پس از یک ماه فوران بدون وقفه، هنوز طلوع شدید خورشید در راه است – زومیت


طی چند هفته گذشته، ستارگان میزبان بسیار شلوغ بوده اند و در این مدت، خوشه هایی از پلاسماهای غول پیکر به فضا رها شده اند. احتمالاً چشم نوازترین خروج آنی جنایتکار تاج قدرتمند بود، و جرقه های بزرگ این بود که “درست فوری” قبل از نیمه شب خورشید به هوا طلوع کرد. بسته به اندازه رویداد، این ممکن است قدرتمندترین رویداد در جهان باشد.

از آنجایی که جرقه و طغیان جنایت تاج خورشید (CME) به دور و درازی گسترش نیافته است، این امکان وجود دارد که بتوانیم اثرات مرتبط با این طوفان ژئومغناطیسی را مشاهده کنیم. طوفان نزدیک می شود که خورشید طلوع می کند و به زمین برخورد می کند. یکی از پیامدهای چنین طوفانی در قالب برخورد با پوسته زمین، تداخل در ارتباطات و نوسانات شبکه عصبی و گرگ و میش قطبی است. با این حال، تشدید این فعالیت می تواند منجر به طوفان های مشابه در آینده شود. جونو شیائو گروه هلیوزیسم شناسی دانشگاه استنفورد می گوید:

دومین طوفان منطقه پس از طوفان 11 سپتامبر فعال بود. اگر شدت این چرخش حفظ شود و زمین فلج شود، شاهد هیجانات هیجانی خواهیم بود.

طبق گزارش SpaceWeatherLive که به فعالیت خورشید اشاره می کند، خورشید در ماه فوریه هر روز می تابد و این طوفان ها در برخی از روزها با خرده هایی همراه هستند. این جرقه ها بر اساس درجه قدرت در رتبه دوم و در گروه M قرار می گیرند: یک گنجشک M1.4 در 2 فوریه و یک گنجشک M1 در 3 فوریه و یک گنجشک M1.3 در 3 فوریه. همچنین پنج جرقه از کلاس M در ماه ژانویه منتشر شد.

در 7 ژانویه، طوفان ژئومنتیک با شهاب سنگ تازه پرتاب شده استارلینکی به مدار زمین برخورد کرد. این طوفان با طوفان های نوع M همراه بود. بسته به سرعت مواد، معمولا چند روز طول می کشد تا مواد بلافاصله پس از قرار گرفتن در معرض زمین به زمین برسد. سایر جرقه هایی که از ابتدای فوریه پراکنده شده اند به عنوان کلاس C طبقه بندی می شوند.

مقالات مرتبط:

با توجه به این ترس، افزایش فعالیت خورشید کاملا طبیعی است. این فعال ترین چرخ چرخشی تا کنون است. گل آفتابگردان معمولا یازده سال کار می کند. هر چرخ دارای حداکثر و حداقل تعریف است. چرخه خورشیدی به عنوان میدان مغناطیسی خورشیدی تعریف می شود که هر یازده سال یک بار می چرخد ​​و موقعیت قطب شمال و جنوب را تغییر می دهد.

حداقل خورشید که بر اساس حداقل سطح و فعالیت خورشید تعریف می شود، انتهای یک چرخ و ابتدای چرخ های دیگر و جهت زمانی که میدان مغناطیسی خورشید در آن قرار دارد را تعیین می کند. ضعیف ترین حالتش با این حال، میدان مغناطیسی فعالیت آن را کنترل می کند. گفته می شود که پرتوهای خورشید در ناحیه زمانی با میدان مغناطیسی قوی هستند. در عین حال علت پیدایش جرم تاج گذاری خورشید جدا شدن و اتصال مجدد خطوط میدان مغناطیسی است. آخرین خورشید گرفتگی در ماه دسامبر رخ داد. به نقل از حساب توییتر Halo CME:

دو فواره خورشید، آنهایی که “فوری” هستند، آنقدر چشم نواز بودند که من انیمیشن را ساختم. اگرچه مکان اولیه غربی تأثیر آنها را جلب می کند. در حادثه بعدی فقط قسمت دوم از جنوبی ترین منطقه فورانی بود و قسمت شمالی منطقه تحت تاثیر قرار نگرفت.

وقتی میدان مغناطیسی پیچ خورده است، پرتوهای خورشید معمولاً زمانی هستند. این همزمانی به این دلیل است که استوای خورشیدی سریعتر از سایر گزاره های جغرافیایی حرکت می کند. در حال حاضر «میلیون ها خورشید بر سطح خورشید وجود دارد». با این حال، همه چشم ها فعال نیستند.

بیشتر لکه های خورشیدی 3 جولای خواهد بود. به شدت قادر به پیش بینی هر چرخه فعالیت است زیرا این تابع هنوز مشخص نشده است. اگرچه مطالعه جدیدی در مورد مقیاس فعالیت در مقیاس این سیاره 12 ساله انجام شده است، اما دانشمندان شواهدی را در این سیاره 5 ساله یافته اند که نشان می دهد خورشید احتمالاً قوی ترین چرخش ثبت شده تاکنون را ثبت کرده است. در هر صورت، چرخش فعلی چرخ دوار باید ادامه یابد.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم