پیامدهای تحریم های بین المللی علیه روسیه چیست؟در رفتن– فایننشال تایمز گزارش می دهد که روسیه علاوه بر اشاره به جنگ روسیه علیه اوکراین و واکنش غرب به این بحران در چارچوب تحریم های گسترده اقتصادی روسیه، سعی کرده است به این سوال که “عوارض جانبی” علیه روسیه و تحریم های این کشور وجود دارد، پاسخ دهد. اقتصاد چگونه خواهد بود؟ این نشریه به طور خاص تاکید می کند که جدایی از این باید در هر مرحله از اعمال تحریم ها علیه روسیه، اشتباهات و کاستی های گذشته باشد و آن را راهی برای وادار کردن آنها به عقب نشینی از جبهه های نبرد اوکراین تعریف کرد.

فایننشال تایمز در این رابطه می نویسد: قدرت های جهانی به رهبری ایالات متحده تحریم هایی را علیه بانک مرکزی روسیه اعمال کرده اند تا ممنوعیت فروش برخی مشروبات الکلی به شبه جزیره کریمه را محدود کنند. بالاخره دولت آمریکا خود را هدف تحریم های نفت و گاز روسیه قرار داده است.
به گزارش فرارو، در این مورد شاهد بودیم که روبل روسیه (پول ملی این کشور) ارزش خود را تا حد زیادی از دست داده، بورس روسیه بسته شده و نفت روسیه نیز از هدف تحریم ها جدا شده است. در بازارهای بین المللی به سورگوم توجه شده است.

کشورهای غربی به ویژه به این نکته اشاره می کنند که حمله روسیه به اوکراین منطق بیش از حد اعمال تحریم های اقتصادی علیه روسیه را توجیه می کند. در شرایط کنونی تحریم‌ها علیه غرب، روسیه می‌تواند آسیب‌های جدی و آسیب‌های جدی به کشور وارد کند و رکود قابل توجهی را در کشور ایجاد کند.

در این مورد برخی از ادله علیه روسیه افشا شده است. این موضوع باید به بانک ها و بنگاه های اقتصادی کشورهای غربی کمک کند تا به یاد داشته باشند که تمام تلاش خود را می کنند تا چالش هایی را علیه خود ایجاد کنند. در عین حال، کشورهای غربی می توانند اقدامات اخیر روسیه در برابر تحریم های جدید اعمال شده علیه روسیه را یادآوری کنند.

لازم به ذکر است که تحریم ها علیه روسیه می تواند پوتین و افرادش را به هم نزدیکتر کند و همچنین کسب و کارها و مشاغل را هدف قرار دهد. بنابراین افراد نزدیک به پوتین، حوزه اقتصادی را شامل روسیه می‌دانند که وی حتی در صورت امکان آن را دشوار توصیف کرد. بر اساس گزارش های اخیر، ایالات متحده، اتحادیه اروپا و بریتانیا دو شخصیت روس را به عنوان اهداف بالقوه تحریم های غرب معرفی کرده اند. جدایی از اینها، بیش از 3 شرکت روسی که آنها نیز در معرض تحریم هستند، شناسایی شده است. با این حال، هنوز تعداد زیادی از الیگارش‌های روسی و شرکت‌های آنها از فهرست تحریم‌های غرب مستثنی شده‌اند، از جمله کسانی که احتمالاً در گروه الیگارشی‌های روسی فعال در لندن فعال بوده‌اند. در مجموع باید این نکته را در ممنوعیت شخصیت های روسی در نظر بگیریم که آن ها چه جور آدم هایی هستند و چه می کنند؟ البته مقابله با این موضوع با توجه به عدم شفافیت شرکت های روسی دشوار است. هزاران فرد و شرکت روسی وجود دارند که در فعالیت های خود چندان شفاف نیستند، اما در عمل از روسیه و دولت بهره می گیرند.

لازم به ذکر است که جدای از همه اینها، شکل و قواعد مشاغل قدرتمند در کشورهای قدرتمند اتحاد جماهیر شوروی سابق، مانند فردی در یکی از ادارات روسیه، به مقامات ارشد محلی واگذار شده است. از کسب و کار خود محافظت کنند و گسترش دهند، آنها با نخبگان روسیه نیز در ارتباط هستند و با شخص اول کشور نیز در ارتباط هستند و در عمل از کسب و کار اطمینان می دهند. اما باید توجه داشت که این سامانه از نظر ساختاری در واکنش به تحریم ها انعطاف پذیر است. به عنوان مثال، در صورت اعمال تحریم های سطح بالا و الیگارشی روسیه، احتمال تحریم های بیشتر علیه روسیه وجود دارد. این دقیقاً همان شیوه اداره کشور است که او در روسیه از آن استفاده کرده است.

بانک های لندن و نیویورک نمی توانند در مورد افراد و گروه هایی که با آنها تعامل دارند مطمئن باشند. در نتیجه، این مؤسسات، صرفاً به این دلیل که بیشتر از همه مشتریان روسیه قابل توجه هستند، قرمز و ممنوع تلقی می شوند. این همان شوک روانی و عارضه ممنوعیتی است که در اکثر مشاغل و مشاغل تحت تأثیر تحریم های کشور قرار می گیرد.

شوک روانی و اثرات جانبی تحریم ها علیه روسیه در حوزه پرداخت های مالی قابل توجه است. دلیل اصلی این امر این است که بانک های بین المللی به شدت از سوی دولت ایالات متحده مرعوب شده اند. با توجه به نهادهای نظارتی و حقوقی ایالات متحده و نفوذ دلار جهانی و تسلط آن بر بازار جهانی، امکان تحمیل زیان های سنگین به این گروه از بانک های بین المللی که در راستای تحریم های آمریکا علیه روسیه است، وجود دارد. به طور کامل وجود دارد.

این امر به این دلیل است که در سال‌های اخیر گزارش‌های مختلفی در مورد تعداد زیاد بانک‌ها و سرمایه‌گذاران بین‌المللی هنگام بازدید از موسسات مالی روسیه منتشر شده است. این موضوع برای بانک‌های روسیه مانند گازپروم بانک که ابزار بانک گاز روسیه، شرکتی به نام گازپروم و یکی از بانک‌های اصلی این کشور محسوب می‌شود، به شدت نگران‌کننده است.

همزمان با آغاز حملات روسیه علیه اوکراین، انتظار می‌رود که تحریم‌ها علیه روسیه افزایش یابد. با این کار، آمریکا اعلام کرده است که قصد دارد بخش انرژی روسیه را به صورت فردی و جمعی تحریم کند تا از اعمال تحریم های شدید روسیه علیه صنعت نفت و گاز و متحدانش جلوگیری کند. در واقع شاهد بوده ایم که کشورهای غربی در ابتدا بانک مرکزی روسیه و دارایی های آن را هدف قرار داده اند تا از آغاز فروش یا انتقال دارایی های روسیه به این کشور جلوگیری کنند. در عین حال، جریان انرژی یک جریان دائمی است و در عین حال، غرب در تلاش است روسیه را متقاعد کند که مانند روسیه بر آن فشار بیاورد و اصرار دارد که اگر روسیه به تحریک اوکراین ادامه دهد، بدون اینکه انکار آن، تحریم های خود را تمدید کند.تجزیه در بخش انرژی نیز رخ خواهد داد.

«ایدئولوگ‌ها» در روابط بین‌الملل توصیه می‌کنند که در بحران کنونی چاره‌ای برای پوتین در نظر گرفته شود. طرفداران پرونده او تلاش کرده اند تا متن واقعی این بیانیه را به صورت آنلاین در دسترس قرار دهند. در عین حال، روسیه در اجرای این سیاست احتمالاً از مواضع خود به ویژه در شرایط جنگ اوکراین عقب نشینی خواهد کرد. لازم به ذکر است که برای پیروزی در نبردهای مالی و نظامی نیاز به تاکتیک دقیق داریم.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم