کشف اولین فرهنگ انسانی که از شهاب سنگ گذشت!


در رفتن بیش از 5 سال پیش، فرهنگی به نام سنت هوپل وجود داشت هوپول (یا فرهنگ هاپول) که تا به امروز در سراسر شرق ایالات متحده گسترش یافته است، به طور ناگهانی ناپدید شده است و محققان هرگز نتوانسته اند با قطعیت مشخص کنند که دلیل این ناپدید شدن چیست. با این حال، اکنون گروهی از دانشمندان شواهدی یافته اند که نشان می دهد انفجار کیهانی و شهاب سنگ می تواند جدی ترین دلیل این امر باشد.

طبق گزارشات فرارو، سنت هوپل (همچنین به عنوان فرهنگ هوپل شناخته می شود) جنبه هایی از تمدن مشترک آمریکایی را قبل از کریستف کلمب توصیف می کند که در خانه های سواحل شمال شرقی و غرب خاورمیانه زندگی می کند. سنت هوپل یک فرهنگ یا یک جامعه واحد نبود، بلکه گروهی پراکنده از جوامع بود که توسط شبکه مشترکی از مسیرهای تجاری به هم متصل شده بودند. این فرهنگ، در ابتدایی ترین زمان خود، از سواحل سواحل شمالی انتاریو به رودخانه کریستال کوه هند در فلوریدا سرازیر شد.

تا سال 9 پس از میلاد، این فرهنگ از بین رفته بود و هیچ نشانی از مبادله کالا، ساخت و ساز و حتی تولید محصولات هنری وجود نداشت. ناپدید شدن فرهنگ هوپول یک راز همیشگی بود که بسیاری از دانشمندان سال ها در تلاش برای یافتن راه حلی برای آن بودند. جنگ منجر به افزایش ثروت و در نتیجه رقابت بین زیستگاه ها، تغییرات آب و هوایی که منجر به مهاجرت حیوانات و حتی کشت محصولات به جای تجارت شده است، از جمله فرضیه هایی که برای انقراض این فرهنگ مطرح شده است، اما هیچ کدام. از این فرضیه ها.حتما این ناپدید شدن را ثابت کنید. اکنون مسیر جدیدی برای بررسی باز شده است. کشف یک بمب دست ساز در نزدیکی زمین.

محققان سایت‌های باستان‌شناسی مختلف در هوپول، که در سه ایالت مختلف قرار دارند، غلظت‌های غیرعادی اریدیوم و پلاتین را در حفره‌های خود پیدا کردند که نشانه‌هایی از وجود شهاب سنگ است. در این میان، لایه ای از زغال چوب در لایه ای از رسوب، نشان دهنده دوره گرمای شدید است. فرضیه این است که بقایای یک سیاه چال ممکن است از نزدیکی جامعه هوپل اوهایو عبور کرده باشد و به زمین برخورد کرده و باعث انفجار هوایی شود که اثرات عمیق و بالقوه مخربی بر محیط محلی دارد.

کشف اولین فرهنگ انسانی که از شهاب سنگ گذشت!

شواهدی که نشان می دهد مردم شهاب بسنگ گرد هم آمده اند و ناخن های خود را در جواهرات و ابزار خود فرو کرده اند، همراه با نشانه هایی از فاجعه در فولکلور محلی، حکایت از آن دارد که اتفاق مهمی در آن زمان رخ داده است، تحول مهم کمک به آن است. جامعه. البته هنوز عناوین دیگری وجود دارد. در نزدیکی مرکز پهنه باران شهابسینگ، صنایع دستی تپه ای مربوط به این دوران است که به شکل دنبل و کار زمینی میلفورد میگویند برخی از محققان بر این باورند که خاطره این واقعه آنقدر هولناک بوده که بازماندگان این فرهنگ را ایجاد کرده اند. علاوه بر این، در میان اقوام امروزی که بسیاری از آنها را از نوادگان فرهنگ هوپول می‌دانند، هنوز حادثه‌ای غم‌انگیز بین قبایل رخ می‌دهد.

کنت تانکرسلی، انسان شناس دانشگاه سینسیناتی در اوهایو می گوید: در واقع، وقتی به آن نگاه می کنید، شبیه یک مار بزرگ در هوا به نظر می رسد. Shawnees به “تخت بهشتی” اشاره می کنند که نشان دهنده قدرت جنگل زدایی است و داستان های افراد قبیله اتاوا در مورد خورشیدی که از آسمان به زمین می افتد. همه این بومرنگ ها که ریشه های آن بسیار قدیمی است نشان می دهد که وحشت گذشته این مردم را نابود کرده است.

به گفته محققان، برخی از رویدادهای باقی مانده در شاشابسنگهای نیز ممکن است اثر انگشتی برای اطلاعات ما داشته باشند. تانکرسلی می گوید: «رویدادهای کیهان، مانند سیارات و انفجار عناصر انفجاری، در عنصر کمیاب به نام پلاتین رخ می دهد. مشکل این است که پلاتین نیز در آستانه فوران است. بنابراین، عنصر کمیاب دنبال را نیز داریم که در حضور شهاب‌سنگ‌ها در پدیده‌های غیرزمینی یافت شده و رشته‌ای از ایریدیم و پلاتین را یافته‌ایم.» این تیم از تکنیک‌های مختلفی از جمله میکروسکوپ‌های الکترونی و اسکن انرژی طیف‌سنجی برای شناسایی عناصر موجود در رسوبی که جمع‌آوری کردند، استفاده کردند. بقایای قطعات شهاب سنگ، در مقایسه با مکان ها و زمان های دیگر، در فرهنگ هوپول به طور غیرعادی متراکم بود.

کشف اولین فرهنگ انسانی که از شهاب سنگ گذشت!

در همان زمان از مواد زمانی نیز با استفاده از روش های دی اکسید کربن و شجره نامه استفاده شد. محققان تخمین می زنند که این تصادف بین 2 تا 3 سال پس از میلاد مسیح رخ داده است. اسناد تاریخی نشان می دهد که ۶۹ دنبلادر در همین دوره ثبت شده است. این مطالعه جدید نشان می دهد که این انفجار در فضا می تواند آتش سوزی در منطقه ای به وسعت 5 مایل مربع (تقریباً 5 کیلومتر مربع) ایجاد کند.

در حال حاضر مطالعات بیشتری برای بهبود این ایده در نظر گرفته شده است که چگونه اثرات باران بر شهاب سنگا باعث ایجاد چنین منطقه وسیعی می شود. به عنوان مثال، گیاه شناسان با مشاهده زمان توانسته اند گرده های دقیقی را در رسوبات مشاهده کنند. با این حال، محققان اذعان دارند که هنوز سؤالات زیادی وجود دارد که بی پاسخ مانده است. هنوز چیزهای زیادی برای امتحان کردن در این مکان های خاص وجود دارد و اوقات خاصی در این دوره وجود دارد. دیوید لنتز، متخصص پوست در دانشگاه سینسیناتی، می‌گوید: «از آنجایی که دقیقاً می‌دانیم چه اتفاقی برای این فرهنگ افتاده است، تنها چند نقطه نورانی در تاریکی داریم. اما مطمئناً ما با مناطقی روبرو هستیم که تحت تأثیر گرمای شدید قرار گرفته اند که برای مردم آن منطقه فاجعه بار بود.» لازم به ذکر است که اینطور نیست گزارش های علمی منتشر شده است.

منبع: Sciencealert

ترجمه: مصطفی گرفی-فرارو


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم