واکنش به مشکلات تاریخ ساز الزهرا صافی در تنیس


در رفتن الزهرا صافی تنیسور البرزی تنیسور 5 ساله توانست در اولین دوره مسابقات آزاد استرالیا و اولین فصل تنیس خود در فصل تنیس قهرمان شود. او اولین ایرانی است که در مسابقات گرند اسلم شرکت می کند و همچنین اولین زن ایرانی است که در بین ده نفر برتر جهان شرکت می کند.

طبق گزارشات فرارو، صفی پیش از این با حضور در مسابقات تنیس جوانان جهان «شیکمنت» توانست به مقام قهرمانی برسد و راه خود را به گرندپری استرالیا باز کند. علاوه بر این در مسابقات قهرمانی و در این رقابت ها دردسرهای الزهرا صافی باعث شد تا به عنوان جوان ترین تنیسور جهان رده بندی شود.

حتی با این وجود، داشتن یکی از آن ها هنوز برای یک فرد عادی در استرالیا فراتر است. او اکنون اولین تنیسور ایرانی است که در دسته اصلی جوانان موفق به کسب عنوان قهرمانی شده است.

مشکلات الزهرا صافی در دور دوم را باید مقابل سوفیا کاستولاس از بلژیک که جوانان رده هشتمی را در اختیار دارد، بررسی کرد.

بررسی ها نشان می دهد که این تنیسور 5 ساله در یک سال اخیر در دو دوره آخر جام جهانی شرکت کرده و سه عنوان قهرمانی را کسب کرده است. او همچنین در حال حاضر در رده بندی جوانترین تیم تنیس دختران جهان در رتبه 3 قرار دارد.

الزهرا صافی

حضور الزهرا صافی در این گروه، برای دنیای تنیس جوان و تاریخ سازی و در رقابت های بازگشت گرند اسلم استرالیا به جهان چه در داخل و چه در خارج از کشور، بسیار خوب است. در مهمترین اتفاق سایت فدراسیون بین المللی تنیس در گزارشی مفصل از پیروزی و تاریخ و دو ورزشکار از کنیا و نامیبیا.

به گزارش فرارو، فدراسیون بین المللی تنیس، در این گزارش ضمن نگاهی به قوانین اساسی این دختر 6 ساله از عرصه ورزش بانوان ایران، صفی قهرمان جوانان اسلم امروز در ملبورن را می بینیم. لحظه مهمی که باید در نظر گرفته شود. او در اوایل ژانویه در بین جوانان جهان در رده پنجم قرار گرفت و اولین بازیکن ایرانی شد که در بین 5 بازیکن برتر جهان قرار گرفت.

علاوه بر این، انجمن جهانی زنان تنیس نیز واکنش آشکاری به تاریخ اجتماعی خود نشان داده است. این انجمن با مشکات الزهرا صافی آشنا شده است. اولین بازیکن ایرانی که در بین سه جوان برتر جهان قرار گرفت و در مسابقات قهرمانی تنیس استرالیا شرکت کرد.

البته سابقه این تنیسور 5 ساله استان البرز نیز در ایران زنده شده است. در همین راستا بسیاری از اصحاب رسانه، اصحاب شبکه های اجتماعی و مسئولان وزارت ورزش و جوانان به مشکلات الزهرا صافی در رشته تنیس پرداخته اند.

اما تحولات عمده ستایش و تجلیل از این تنیس بوده است. بخشی، یکی از اعضای این شبکه اجتماعی نیز معتقد است که مشکلات تاریخی الزهرا صافی نتوانست زمینه را برای حضور مجدد دختران تنیس کشور در مسابقات بین المللی فراهم کند. دلیل این امر این است که صفی در این مدت از حمایت های فردی و تنیس و مالی زیادی از خانواده خود برخوردار بوده است.

این دسته از کاربران می گویند حمایت و تحمل موانع موجود بر سر راه ورزش می تواند زمینه ساز حضور بانوان ورزشکار جذاب در رشته های مختلف شود.

واکنش به مشکلات تاریخ ساز الزهرا صافی در تنیس

مشکات الزهرا صافی دختر مورخ تنیس ایران کیست؟

مشکلات الزهرا صافی متولد شهر کرج در استان البرز است. تنیس را از کودکی شروع کرد و در دهمین سالگرد فدراسیون بین المللی تنیس اولین عنوان کشوری را کسب کرد. پس از آن الزهرا صافی طی ده سال و در مسابقات تنیس قهرمانی آسیا می تواند عناوین مهمی را کسب کند.

اما مهمترین اتفاق در دوران حرفه ای او این بود که الزهرا صافی توانست در عرض 5 سال قهرمان تنیس جهان شود.

البته سال 5 برای این تنیسور، سال البرز، سال فوق العاده و بسیار مهمی بود. از این نظر، ممکن است یک قهرمان در یک مسابقه قهرمان مسابقات جهانی شود.

او در حال حاضر زیر نظر تونی اندرویچ و واردان لوبیچیک دو مربی کروات تنیس بازی می کند. او در حال حاضر با تونی اندرویچ در گرند اسلم استرالیا همراه است.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم