چگونه بیماری های مختلف قلبی را به طور همزمان تشخیص دهیم؟بیماری های قلبی عروقی علائم مختلفی دارند و هر کدام از این بیماری ها درمان های متفاوتی دارند.

به گزارش خبرنگار جوان، بیماری های قلبی طیفی از مشکلات مانند بیماری عروق کرونر، بیماری عروق کرونر، بیماری عروق کرونر قلب و … را شامل می شود.

توجه به این نکته ضروری است که افراد باید از علائم بیماری قلبی عروقی آگاه باشند، بلافاصله به پزشک مراجعه کرده و درمان را آغاز کنند. در این راستا، ما شایع ترین علائم بیماری قلبی را در نظر می گیریم:

2- بیماری عروق کرونر قلب

عروق کرونر عملکرد خونریزی دهنده را به بافت قلب منتقل می کنند و از همراهی آن با سلامت جدی قلب جلوگیری می کنند یا از آن جلوگیری می کنند. علائم بیماری عروق کرونر قلب عبارتند از:

2- درد قفسه سینه (درد قفسه سینه)
2. شدت، احساس ناراحتی، التهاب، فشار یا درد در ناحیه قفسه سینه که ممکن است با سوء هاضمه اشتباه گرفته شود.
2- احساس درد در ناحیه شانه، بازو، گردن، گلو، گردن و پشت
2- تنگی نفس
۵- تپش قلب
-ضعف یا گیجی
حالت- حالت تهوع
-تعریق

2- حمله قلبی

علائم حمله قلبی می تواند به شرح زیر باشد:

۲- احساس ناراحتی، فشار، سنگینی و درد در قفسه سینه، بازوها یا زیر اندام تناسلی.
2- درد زیاد و احساس ناراحتی در پشت، گردن، گلو و بازوها
5- احساس بیماری، سوء هاضمه یا نفخ و همچنین التهاب معده.
3- طارق، حالت قی یا قی یا گجی
2- ضعف، اضطراب و تنگی نفس شدید
2- افزایش ضربان قلب یا ضربان نامنظم قلب

یکی از ویژگی‌های سکته قلبی که آن را از سایر بیماری‌های قلبی جدا می‌کند این است که علائم آن بیش از ۱ دقیقه طول می‌کشد و فرد حتی با استراحت و مصرف داروهای خوراکی نیز شاهد از بین رفتن علائم نیست. در این موارد، علائم در ابتدا خفیف هستند و ممکن است با گذشت زمان افزایش پیدا کنند.

2- قلب شریانی

ریتم یا آریتمی زمانی اعمال می شود که ریتم قلب به شدت می زند. این ممکن است به دلیل سینوزیت یا جسم پینه ای باشد. شایع ترین علائم این بیماری عبارتند از:

2- گرم شدن قلب که فرد به راحتی این موضوع را درک می کند.
3- احساس کوباش در قفسه سینه
2- گیگی یا احساس سبکی سر
۴- غش کردن
2- تنگی نفس
2- احساس ناراحتی در قفسه سینه
2- ضعف یا خستگی شدید

برخی از علائم رایج، مانند درد قفسه سینه، تنگی نفس و خستگی، با بیماری قلبی مشترک هستند. موارد ذکر شده فقط برای فردی است که با مشاهده آنها دچار مشکل شده و به پزشک مراجعه می کند. در نهایت یک متخصص پزشکی با کمک وسایل اندازه گیری که در اختیار دارد می تواند نوع بیماری قلبی را در فرد تشخیص دهد.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم