وزیر ارتباطات: سرعت برابر اینترنت ایران و افغانستان را تکذیب می کنموزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: طبق آمار وب سایت اسپیدتست ایران با توجه به سرعت اینترنت در کشور افغانستان و من این را تکذیب می کنم که سرعت اینترنت با افغانستان ما برابری کند.

به گزارش ایسنا، عیسی زارع پور امروز در مراسم افتتاح پروژه شبکه ملی فیبر نوری (FTTX) در وزارت ارتباطات، با بیان اینکه امروزه زندگی انسان با این فناوری عجین شده است و همه ابعاد زندگی انسان را تحت تاثیر قرار داده است، گفت: نیمیتوان گفت که امروزه بدون استفاده از فناوری اطلاعات، زندگی انسان می چرخد. تصور زندگی بدون ارتباطات و فناوری اطلاعات غیرممکن است. در دوران کرونا، توانمندی های واقعی فناوری اطلاعات در کشور نسبت به گذشته بهتر شد و وابستگی بشر به این فناوری روز به روز بیشتر شد.

وی با بیان اینکه زیرساخت های مورد نیاز برای استفاده از این خدمات ارتباطات است، افزود: اکنون مردم با تردید در جاده ها و اتوبوس ها در فیبرهای سبک تردد می کنند و در واقع راه ارتباطی جدیدی به نام شبکه بهمن ماه وجود دارد. ما باید به حوزه ارتباطات نگاه کنیم و نحوه صحبت با سیاستمداران آن حوزه را تغییر دهیم. این حوزه باید جدی گرفته شود تا تحولات بزرگی در کشور رقم بخورد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اظهارات رئیس سازمان تنظیم مقررات، با بیان اینکه هر 5 درصد افزایش در توسعه کشور می تواند یک درصد افزایش تولید ناخالص ملی را به دنبال داشته باشد، افزود: همه مردم ایران. ما از ابتدا در وزارت ارتباطات و توسعه مشغول به کار بودیم. ما یکی از سخت ترین شغل ها را انتخاب کرده ایم زیرا بسیار به موقع است و بخش خصوصی باید جدی کار کند.

وی افزود: برای این منظور باید مشوق های لازم را در نظر بگیریم. ما همچنین به لوازم ویژه نیاز داریم. در عین حال در جلسه با کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات تصمیم گرفتیم بین سه تا پنج درصد از سرمایه دولت را برای توسعه شبکه دینامیک فیبر نوری (ftth) اختصاص دهیم. ما همچنین به توسعه فیبر نوری، ردیابی سایر ابزارهای پشتیبانی و استفاده از تعاملات جدید ادامه دادیم. در لایحه بودجه دو کار اساسی انجام داده ایم. در ابتدا کلیه دستگاه های اجرایی کشور موظف شدند برای گسترش شبکه فیبر نوری کشور، کانال های عمومی، کانال ها، لامپ های برق و خطوط انتقال در دست ساخت را که در اختیار دارند، انجام دهند.

استفاده از فیبر نوری می تواند برای مردم مفید باشد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: موضوع تسهیلات دیگری است که ممکن است با صلاحدید مردم از طریق اپراتورها به پیمانکاران بخش خصوصی اعطا شود تا این پروژه تسریع شود. اکنون کشور طرح ظرفیت 3 درصدی دارد، زیرا یکی از موانع این است که مردم به دلیل هزینه های استفاده از شبکه فیبر نوری معمولاً علاقه ای به آن ندارند. از این رو در تلاش هستیم تا این موضوع را حل کنیم.

زارع پور ادامه می دهد: در این صورت اولین شبکه ملی اطلاعات سریع، امن و با کیفیت در سراسر کشور فراهم می شود. در صورت تحقق این هدف، گام دوم ارائه خدمات شبکه ملی اطلاعات و همچنین کیفیت خدمات و خدمات مورد نیاز مردم در این راه است. در یک کلام، با تحقق دو بالی که برای شبکه ملی اطلاعات در نظر گرفته ایم، می توانیم طعم شیرین فناوری در حاکمیت و جامعه را به مردم بچشیم.

وی خاطرنشان کرد: در آینده ای نزدیک مردم بدون نیاز به بستری شدن در یک شبکه سریع و از یک پنجره واحد به هر کاری که با دولت دارند پی خواهند برد. درست در کنار پنجره اول، دولت هوشمند هفته آینده به صورت استراتژیک ارتباط برقرار می کند. ما به اتفاق همکارانمان در امور ریاست جمهوری در حال هماهنگی برای تحول در اداره و در قانون بودجه هستیم.تصمیم می گیرد. سیاست ما ارتکاب جنایاتی است که مردم را وادار به آمدن و رفتن از هر نقطه می کند.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم