‌خواهد مداخلات هدفمند را بهبود بخشند، ابزارهای جدید ارائه کنند و بودجه را افزایش دهند.

سازمان جهانی بهداشت (WHO) نیز گزارش سالانه خود در مورد سال 100 را در ماه نوامبر منتشر کرد که نشان می دهد تعداد مرگ و میرها در سراسر جهان نسبت به سال قبل 4.5 درصد کاهش یافته است. طی سال‌ها، بیش از 1 میلیون مرگ از طریق اقدامات پزشکی گزارش شده است که افزایش قابل توجهی را نشان می‌دهد.

. خبرهای خوب در مورد HIV و ایدز

همه تصادفات سال نامزدی بدی هستند

بر اساس گزارش سازمان بهداشت عمومی بریتانیا، تعداد بیماران جدید HIV در بریتانیا به کمترین میزان خود در پنج سال گذشته رسیده است. در توسعه پیشرفت های چشم نواز در توسعه روش های پیشرفته HIV.

. عربستان سعودی و فلسطین ازدواج کودکان را ممنوع کرده اند

عربستان سعودی ازدواج کودکان در عربستان را ممنوع کرده و سن ازدواج را 5 سال تعیین کرده است در سال اول، دولت ازدواج کودکان زیر پنج سال را ممنوع کرد. قبل از ازدواج برای دختر و پسر محدودیت سنی وجود نداشت. این یک ممنوعیت جدید است، اما راه چاره است: جوانان زیر پنج سال هنوز هم می توانند ازدواج کنند، مشروط بر اینکه دادگاه ویژه آن را تأیید کند. اما با توجه به سنتی بودن این کشورها، چنین اخباری را می توان مثبت تلقی کرد.

فلسطین همچنین ازدواج کودکان را به مدت پنج سال ممنوع کرده است و بنگلادش در این زمینه پیشرفت چشمگیری داشته است. بر اساس گزارش یونیسف، تعداد دخترانی که قبل از 5 سالگی ازدواج می کنند از 1 درصد به 2 درصد به 2 درصد کاهش یافته است. در واقع، این بدان معناست که در طول دهه گذشته، 1 میلیون دختر در بنگلادش از زایمان نجات یافته اند.

. برای پنجمین سال متوالی، تعداد قربانیان تروریسم افزایش یافته است

بر اساس این گزارش، «شاخص جهانی تروریسم» در پنجمین سال متوالی، تعداد قربانیان تروریسم کاهش یافته است. تعداد قربانیان در 9 سال اول 9 درصد کاهش یافته و به 9 نفر رسیده است. در عین حال، سطح تحقیقات در مورد تروریسم در کشور بهبود یافته است.

. واکسن کرونا سریعترین واکسنی بود که تهیه شد

وی با بیان اینکه دنیا دچار آشفتگی شده و خسارات آن در حال افزایش است، گفت: موج جدید همکاری های بین المللی نیز در راه است. در طول یک سال، نه تنها واکسن ها متفاوت ارائه شد، بلکه اجازه مصرف داده شد و همچنان تزریق شد. همانطور که یکی از دانشمندان گفت: در سه ماه گذشته به طور متوسط ​​شش سال کار انجام شده است.

همه تصادفات سال نامزدی بدی هستند


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم