پلیس فتا و وظایف این ارگان [پلیس فضای سایبری]

وی اضافه کرد: در مواردی حتی ممکن است سودجویان به بهانه واریز وجه اطلاعات کارت بانکی و هویتی افراد را نیز گرفته و از آن سوء استفاده هم بکنند. سودجویان و کلاهبرداران در فضای اینترنت نیز، دست به جرایم رایانه می زنند و به کاربران آسیب های زیادی از جنبه های مختلف وارد می کنند. فرمانده انتظامی استان زنجان با اشاره به افزایش 50 درصدی فضای مجازی گفت: 90 درصد جرایم حوزه فضای مجازی توسط پلیس فتا استان زنجان شناسایی شده است. رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان زنجان گفت: فردی که با دستیابی به تصاویر شخصی و خصوصی شاکی پرونده، قصد اخاذی را داشت توسط عوامل پلیس فتای این استان شناسایی و دستگیر شد. رئيس پليس فتا فرماندهي انتظامي استان زنجان از شناسايي و دستگيری شخصی که با ترفند فروش کود کشاورزی از کاربران و شهروندان کلاهبرداری مینمود خبر داد. به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار رحیم جهانبخش از اختصاص ۲۰ دستگاه خودرو به یگانهای انتظامی استان زنجان خبر داد و افزود: با اختصاص این خودروها، خدماترسانی به مردم در پایان سال و نوروز ۹۸ ارتقاء مییابد. من وقتی فهمیدم شکایت من در دادگاه کیفری مطرح میشود، تازه متوجه شدم با موضوع مهمی سر و کار داشتم و بیخودی سه سال این رفتار زشت را تحمل کردم.

معاون اجتماعی پلیس فتا با اشاره به اینکه طراحی درگاه های جعلی که در اصطلاح به آن فیشینگ گفته میشود، در روزهای منتهی به بلک فرایدی از شگردهای مهم مجرمان سایبری است، عنوان کرد: هر سال در روزهای حوالی بلک فرایدی شاهد شکایت قابل توجهی از مردم به خاطر کلاهبردارهای صورت گرفته در خصوص پرداخت بهای کالای مورد نظر و عدم دریافت کالا یا تقلبی بودن کالای تحویلی به آنها هستیم. هشدار پلیس فتای آذربایجان غربی در خصوص افزایش کلاهبرداری های تلفنی و اینترنتی. برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص کلاهبرداری از طریق پیامک در کانال تلگرام حقوق کیفری عضو شوید. این نوع از کلاهبرداری اینترنتی مخصوص به کارتهای بانکی است که معمولا به وسیله دستگاههای کارتخوان سیّار انجام میشود؛ در این روش، مجرم قطعهای سخت افزاری به نام اسکیمر را روی کارتخوان نصب کرده و زمانی که مشتری از کارت خود برای خرید استفاده میکند، اطلاعات آن نظیر شماره حساب و رمز ورود را ثبت میکند و پس از آن به راحتی مبالغ داخل آن را برمیدارد. رئیس پلیس فتا استان زنجان در باره کلاهبرداریهای اینترنتی به بهانه زلزله هشدار داد و گفت: افراد سودجو در فضای مجازی با ایجاد گروه و جلب اعتماد مردم، به بهانه کمک به مردم شهرستان میانه با دادن شماره حساب اقدام به اخذ پول از مردم میکنند.

شکایت مجازی پلیس فتا

به گزارش خبرنگار گروه استانهای باشگاه خبرنگاران جوان از زنجان آدینه لو رئیس پلیس فتا استان زنجان گفت: اخیراً افراد سودجو با ارسال پیامک به قربانیان با عناوین مختلف اقدام به دریافت اطلاعات کارت بانکی شامل: شماره کارت، شماره حساب، رمز دوم، تاریخ انقضاء کارت و cvv۲ را میکند و با این ترفند اقدام به کلاهبرداری مینمایند. رئیس پلیس فتای استان زنجان درباره کلاهبرداری از طریق ارسال پیامک دریافت سبد کالای تابستان هشدار داد. خبرگزاری میزان- حجت الاسلام والمسلمین صادقی نیارکی در جاشیه بازدید از پلیس فتای استان زنجان بر تجهیز پلیس فتا به تکنولوژیهای مدرن و افزایش دانش روز در حوزه سایبری تأکید کرد و گفت: توجه بر این موضوع در انجام مأموریتها و خروجی کار اثر گذار خواهد بود. حجتالاسلام اسماعیل صادقی نیارکی روز شنبه در حاشیه بازدید سرزده از پلیس فتای زنجان ضمن تبریک هفته نیروی انتظامی، اظهار داشت: فرماندهی انتظامی استان زنجان از جمله پلیسهای موفق در تمام بخشها بهخصوص در کشفیات استانی و ملی در سطح کشور است.

رئیس پلیس فتا استان زنجان گفت: یکی از شهروندان زنجانی با مراجعه به این مرکز از کلاهبرداری میلیاردی با ترفند پذیرش در دانشگاه های معتبر و فروش مدرک تحصیلی اعلام شکایت کرد. به گزارش روز سه شنبه پایگاه خبری پلیس، سرهنگ محمدعلی آدینه لو در تشریح این خبر افزود: این شهروند در یکی از شبکههای اجتماعی با کانالی آشنا شده بود که این کانال با ۶ هزار عضو، پذیرش در دانشگاههای معتبر و صدور مدارک تحصیلی عالی را تبلیغ میکرد. بنابراین شخصی که مورد تهدید تلفنی قرار گرفته بعد از آگاهی از این اتفاق میتواند با ارائه دادن تمامی مدارک و ادله موجود و با شهادت شهود مبنی بر اینکه ضرر و زیانی برای وی ایجاد شده اقدام به طرح شکایت در مراجع قضایی کند. با سلام خدمت مسئولین محترم فتا.چند روز پیش از پلیس فتا کرمان شکایتی مبنی بر عدم رسیدگی به پرونده ی سرقت از کارت بانکی مطرح و نارضایتی خود را از عملکرد پلیس فتا کرمان اعلام کردم پس از طرح شکایت و رسیدگی شما پلیس فتا کرمان با بنده تماس گرفته و مرا خواستن و در انجا روند رسیدگی به این پرونده را توضیح دادن ودلیل طول کشیدن پرونده را بیان کردن.لذا خواستم به عرض شما برسانم که از ایشان شکایتی ندارم چون پرونده در حال رسیدگی است.بی نهایت هم از لطف و پیگیری شما و هم ازپیگیری پلیس فتا کرمان سپاسگذارم.

اگر شما این مقاله آموزنده را دوست داشتید و می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد روش شکایت پلیس فتا لطفا از سایت ما دیدن کنید.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم